Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64

Wątek: Co dziś czyta Twoje dziecko?

Chustoguru Awatar jul
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie

Domyślnie

chyba nie ma kanonu, u nas część to klasyki lekturowe (Akademia Pana Kleksa, Plastusiowy Pamiętnik, Zaczarowana zagroda, Karolcia, O psie, który jeździł koleją...), klasyki, które nie były w kanonie za moich czasów (Narnia, Mikołajek) i współczesności (Przygody 10 skarpetek), w zależności od nauczyciela jedną lub kilka mogą dowolnie sami wybrać.

Ile u Was jest lektur? U nas jedna na miesiąc, w pierwszej klasie częściowo czytane przez nauczycielkę, w drugiej samodzielne czytanie - od krótszych na początku roku, do dłuższych pod koniec.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Chusteryczka
    Miejscowość
    Warszawa/Ochota

Domyślnie

U nas pierwsza lektura do samodzielnego czytania w klasie 2 to Dr Dolittle. Nie czytamy, bo... znamy. Słuchowisko było grane kilkakrotnie tego lata, i synowi się nie chce czytać. Mam wątpliwość trochę, ale chyba przeczytam im to sama po prostu. Bo sam czyta jedna książkę dziennie, od Mojej pierwszej mitologii po Magiczne drzewo, więc ciśnienia nie mam, że to akurat musi sam (jak myślicie?).
    W tej chwili przerwa i znowu gazety sportowe

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
    * * *
    2011 2013 2016

Chustomanka Awatar pasquda
    Miejscowość
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta

Maciejakies zdanie nt Kronik Archeo albo Baśnioboru? W sensie poziomu (nie wiekowego, tylko literackiego)? Młoda się domaga a ja nie wiem co to

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Baśniobór czytałam razem z Córką, prześcigajać się i podbierając Jej jak nie patrzy Ale ja lubie takie lekkie fantasy

Teraz Córka czytała "Dom nie z tej ziemi" i ja razem z Nią. Ogólnie, to lubię czytać to, co teraz wydają ddla starszych dzieci i młodszej młodzieży. Dużo ciekawych i wartościowych pozycji. Za to w szkole lektura będzie nieśmiertelna "Ania z Zielonego Wzgórza"...nie, nie lubię
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

Chustoholiczka Awatar guzik
    Miejscowość
    Łódź

Domyślnie

Córka zaczęła "Dzieci z Bullerbyn" i mówi, że ją zaciekawiła.
    Marysia 16.09.2010, (*)2011 i