Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: co po kangurze, poszukiwania ergonomika

  1. #1

    Domyślnie co po kangurze, poszukiwania ergonomika

    Pierwszy raz zamotałam synka, gdy miał ok. 1 miesiąc. Używam długiej, tkanej chusty, zawsze wiążemy się w kangura, inaczej zresztą nie umiem i nawet nie próbowałam. Byłam przeszkolona przez doradczynie. Chusty używam dosyć często.Teraz synek ma już prawie 10 miesięcy i zachciało mi się czegoś innego. Kangur już nie spełnia swojej funkcji, choć podejrzewam, że problem może leżeć w złym dociąganiu. Tj. gdy się wiążemy to wydaje mi się, że jest wszystko ok, zresztą, gdyby tak nie było, to pewnie zamotałabym nas na nowo. Wychodzimy z domu i tu zaczyna się problem, milion bodźców rozprasza mojego brzdąca, wiadomo, świat jest szalenie fascynujący. Mały się wierci, kręci i po pewnym czasie całe wiązanie szlag trafia.
    Teraz częściej używamy chusty kółkowej, motam młodego na biodrze. Jest mi tak bardzo wygodnie, tj. poręcznie, ale wiadomo, że nie jest to rozwiązanie na całodniowe wycieczki. Zaletą jest też szybkość wiązania. Mimo, że wiązanie długiej chusty też idzie mi całkiem sprawnie, to czasami jednak rezygnuję z niej ze względu na dłuższy czas motania.
    Niestety chusta kółkowa jest pożyczona i niebawem musi wrócić do właściciela. Stąd cały post, ponieważ zakołatała mi ostatnio myśl o nosidle ergonomicznym, a może coś takiego sobie sprawić? Tylko jakie? Młody ma prawie 10 miesięcy waży coś ponad 9 kg, jest długim/ wysokim bobasem. Czy w każdym ergonomiku można nosić na plecach i czy jest potrzebna pomoc drugiej osoby, żeby włożyć tam dziecko? Nikt z rodziny i znajomych nie ma ergonomika, słyszałam tylko o tuli, widziałam na stronie little frog, od których mam chuste, że też mają w swojej ofercie nosidła, ale na tym cała moja wiedza się kończy. Nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę.
    A może dać jeszcze szanse długiej chuście i wypróbować inne wiązania? Jakie?

  2. #2
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Czy chusta czy nosidło na plecach inaczej się nosi - i dziecku, i noszącemu. Spróbuj jakiegoś wiązania na plecach np plecak prosty. W nosidlach ergonomicznych możesz nosić na plecach, i sama je zalozyc, ale dużo bardziej różnią się między sobą niż chusty. Na rynku jest ich mnóstwo, są szyte (np Doux Doux naszej forumki), są szyte na wymiar/zamówienie, są firmowe g większość dużych chustowych firm ma nosidła w ofercie. Jeszcze możesz spróbować mei tai albo obuhimo.


  3. #3
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,857

    Domyślnie

    Ergonomiki to temat - rzeka, żeby wybrać i dopasować, trzeba mierzyć. U mnie najlepiej sprawdza się hybryda, czyli nosidło z klamrą na pasie biodrowy i długimi pasami naramiennymi, które się wiąże. Polecam zanim coś kupisz, najpierw wypożyczyć, poprzymierzać. Niektóre doradczynie i sklepy wypożyczają nosidełka.
    Kornelka 25.03.2015, Józio 16.09.2017

  4. #4
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Moja ma prawie 1,5 roku i nadal kangur
    Nosiłyśmy się chwile na plecach w pp, ale jednak córka mimo, że ją interesuje wszystko wokół i był taki etap jak u was, że głowa chodziła na wszystkie strony to jednak woli na przodzie, widzieć mamę i czasem się móc wtulić
    U nas nosidło/nosidła najmniej się sprawdziły, jedynie wrap tai było ok.

    A teraz mam wrażenie, że w kangurze na nowo nam wygodnie. Plecaka prostego niestety nie mam super opanowanego.
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  5. #5
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Zgadzam się, nosidła najlepiej wcześniej kilka różnych wypróbować i dopiero kupić.
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

Podobne wątki

  1. Czy kupować 3,5 latce ergonomika?
    Przez truscaffka w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2010, 22:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •