Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 123

Wątek: Co dziś czyta Twoje dziecko?

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    573

    Domyślnie

    Mój syn skończył właśnie ,,Cudownego chłopaka" Palacio i zapowiedział, że nic już więcej nie przeczyta, bo piękniejszej książki od tej na pewno nie ma

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Jest jeszcze druga część a raczej ta sama historia opowiedziana oczami innych osób. Polecam, choć już mnie tak nie poruszyła jak ta pierwsza

  3. #23
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    mój po przeczytaniu o wikingu Halvdanie (kiedyś w końcu wrzucę jakieś zdjęcia - cały czas o tym pamietam) chce tylko coś o Wikingach (chyba dostanie Mieszko ty Wikingu, nada się dla 8-olatka?)

    córka z braku laku dostała do czytania na wyjezdzie 20000 mil podmorskiej... i chętnie czyta
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #24
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    mój po przeczytaniu o wikingu Halvdanie (kiedyś w końcu wrzucę jakieś zdjęcia - cały czas o tym pamietam) chce tylko coś o Wikingach (chyba dostanie Mieszko ty Wikingu, nada się dla 8-olatka?)

    córka z braku laku dostała do czytania na wyjezdzie 20000 mil podmorskiej... i chętnie czyta
    Jul zdecydowanie tak.

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  5. #25
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,599

    Domyślnie

    Średni jedzie z drugim tomem Gry o tron (Starcie królów). Zapytał: mamo, czemu pozwalasz mi czytać książkę, w której jest tak dużo seksu. Nie po raz pierwszy okazuje się, że marna że mnie matka.

    Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  6. #26
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lynette Zobacz posta
    Średni jedzie z drugim tomem Gry o tron (Starcie królów). Zapytał: mamo, czemu pozwalasz mi czytać książkę, w której jest tak dużo seksu. Nie po raz pierwszy okazuje się, że marna że mnie matka.

    Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
    Czemu marna ?

    Chociaż fakt tam tylko rżna - albo mieczem albo ludzi (bo i kobiety i mężczyzn - co popadnie )

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  7. #27
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Jul zdecydowanie tak.

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
    dzięki!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #28
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    Moj syn tez czyta Gre o tron pozyczona od mlodszego kolegi, ale ma juz prawie 17 lat.

    Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  9. #29
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    I jak jej się Ania podoba? Bo Dorka nie chce zacząć, mówi że na pewno jej się nie spodoba...
    Przepraszam, nie było mnie tu. Kasia podchodziła nieufnie bo jej przyjaciółka powiedziała ze nuuuda... ale skusiłam ja mówiąc ze jak już przeczyta to obejrzymy sobie serial (bo nie lubię sama oglądać, a mąż jakoś nie pala entuzjazmem ) No i po pierwszych dziesięciu stronach wsiąkła, przeczytała już Anie z Z.W., z Avonlea, na Uniwersytecie, z Szumiących Topoli i Wymarzony dom, potem łyknęła Historynke (bo dalszych tomów Ani nie wzięłyśmy na wakacje) i teraz jedzie ze Złocista droga


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  10. #30
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Zestawik z 6 dni. Jeszcze był jeden tom ale gdzieś go posial.

    Nowsze ogarnę jak mi przygotuje kupkę co przeczytał w ostatnim tygodniu. Bo ja już nie ogarniam.

  11. #31
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    U nas kolejne części Kapitana Majtasa (nie wiem już który raz)
    Puchar wodza
    Grób obcego
    To wszystko z kilku dni.

  12. #32
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    Pola czyta 4 część poleconego tu na forum "Biura detektywistycznego nr 2- Operacja Żonkil"
    Pola 2011

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IwonaKM Zobacz posta
    Pola czyta 4 część poleconego tu na forum "Biura detektywistycznego nr 2- Operacja Żonkil"
    I jak się podoba? Kupiłam ostatnio na prezent urodzinowy jedną z części

  14. #34
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    I jak się podoba? Kupiłam ostatnio na prezent urodzinowy jedną z części
    "Biuro detektywistyczne nr 2" Pola czyta po przeczytaniu wszystkich części "Biura detektywistycznego Lassego i Mai". Z Lassem i Mają i innymi bohaterami bardzo się zintegrowała. W Biurze nr 2 poza dwójką młodych detektywów inne postacie się nie powtarzają i początkowo trudno jej było się wciągnąć w lekturę. Teraz średnio 3 dni zajmuje jej przeczytanie jednego tomu. Ostatnie części Lassego i Mai czytała w ciągu jednego dnia. Horst jest byłym policjantem, pisze kryminały dla dorosłych, Widmark był wcześniej nauczycielem, oba dziecięce kryminały różnią się znacząco prowadzeniem czytelnika przez intrygę. Biuro nr 2 jest trudniejsze w odbiorze, no i tekstu jest więcej. Poli bardzo podobają się zagadki dla detektywa umieszczone na końcu książki.

    Pola po przeczytaniu jednej części "Nelly Rapp" i Biura Detektywistycznego nr 2, wybrała Biuro
    Pola 2011

  15. #35
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Miód na moje serce, bo uwielbiałam Opowieści z Narni (no i cieszę się, że zupełnie łapie bakcyla czytelniczego):
    Córka na kilka dni u babci na działce wzięła "Księcia Kaspiana" - choć czytany wcześniej jako lektura szkolna "Lew, czarownica i stara szafa" jej nie zachwycił. Ale tym razem zaskoczyło: "Jak było na działce?" "Super! Czytałam i czytałam!". Wczoraj wróciła i zasnęła czytając "Podróż wędrowca do świtu", którego zażądała kilka minut po tym, jak się zobaczyłyśmy...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #36
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,330

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Moja siedmiolatka czyta aktualnie "Anię z Avonlea". Oraz "Momo".
    Wow! My dopiero na początku drogi samodzielnego czytania. Od czego zaczynała Kasia? Podpowiesz coś?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  17. #37
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    IwonaKM mnie się cały czas wydawało, że Biuro L i M jest trudniejszą lekturą. Nawet takie wpisy były w książkowym. Osobiście też tak to odbieram (czytane u nas te serie wielokrotnie). Dobrze, że piszesz o tym jak to wygląda z perspektywy dziecka samoczytającego. Bo rozumiem, że nie czytałaś wcześniej tych serii córce? To jej pierwsze doświadczenie z tymi książkami?

  18. #38
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    Wow! My dopiero na początku drogi samodzielnego czytania. Od czego zaczynała Kasia? Podpowiesz coś?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    O rany, w sumie nie wiem... ona czyta płynnie od prawie dwóch lat już. I czyta rzeczy stanowczo nie dla jej wieku, teoretycznie. Na pewno Biuro Detektywistyczne jej dobrze szło jak była młodsza. Astrid Lindgren. Różne książki dla dzieci, te większe, które mamy w domu, w sumie wszytsko co bylo... nigdy nie czytała żadnych książek z serii Czytam sam ani nic w tym stylu. A, komiksy tez lubi od dawna, zwłaszcza Asteriksa


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  19. #39
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    IwonaKM mnie się cały czas wydawało, że Biuro L i M jest trudniejszą lekturą. Nawet takie wpisy były w książkowym. Osobiście też tak to odbieram (czytane u nas te serie wielokrotnie). Dobrze, że piszesz o tym jak to wygląda z perspektywy dziecka samoczytającego. Bo rozumiem, że nie czytałaś wcześniej tych serii córce? To jej pierwsze doświadczenie z tymi książkami?
    Nie czytałam Poli "Biura detektywistycznego Lassego i Mai", byłysmy tylko w kinie na dwu filmach o Lassem i Mai. Po obejrzeniu, też mi się wydawało, że to może być za poważna lektura dla 7 latki, więc nabyłam najpierw 2 części i okazało się, że są w zasięgu Poli. Tekst jest prosty i zdecydowanie nadaje się dla 7 latków. Na stronie wydawnictwa ten tytuł dedykowany jest dzieciom w wieku 6+.Duża czcionka, mało tekstu, sporo obrazków, idealna lektura dla dziecka, które zaczyna przygodę z czytaniem i już w miarę sprawnie opanowało technikę czytania.
    Pola 2011

  20. #40
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    IwonaKM mój syn miał 4,5 roku jak zaczeliśmy mu czytać Lassegi i Maję ale to inaczej jak rodzic czyta i inaczej jak dziecko czyta samo. Przygoda z LiM zaczęła się właśnie od filmu w kinie jak to mąż poszedł na poranki dla dzieci. Myśleli że będzie Psi Patrol a było Lasse i Maja. Wtedy też po seansie (była promocja książek) kupili książkę i tak się zaczęło. A Horsta czytaliśmy od początku jak się pojawił. Tak jak pisałam wcześniej według mnie Horst łatwiejszy a teraz bez różnicy co czyta bo zna obie serie i czyta raz to raz to. Aczkolwiek większa fascynacja była tymi seriami w zeszłym roku latem.
    W tym roku króluje seria Kapitana Majtasa i dwie ksią z ki Nie ze mną takie Tere ferei druga część.
    Latająca klasa i Pan kleks.

Podobne wątki

  1. "Twoje dziecko" nr lutowy
    Przez kammik w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2010, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •