Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65

Wątek: jakie pieluchy wybrac

  1. #21
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Co do prania, to jesli co kilka dni, to trzeba brudną przeplukac po zdjęciu, bo taka zasikana po 2-3 dniach no to...ale ja mam nadwrażliwośc węchową
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  2. #22
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    Isolt zalezy jakie wklady chlonne dobierzesz - moze byc 1 wklad+1 pielucha=1 zmiana albo np. 2 wklady+1 pielucha=1 zmiana

    pranie najlepiej w proszku do bialego, temp. najlepiej 60 stopni
    jesli 40 stopni to z nappy freshem koniecznie
    program jak do mocno brudnego prania, zalecane jest dodatkowe płukanie (i pranie z programem wstepnym)
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  3. #23
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plejady Zobacz posta
    Isolt zalezy jakie wklady chlonne dobierzesz - moze byc 1 wklad+1 pielucha=1 zmiana albo np. 2 wklady+1 pielucha=1 zmiana

    pranie najlepiej w proszku do bialego, temp. najlepiej 60 stopni
    jesli 40 stopni to z nappy freshem koniecznie
    program jak do mocno brudnego prania, zalecane jest dodatkowe płukanie (i pranie z programem wstepnym)
    Łałałiła i to podobno jest tansza opcja niz jednorazowki?
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  4. #24
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    Ha! Dlategi najlepiej finansowo wychdzi otulacz i wklady. Masz 3-5otulaczy i 20wkladow (zalezy oczywiscie od ilosci sikania ilosci kup, czy wyciekaja na otulacz, czestosci prania i tego czy masz suszarke pul do suszarki nie, ale wklady sa szybko suche i w dodatku mieciutkie )

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    Łałałiła i to podobno jest tansza opcja niz jednorazowki?
    nie jest tańsza

    wiesz, to trochę jak z chustami. kupujesz na początku używanego pasiaka za 150 zł i cieszysz się, że zaoszczędziłaś 500 zł na wózku. a potem wkręcasz się w chustoświat i zanim się obejrzysz polujesz na nowe wypusty i HW za cenę dwukrotrnie większą niż spacerówka



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  6. #26
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    Dokładnie jak kreska otulacz i wkłady najtaniej i najzdrowiej... Wkłady mozesz moczyć w kwasku, sodzie... temp. 90 stopni i słońce... nic się nie dzieje... otulacz to ręcznie wypłuczesz bez kiszenia w wiaderku.... Jak nie trzeba to otulacza nie zmieniasz tylko wkład.

    Kieszonki dla kogoś z rodziny bo ty wrzucisz co trzeba i zakłada sie jak pampersa. Schną szybko. Mozna uzyć jak otulcza czyli wkład na wierzch.

    Do otulacza i kieszonki te same wkłady mozna dobrać...

    Napi starczy na wiele prań.

    Polecam bazarek u nas, bo rady i doswiadczenie tez cenne.

  7. #27
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    Łałałiła i to podobno jest tansza opcja niz jednorazowki?
    hihi to zalezy w co zainwestujesz i co potem z tym będziesz chciala zrobic

    dla pierwszej na poczatku mialam zestaw 10 nowych chinek w komplecie z 2 wkladami mikrofibrowymi kazda, potem powymienialam troche na bambusy, ale ogolnie byl 1 wydatek na 300 zł, z kolejnymi dziecmi bylo troche inaczej
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  8. #28
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Anyczka kiedyś robiła wnikliwą analizę składu i wyszło jej, że Nappy Fresh to niemal w 100% soda oczyszczona, tylko 10x drożej niż w spożywczaku.

    Ja kupuję w Rossmannie Waschsodę (https://www.rossmann.pl/Produkt/domo...-g,344162,6195) i dosypuję do prania. Z tym, że ja piorę pieluchy w 60 st, nie wierzę w 40.

    I w związku z tym naprawdę mogę pożyczyć, co się miało zepsuć to się już zepsuło.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  9. #29
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Exclamation

    teraz nie wielopieluchuję, może znów zacznę

    prałam na 60 stopni z mniejszą ilością proszku, ale z dodatkiem sody, razem pieluchy i jasne ubrania (nie zauważyłam szkody dla ubrań ze względu na wspólne pranie, mąż twierdzi że gumki od gatek mu się szybciej psuły przez wyższą temp), raz na jakiś czas pieluchy np z recznikami, prześcieradłami, na 90 stopni i ew dodatkowe płukanie (żeby nie było widać piany - detergenty czasem odkładają się w pieluszkach i innych rzeczach też, powodując twardnienie i mniejszą chłonność. Wydaje mi się, że ten sposób prania nie powieksza znacząco kosztów.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #30
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    annia przede wszystkim wazne jest aby "odkazacz" mial aktywator, a soda nim nie jest, zatem dosypanie samej sody nie zastapi (np) nappy fresha

    a co do mniejszej ilosci proszku to istotne jest to tylko przy sztucznych wkladach (mikrofibra), przy naturalnych (bambus, konopie, len, bawelna) nawet wazne jest zeby dawac "pelna miarke"
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  11. #31
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    no tak, tu każdy ma własne przemyślenia zależne też od wody, pralki, detergentów - widzę że pełna miarka nie wypłukuje się porządnie z pieluch a i z samych ubrań, a nie chcę tej chemii w kontakcie ze skórą, więc teraz daję trochę mniejsze ilości i do zwykłego prania.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #32
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    to nie sa tylko moje przemyslenia
    nie jestem chemikiem, ale lubie czytac co pisza

    odnosnie tego, ze proszek sie nie wyplukuje to obstawialabym, ze ma w sobie wypelniacze :/ latwo zrobic prosty test: wsypac lyzeczke proszku do szklanki z woda, zamieszac, odczekac, ewentualnie jeszcze raz zamieszac i wszystko powinno sie rozpuscic, jesli nie to sa w skladzie wypelniacze, ktore potem m.in. osadzaja sie na ubrankach i moga powodowac alergie :/
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  13. #33
    Chusteryczka Awatar grazyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,793

    Domyślnie

    Zgłębię wszystko wieczorem, dzięki za wszelkie typy! Co do grovii, wiem, że są na napy, miałam i nie zagrało między nami . Lubię na rzepy, bo łatwiej mi się reguluje, ale wkurza mnie, że po jakimś czasie ich moc słabnie. Ech, ciagle kompromisy .
    Tymon 15 lutego 2011 i Antonina 27 lipca 2015

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    grażyna, z czasem zrobi sie jeszcze weselej jak twoje dziecko nauczy się samo rozpinać rzepy wtedy przesiadka na napki obowiązkowa



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #35
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    no nie wiem - kupuję niemieckie płyny, żeby tych wypełniaczy było mniej - może mam za twardą wodę. Ale już nie będę ciągnąć tematu, bo to OT

    w temacie - w stosunku wygoda/higiena naj imho są SIO - lubiłam i sprawdzały się u nas i close, i grovia i itto bitti, a w przewiewności formowanka i wełniane spodenki czy otulacze - jak często się zmienia (co w domu w dzień nie jest aż takim wyzwaniem), to wełnianych portek nie trzeba jakoś super czesto prać, a jak dziecko się już trochę rusza, a nie leży na brzuchu, i jest ciepło, to po domu/po ogrodzie i same formowanki można zakładać (szybko widać że poszlo siusiu i szybko się zmienia)
    fornowanki - z działających firm - miałam i lubiłam kokosi, poza tym nieistniejące baby jungle. Ze względu na to, że tu odpada kwestia nieprzemakalności, co bywa słabym punktem przy pieluszkach pulowycg, to niemal wszystkie, które nie krępują ruchów dziecku, będą ok - zostaje kwestia czy wygodniej komu mieć wklad przyszyty, wszyty, wpinany czy wsuwany w kieszonkę.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 19-09-2018 o 12:40
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #36
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Byłam widziana nad garem, gotująca wkłady czy tetrę Fajne, oldschoolowe tematy Oraz trzymajac za pul Bumgeniusa co by same wkłady te przyszyte zamoczyć we wrzatku hihi hi. No ale jak kupuje używane, to muszę, inaczej się uduszę.

    Co do zwykłego prania, to w 60 stopniach piorę, zazwyczaj z dodatkiem mitycznego Nappy fresh, ale to wtedy gdy była kupa lub śmierdzący sik. Pieluchy piorę razem z bielizna naszą. W proszku do białego, ale tylko takiego używam do wszystkiego, bo znajomy chemik kiedys mi powiedział, że proszek do białego jest 'zdrowszy'.

    Co do ekonomiczności - da się taniej, da sie drożej. Taniej jest pieluchowac od początku, i kolejne dzieci w tym samym. Taniej jest otulacz plus tetra niż różne zaawansowane technologie pieluszkowe. Ale to często robi sie hobby jak każde inne Ale jest ladniej i trochę ekologiczniej niz jednorazowo.
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  17. #37
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    A co to wlasciwiwe sa formowanki? Bo jeszcze to jest dla mnie niezrozumiale.

    I jeszcze: z fejsbukowych rozmow wynika, zase pieluchy "nabieraja chlonnosci". Znaczy co, trzeba je lamac jak chusty? Na poczatku przeciekają? Nie ogarniam.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  18. #38
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    formowanki - pielucha o kształcie pampersa, ale bez warstwy nieprzemakalnej. Możesz na nią założyć otulacz z pulu lub wełny też w kształcie pampersa, w formie majtek z lekko obniżonymi nogawkami i podwyższonym stanem (piękny vintage ), wełniane spodenki lub nic, ale wtedy wilgoć będzie wyczuwalna na zewnątrz.

    pieluchy nabierają chłonności jak ręczniki - nowy ręcznik wchłonie mniej wody, niż po kilku praniach (zaś po jakimś czasie - zależy od jego jakości - zacznie łysieć i też będzie chłonął mniej)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #39
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    Isolt formowanka to pieluszka, ktora chlonie cala swoja powierzchnia, ale potrzebuje otulacza, zeby wilgoc nie przeszla na ubranko

    co do nabierania chlonnosci to dotyczy to tylko naturalnych materialow, mikrofibra jest w pelni chlonna juz po pierwszym praniu, natomiast naturalne wklady (bambus, konopie, len, bawelna) nabieraja chlonnosci za kazdym razem gdy je pierzesz, maja w sobie naturalne olejki, ktore musza sie wyplukac, wtedy wklad jest w pelni chlonny, zalecane jest min. 5 pran, ale oczywiscie mozesz uzyc wkladu juz po 1 praniu, tylko nie bedzie mial on takiej chlonnosci jak po 5 to tak samo jak kupujesz nowy recznik i dopiero z czasem zaczyna on ladnie chlonac
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  20. #40
    Chusteryczka Awatar grazyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    grażyna, z czasem zrobi sie jeszcze weselej jak twoje dziecko nauczy się samo rozpinać rzepy wtedy przesiadka na napki obowiązkowa
    Wiem, wiem, ja już dwójkę starszą tak mieszanie wielopieluchowalam
    Tymon 15 lutego 2011 i Antonina 27 lipca 2015

Podobne wątki

  1. jakie pieluchy na początek? rodzaj, marka
    Przez wawr_inka w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 13:17
  2. Tanie pieluchy z ebaya=pieluchy z lulajbaby.com??
    Przez ignasiamama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 17:03
  3. jakie pieluchy dla noworodka - magda1980 OBIECUJĘ ;)
    Przez pomidore w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 23:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •