Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65

Wątek: jakie pieluchy wybrac

  1. #1
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie jakie pieluchy wybrac

    Przy trzecim dziecku naszło mnie (wreszcie ) na pieluchy wielo. Wymyśliłam, że chcę spróbować z AIO, bo nie ogarniam tych różnych wkłądów i innych metod. Tylko czym one się różnią? Co wybrać? Jest tego TYLE na rynku, że zbaraniałam.
    Wizualnie podobają mi się Bambino mio i Close ze względu na ladne obrazki Ale może są beznadziejne jeśli chdozi o chłonność, czy coś. Doradzicie czym się różnią i co wybrać na początek?
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  2. #2
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    - najpopularniejsze ze względu na stosunek koszty/łatwość użycia/łatwość prania/czas suszenia są kieszonki - generalnie bierzesz byle szmatkę (choć im chlonniejsza, tym lepiej), składasz i wsuwasz do pieluszki, bez specjalnej gimnastyki zapinasz na dziecku - wrzucasz do pralki po wyjeciu wkładu ze środka, schnie oddzielnie = stosunkowo szybko
    - prościej - all-in-one (AIO), czyli wszystko jest zszyte ja stałe, nie musisz się zastanawiać co z czym i do czego, ale stosunkowo droższe i najwolniej schnie

    dla mnie wadą obu tych rozwiązań jest to, że nie możesz prać w wysokiej twmperaturze samej warstwy przy pupie, a częste pranie pulu (niecieknącej warstwy zewnetrznej) w 90 stopniach może go zniszczyć

    - snap-in-one (SIO) (moje ulubione pieluszki z pulem ze względu na możliwość prania oddzielnie wkładów przy pupie i otulaczy przy jednoczesnej łatwości zakładania) - wklady chłonne przypina się do nieprzemakalnych gatek na napki - przypinanie nie jest specjalnie skomplikowane, dość łatwo się zakłada, wymaga dedykowanych wkładów (wychodzi drożej niż kieszonki), ograniczona ilość modeli na rynku (kiedyś itti bitti, close, grovia - nie wiem jak teraz), niektórzy nie lubią napek w pieluszce czy konkretnych pieluszek - grovie były mało chłonne, lubilam pozostałe 2: itti bitti - niektorym ciekły lub wydawały się za sztywne, close - na rzepy, a większość woli zapięcia na napki, w v1 (starsze) były małe, dzieci szybko wyrastały, przy tym dość grube lub miękkie, v2 były miękkie, ale mniej chłonne (nie wiem czy te teraz się zmieniły)

    - osobno otulacz i wkład, np flip - można użyć dowolnej szmatki - tanio, można prać oddzielnie, ale upierdliwiej się zakłada bo wkład nie jest przymocowany do majtasów (otulacza)

    jeśli chcesz zakładać wielo od czasu do czasu dla wietrzenia pupy (jak wyczytałam w innym miejscu), to możesz się zastanowić nad zestawem formowanka (czyli pielucha zapinanana pupie bez wodoszczelnej warstwy - są modele wpinane, kieszonki, z przyszytym na stałe wkladem - czyli jak wyżej), a na nią wełniane spodenk (mogą być dedykowane wełniane otulacze zapinane, w kształcie majtek, z nogawkami czyli longi, ale zwykłe wełniane spodenki u nas też dawały radę). Jest to rozwiązanie najbardziej przewiewne, brzmi skomplikowanie, ale tak na prawdę jeśli co jakiś czas sprawdzasz czy formowanka nie jest mokra, dziecko nie leży w mokrej na brzuchu godzinami, to grubsze wełniane spodenki nawet nie wymagają specjalnych zabiegów, bez lanolinowania (czyli kąpieli w wodzie z rozpuszczoną lanoliną i kapką mydła co kilka prań) nie powinny przesiąknąć.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 18-09-2018 o 23:36
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    Jul! Wspaniale streszczenie wielopieluch

  4. #4
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Isolt, chcesz trochę kieszonek na próbę? Mogę Ci pożyczyć jakieś 7-10 szt, zobaczysz czy Ci pasuje.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  5. #5
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    O swpoch priorytetach nic niepiszesz. Jakie masz możliwości finansowe również. Warto było zacząć temat z pieluchami już przy pierwszym dziecku, byłoby bardzo oszczędnie. Ładne obrazki to dodatek nic nie znaczący. Wypróbuj najlepiej różne systemy. To nie jest takie trudne jakby się wydawało.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #6
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    O swpoch priorytetach nic niepiszesz. Jakie masz możliwości finansowe również. Warto było zacząć temat z pieluchami już przy pierwszym dziecku, byłoby bardzo oszczędnie. Ładne obrazki to dodatek nic nie znaczący. Wypróbuj najlepiej różne systemy. To nie jest takie trudne jakby się wydawało.
    Szczerze mowiac od takich "porad" to mi sie odechciewa wielopieluchiwac.

    Czy masz moze cos do powiedzenia w temacie- to znaczy o roznicach miedzy roznymi firmami (w szczegolnosci w aio)?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  7. #7
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    AIO - osobiście nie lubię tych, co maja przyszyty z jednej strony kilometrowy jęzor i trza go upychć w środku. Od takich AIO lepsze kieszonki, bo upycha sie tez, ale wkład krótszy.
    Bambiono Mio nie maja takie długiego jęzora, więc nie one są ok. Ale np Smartbottoms, modne w pewnych kręgach, no nie na moją cierpliowść
    Bambiono Mio są cenowo atrakcyje wśród AIO. I ładne.
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    Jak przymierzałam się do wielo to wypożyczyłam na 2-3 tygodnie zestaw różnych pieluch (15szt) w tym sporo AIO ale wielo to jednak nie moja bajka... Jeśli chcesz to odnajdę namiary.
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  9. #9
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasquda Zobacz posta
    AIO - osobiście nie lubię tych, co maja przyszyty z jednej strony kilometrowy jęzor i trza go upychć w środku. Od takich AIO lepsze kieszonki, bo upycha sie tez, ale wkład krótszy.
    Bambiono Mio nie maja takie długiego jęzora, więc nie one są ok. Ale np Smartbottoms, modne w pewnych kręgach, no nie na moją cierpliowść
    Bambiono Mio są cenowo atrakcyje wśród AIO. I ładne.
    I to jest konkret ! Wlasnie jedna dziewczyna na fejsie chce mi sprzedac smart bottoms, ale kurcze, 110zl za uzywana pieluche...?

    Uzywane to ja bym chyba tylko z forum mogla kupic, a najchetniej to bym zainwestowala w 2-3 nowe na probe.

    Chce z nich korzystac "po domu". Poki co zamowilam jakas z aliexpresu, domyslam sie, ze to pewnie slaba opcja, ale sliczna byla

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    isolt, rozumiem, że kuszą cię AIO bo wydają się najprostsze w obsłudze
    ale są najmniej praktyczne, bo długo schną (a na kaloryferze ich nie położysz z uwagi na PUL) oraz nie dają możliwości dostosowania chłonności wkładu w zależności od sytuacji.

    IMO najlepiej pożycz kilka AIO, kilka kieszonek z wkładem oraz kilka otulaczy (PUL oraz wełnianych) z formowankami oraz zobacz, co ci się najlepiej sprawdza, co najwygodniejsze i co najmniej kłopotliwe (rozumiem, że przy trójce dzieci ten czynnik jest nie bez znaczenia). ja świadomie zaczęłam wielopieluchować dopiero po rozszerzeniu diety, bo nie wygobrażałam sobie zmywania jajecznicowych kup kilka razy dziennie gdybyś miała jakieś pytania, śmiało pisz tu lub na pw.
    powodzenia!



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #11
    Chusteryczka Awatar grazyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,793

    Domyślnie

    Mogę się podpiąć, Isolt? Ja używam wielo w domu i to też nie zawsze, ale chciałabym kupić coś nowego. Mam GroVia i one są spoko, ale mam na rzepy, które już przy drugim dziecku nieco puszczają. Polećcie, stare wyjadaczki wielopieluchowe, jakieś fajne otulacze albo SIO, ładnie proszę . Mogą być też wełniane. Czego szukać, a najlepiej podajcie namiar na sklep z przyjaznymi cenami . Ja wsiąkam strasznie w te strony, porównuję, czytam i nic z tego nie wynika. Trzeba mi konkretu. Ratunku!

    I jeszcze potwierdzę za dziewczynami, mi też AIO nie pasują ze względu na długie schnięcie...
    Tymon 15 lutego 2011 i Antonina 27 lipca 2015

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    Jest tez opcja jak tots bots. To aio, ma dlugi jezor, wkladany do srodka, w czasie sxhniecia rozwijany i schnie szybko, razie potrzeby zwiększenia chłonności da sie dołożyć dodatkowy wkład.
    Ja bym kupila na próbę kilka roznych aio jesli ta opcja wydaje Ci się najbardziej kusząca plus kieszonke na próbę (moze sie okaze ze nie takie to złe.
    Ale osobiście najbardziej lubie otulacz z wkladem ew grovie. Jak jest tylko sik to do prania wrzucasz sam wklad i bierzesz świeży, pierzesz wkłady na 60 czy nawet 90stopni i nic sie z nimi nie stanie. Otulacz schnie ekspresowo.

    (Jakis tots bots może sie u mnie znalezc do wydania)

    Grazyna-konkretnie to-grovia z dopinanymi wkladami jako SIO.
    Otulacze welniane sa ekstra! Ja najbardziej lubie ecodidi (chyba chwilowo nie szyje welnianych niestety...) i puppi- miekka fajna ciebka welenka.
    Z pulowych niezawodny jest flip, z kolorowych fajne ma MonikaK (Nappime)
    Ostatnio edytowane przez Kreska ; 19-09-2018 o 10:05
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  13. #13
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    dziewczyny, teraz sa tez aio, ktore dzieki temu ze maja wyciagane jezory to schna porownywanie szybko jak wklady do kieszonek
    tam nic nie jest zszyte, zatem szybciej schnie
    niektore aio maja np. 2 jezory (tez nie zszyte rzecz jasna )\



    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  14. #14
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Długość schnięcia AIO zależy od tego jak jest ona zaprojektowana. Tak jak Mamru pisała, Bambino Mio nie schna długo. Jak ja pisałam, Bumgenius z majtającymi jęzorami tez nie schnie długo. Tots Bots też z tego samego tytułu - jęzor wyjmowany. Natomiast np Bumgenius AIO w wersji Elemental, czyli tej, gdzie wklady sa przytwierdzone na stale z obu koncow, schną o wiele dłużej.

    jeśli chodzi o łatwość to tak jak ktos juz pisał, wbrew pozorom AIO wcale niekoniecznie sa najłatwiejsze. Dla mnie najsprawniej działały Milovia kieszonki. Oraz na poczatku otulacz plus tetra - tanio,szybko i higienicznie, bo tetre mogłam sobie prac i w 90 stopniach.

    Ah, i jesli chcesz, by sobie pupa odpoczywala miedzy jednorazowkmi, to warto przyjrzec się, co jest 'od pupy' - jaki materiał. Polar bywa, że odparza dupska/dupeńki.
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  15. #15
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Ale ze otulacza sie nie pierze przy kazdym siku?
    I ile w takim razie potrzeba wkladow do kieszonki jednej ( tak na poczatek i na dzien)?

    Mam dwa otulacze z polaru z lumpka ecobotts sie nazywają i szczerze mowiac to wkladanie tam luzem czegos wydaje mi sie niezbyt wygodne.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  16. #16
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    A Hela dużo sika? Jeśli nie, to jeden spokojnie wystarczy. Możesz wkładać dwa wklady np. na drzemkę, żeby było chłonniej, a na czas aktywności - jedną. Będzie jej wygodniej się ruszać.

    Ponawiam propozycję, mogę Ci podrzucić kieszonki choćby dziś.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    grazyna, grovia jest też w wersji na napki.
    z wełnianych otulaczy polecam puppi, kokosi, zufizo (wszystkie marki naszych forumek). mają różne wersje rozmiarowe, co ułatwia wybór. puppi wychodziło cenowo najdrożej oraz było najmniejsze: ich rozmiar XL odpowiadał one size u zufizo, kokosi rozmiarowo jakoś po środku. puppi najwęższe w kroku, kokosi ciut szersze, zufizo sporo szersze w kroku. pamiętaj przy wełnie o lanolinowaniu.
    a jeśli chcesz założyć wełnę na noc to chłonna formowanka + wełniane gatki. mi się super sprawdzały storchenwiege (dostępne w 3 rozmiarach), ale wiele mam szyjących robi równie dobre. jak porządnie zalanolinujesz, to będą pancerne i wytrzymają nawet największy sik

    co do promocji to jest ciężko - nowe pieluchy są drogie, promki to zazwyczaj -10 lub -20%. warto kupić używane tu lub przez fb. niedrogie nowe wielo szyje też nasza forumowa agis.
    moje ulubione marki (i IMO najładniejsze wzory) to babyetta, nappime, kokosi, grovia (reszty nie pamiętam).

    isolt, jeszcze jedna rzecz: najbardziej popularnym rozwiązaniem w wielopieluchowaniu są kieszonki. istnieją 2 typy: z przeszyciami przy gumkach (np. chinki, bumgenius i wiele innych) oraz bez przeszyć (babyetta, nappime, część modeli kokosi). te pierwsze mają chyba więcej zwolenników, niż drugie. używając kieszonek bez przeszyć trzeba po założeniu sprawdzić, czy nie wystaje w kroku kawałek polarka, bo wtedy pieluszka może przeciekać. dla niektórych to kłopot, ja jednak polecam bardzo pieluszki bez przeszyć, bo są węższe w kroku i IMO wygodniejsze dla dziecka, które rozwija się ruchowo.

    miejcie na uwadze, że pisze to matka dziecka odpieluchowanego 3 lata temu, więc sporo mogło sie pozmieniać jeśli chodzi o firmy
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 19-09-2018 o 10:26



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  18. #18
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    Isolt powiedzialabym ze pranie otulacza (PUL) zalezy od moczu dziecka, jesli np. nie zabkuje to mysle ze mozna wykorzystac go ponownie; co do wkladow to zalezy czy wystarczy Ci 1 wklad (chlonniejszy) czy np. 2 (o podobnej chlonnosci razem niz ten 1), takze wszystko zalezy ile wklad/y wytrzyma/ją - jak mniej to trzeba bedzie wiecej zmian, zobacz ile teraz macie zmian i dzieki temu bedziesz mogla oszacowac ile zmian wielo Wam potrzeba
    nam do wkladow najlepiej sprawdzaja sie wklady magabi lub formowanki, niektore otulacze maja zakladki, ktore pomagaja przytrzymac wklad w pieluszce
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  19. #19
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Ale do kieszonki sie wklada jeden wklad i calosc po zasikaniu do prania? Czyli trzeba miec conajmniej tyle pieluch, co ilosc sikniec?

    Anniu kochana, ja bym chyhba wolala kupic, bo boje sie ze cos zepsuje (szczegolnoe ze nie mam poki co o pkeluchach bladego pojecia), ale wszystkije uwagi i wskazowki mile widziane

    A.pranie? Trzeba w jakims specjalnym proszku, z odkazaczem i tak dalej?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    Ale do kieszonki sie wklada jeden wklad i calosc po zasikaniu do prania? Czyli trzeba miec conajmniej tyle pieluch, co ilosc sikniec?

    A.pranie? Trzeba w jakims specjalnym proszku, z odkazaczem i tak dalej?
    1. Jak kieszonka zasikana, to wymieniasz całość. Niektórzy zmieniają wielo juz po pierwszym siknięciu, ja zmieniałam po kilku godz., jak pielucha była już "pełna". Dziennie schodziło mi ok. 4-5 pieluch (przy czym mój syn niemal od zawsze sygnalizował kupę, więc dwójeczka była w 99% przypadków na nocniku). Mój pieluszkowy stosik miał kilkanaście sztuk kieszonek + 5 formowanek nocnych i 2-3 otulacze wełniane.
    2. Pranie robiłam co 2-3 dni. Proszek normalny z odkażaczem (nappi fresh). A do wiadra, w którym trzymasz brudne - kilka kropel olejku z drzewa herbacianego.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Podobne wątki

  1. jakie pieluchy na początek? rodzaj, marka
    Przez wawr_inka w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 13:17
  2. Tanie pieluchy z ebaya=pieluchy z lulajbaby.com??
    Przez ignasiamama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 17:03
  3. jakie pieluchy dla noworodka - magda1980 OBIECUJĘ ;)
    Przez pomidore w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 23:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •