Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65

Wątek: jakie pieluchy wybrac

  1. #61
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,831

    Domyślnie

    Cześć Elaylo
    Ja z wielo odkrywam dużo nowości, bo 10 lat temu nie było takiego wyboru. Przy Rysiu mamy dużo polskich pieluszek, Wasze wełniaczki również. A teraz mam już spory stosik NB dla kwietniowej córci naszykowany
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  2. #62
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Elaylo - miło czytać i popularności slim fitów. Najmłodszy był mało w wielorazówkach z różnych względów, ale też tłumaczyłam się przed sobą kwestią swobody ruchu - mam poczucie, że wielo nie pomogły mojemu trzeciemu w tym temacie i nie chciałam blokować następnemu swobodnego rozwoju ruchowego za szerokimi czy za grubymi pieluchami. Pod tym względem ze staroci najbardziej lubiłam itti bitti i formowanki baby jungle, nowych nie miałam potrzeby szukać i chyba już nie będę, ale fajnie że są wąskie modele.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #63
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Elaylo - miło czytać i popularności slim fitów. Najmłodszy był mało w wielorazówkach z różnych względów, ale też tłumaczyłam się przed sobą kwestią swobody ruchu - mam poczucie, że wielo nie pomogły mojemu trzeciemu w tym temacie i nie chciałam blokować następnemu swobodnego rozwoju ruchowego za szerokimi czy za grubymi pieluchami. Pod tym względem ze staroci najbardziej lubiłam itti bitti i formowanki baby jungle, nowych nie miałam potrzeby szukać i chyba już nie będę, ale fajnie że są wąskie modele.
    O tak, pamiętam itti bitti - 8 lat temu to było coś przedziwnego i wtedy się nie przyjęło. Teraz slimy są bardzo popularne, ale co ciekawe tylko w Polsce. Myślę, że jest to powiązane z tym jak u nas fizjoterapeuci podchodzą do tematu rozwoju motorycznego dzieci. Co nie znaczy, że fizjoterapeuci nie polecają pieluch wielo - wręcz przeciwnie, jest wiele fizjo-wielo-pieluchujących mam

    Ze względu na to, że sprzedajemy nasze pieluszki do wielu krajów w Europie i rozmawiam z wieloma właścicielami sklepów, ale także bezpośrednio z klientkami, widzę ogromne różnice w zaleceniach dotyczących np. rozszerzaszania diety, rozwoju motorycznego i ogólnie pielęgnacji niemowląt. W różnych krajach inaczej prowadzi się ciąże, zaleca się inne badania, inne szczepienia, w innych terminach. Doradcy chustonoszenia w PL nie wyobrażają sobie, żeby dziecko niesiedzące wkładać do nosidła, a są kraje, w których nie podchodzi się do tego tak restrykcyjnie.

    Obserwując przez ostatnie 8 lat w jaki sposób zmieniają się zalecenia dotyczaące chociażby prania pieluch wielorazowych i skąd biorą swoje źródła, a także jak różnie podchodzi sie do tego na świecie, doszłam do wniosku, że większość tych wszystkich wspomnianych wyżej zaleceń nie jest uniwersalna, więc jak zawsze: najlepiej kierować się własnym rozsądkiem. W wyborze pieluszek obserwować swoje dziecko i dopasowywać pieluszki do jego indywidualnych potrzeb. Oczywiście doświadczony sprzedawca w tym pomoże. Dla jednego dziecka lepsze będą wąskie pieluszki, drugiemu nawet wielka chińska pieluszka nie przeszkodzi we wspinaniu się na każdy mebel w domu. Sama jestem mamą małego kaskadera (mój najmłodszy), który nawet ubrany w zbroję wspiąłby się na lampę, tylko dłużej by mu to zajęło

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  4. #64
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    guzik - super, że znó pieluchujecie wielorazowo! I w ogóle dziewczyny - jestem w szoku, że po tylu latach nadal tu jesteście Ja mam cały czas włączone powiadomienia kilku wątków, m. in. tego, więc zaglądam jak sie pojawi jakis nowy post.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  5. #65
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,933

    Domyślnie

    o! czesc . az przyszalm zobaczyc co za watek ze sie pojawilas, 100 lat cie nie widzialam

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

Podobne wątki

  1. jakie pieluchy na początek? rodzaj, marka
    Przez wawr_inka w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 13:17
  2. Tanie pieluchy z ebaya=pieluchy z lulajbaby.com??
    Przez ignasiamama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 17:03
  3. jakie pieluchy dla noworodka - magda1980 OBIECUJĘ ;)
    Przez pomidore w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 23:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •