Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 65

Wątek: jakie pieluchy wybrac

  1. #41
    Chusteryczka Awatar Agna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    2,532

    Domyślnie

    jul - blisko mi do ciebie z praniem pieluch Nigdy nie dawałam całej miarki proszku. Po co, skoro w połowie dopierało się tak samo? Tylko ja w 40st. z NF.

    Moim ulubionym systemem były formowanki flanelowe i otulacze. Nigdy nic mi nie przeciekało, nie uciekało bokiem, dawały radę na nocki. Nie przesuwały się na pupie w żadną stronę nawet na ruchliwym dziecku.
    www.zufizo.pl

    Zuzia 09.1999. Filip 05.2001. Zosia 04.2011.

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plejady Zobacz posta
    co do nabierania chlonnosci to dotyczy to tylko naturalnych materialow, mikrofibra jest w pelni chlonna juz po pierwszym praniu, natomiast naturalne wklady (bambus, konopie, len, bawelna) nabieraja chlonnosci za kazdym razem gdy je pierzesz
    formowanek z mikrofibry nieeee polecam, chyba juz lepiej pampki.
    mikrofibra to sztuczne włókno, często silnie wysusza i podrażnia skórę. nadaje się na wkłady do kieszonek, IMO na nic więcej.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #43
    Chusteryczka Awatar chocianek
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    2,481

    Domyślnie

    Ja stosuję, otulacz i tetre. Jak dla mnie najprostsza sprawa Nie ogarniam kieszonek, Aio, formowanek itp. No za trudne to dla mnie Mam z 10 otulaczy i z 40 tetry, piorę mniej wiecęj co 4 dni. Otulaczy czasami używam po raz kolejny, zależy jak mocno zasikana była tetra. Otulacze mam od forumowej Agis, Kokosi, Nappime, babyetta i najbardziej lubię nappime, no idealnie pasują na pupe Antka. Jednorazówki używam na noc, Antek jeszcze sporo je i sika w nocy i jak gdzieś wyjeżdżamy, jak np. do lekarza do Pzn.

  4. #44
    Chusteryczka Awatar chocianek
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    2,481

    Domyślnie

    A tak to u mnie wygląda niestety już nie długo trzeba będzie w domu suszyć

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chocianek Zobacz posta
    A tak to u mnie wygląda niestety już nie długo trzeba będzie w domu suszyć

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Wygląda odlotowo a jak muszą ładnie wiatrem pachnieć
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  6. #46
    Chusteryczka Awatar chocianek
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    2,481

    Domyślnie

    To prawda No i tak naprawdę pół h i suche

  7. #47
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    formowanek z mikrofibry nieeee polecam, chyba juz lepiej pampki.
    mikrofibra to sztuczne włókno, często silnie wysusza i podrażnia skórę. nadaje się na wkłady do kieszonek, IMO na nic więcej.
    nigdzie nie pisalam o formowankach z mikrofibry, nigdy sie nawet z takimi nie spotkalam
    i rowniez zawsze polecam naturalne tkaniny, jednak niestety roznice w cenach sa znaczace i tansza opcja kusi :/
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  8. #48
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    A jeszcze pytanie o pranie. Pierzecie welne razem z reszta rzeczy? To przefiez sie filcuje? Czy co robicie z tymi otulaczami?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  9. #49
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Nie, otulacze wełniane pierze sie osobno! Można w pralce na programie do wełny lub ręcznie. I nie pierzesz ich po kazdym użyciu, tylko raz na jakis czas. Po użyciu wystarczy rozwiesić i wywietrzyć.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #50
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    no dobra, robi sie powaznie przyszla moja pierwsza pielucha z aliexpressu - jest sliczna, ale faktycznie to dosc glupie, ze wklad jest na stale przyszyty na plasko. mam ją wyprac przed użyciem? czy dać do zasikania najpierw?
    ile tego nappy fresh się sypie? chciałąbym kupić jakiś zapas na allegro, ale nie wiem ile - tak, żeby na miesiąc starczyło, przy używaniu dajmy na to 3 pieluszki dziennie i praniu ze 2 razy w tygodniu (tak sobie z głowy wymyślam, to zużycie)?
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  11. #51
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    Wypierz

  12. #52
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    nappy fresh sypie się 15 ml na pranie - nie idzie specjalnie szybko. Jak jeszcze nie jesteś 100% pewna czy będziesz wielo-pieluchować, to kup jedną paczkę.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #53
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Pokaże wam nasz debiut

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  14. #54
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Nie wiem co śliczniejsze - pielucha czy Hela! <3
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  15. #55
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Nie wiem co śliczniejsze - pielucha czy Hela! <3
    chyba jej się podoba

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  16. #56

    Domyślnie

    czesc

  17. #57
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2016
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    519

    Domyślnie

    Jeśli mogę coś dorzucić
    Ja lubiłam AIO tak jak wcześniej ktoś pisał Tots Bots maja jęzor wyciągamy i niektóre opcje dopinanego wkładu, schły szybko mimo ze to bambus, wzorki jak dla mnie super, miałam tez Bambino mio to większe AIO tez fajne i Bumgenis z 2jezorami super był. Potem spróbowałam kieszonek Charlie Banana -wkłady z mikrofibry i generalnie sprawdziły się super . Itti bitti chodź to SIO tez lubiłam za strukturę i kolory, wkłady niestety schly dłużej niż w Tots bots AIO .
    Niestety nie dogadałam się z formowankami +otulacz:/ za to otulacz + ręczniczek z ikea i owszem . Nakupiłam tez dużo tetry i muślinów których nie używałam do wielopieluch za to świetnie się sprawdziły do innych rzeczy.
    Isolt jak zaczynałam to miałam głowę kwadratowa im więcej czytałam tym byłam bardziej niezdecydowana i zagubiona.
    Najlepiej kupić 2-3 rodzaje pieluszek i spróbować . W końcu jak coś zawsze to co się nie sprawdza można odsprzedać
    powodzenia

  18. #58
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    ja świadomie zaczęłam wielopieluchować dopiero po rozszerzeniu diety, bo nie wygobrażałam sobie zmywania jajecznicowych kup kilka razy dziennie
    kochana, tych jajecznicowych kupek w ogóle nie trzeba spłukiwać! Kupki mleczne składają się głownie z wody, więc świetnie się w wodzie rozpuszczają. Przy bliźniakach jeszcze spłukiwałam, potem przy Franku poszłam już po rozum do głowy i po prostu przed praniem wstawiałam płukanie. Potem normalne pranie na 60 stopni. Przy Wojtusiu tak samo. O wiele mniej roboty

    Isolt - i jak tam Wasze wielopieluchowanie? Kontynuujecie?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  19. #59
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Hej Elaylo, miło, że do nas wróciłaś Tak, wielopieluchuję! I jestem mega wielką fanką pieluch z aliexpressu, rewelacyjnie mi się sprawdzają Ale tak jak przypuszczałam, najlepiej mi z AIO i z kieszonkami. Otulacze to nie dla mnie.
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  20. #60
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    Hej Elaylo, miło, że do nas wróciłaś Tak, wielopieluchuję! I jestem mega wielką fanką pieluch z aliexpressu, rewelacyjnie mi się sprawdzają Ale tak jak przypuszczałam, najlepiej mi z AIO i z kieszonkami. Otulacze to nie dla mnie.
    Właśnie to jest fajne w świecie wielo-pielo, że każdy znadzie coś dla siebie. Odpowiadam na Twój post sprzed prawie 2 lat, więc znów ciekawa jestem czy coś się u Ciebie w tym czasie zmieniło, bo polskie pieluchy wielo bardzo ewoluowały. Dzisiaj przeważa moda na pieluchy slim-fit (czasem sie śmieję, ze Polki niedługo będą dzieciom zakładać pielucho-stringi, bo jesteśmy ewenementem na skalę światową pod tym względem). Chinki natomiast nigdy nie należały do małych pieluszek, co nie znaczy, że nie należy ich używać. Uważam, że najważniejsze, aby dziecko i mama (oraz tata) byli zadowoleni. No ale ciekawi mnie czy na fali slimów też zaczełaś eksperymentować z polskimi super-zgrabnymi pieluszkami?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

Podobne wątki

  1. jakie pieluchy na początek? rodzaj, marka
    Przez wawr_inka w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 13:17
  2. Tanie pieluchy z ebaya=pieluchy z lulajbaby.com??
    Przez ignasiamama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 17:03
  3. jakie pieluchy dla noworodka - magda1980 OBIECUJĘ ;)
    Przez pomidore w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 23:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •