Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 126

Wątek: Wątek wspominkowy dla pieluchopróchen - aaa jakie to pieluszki drzewiej bywały?

  1. #101
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    a pamiętacie modę na chłonną bawełnę wojskową? ja mam do dziś kawałek - używam jako ręcznik kuchenny
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  2. #102
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    742

    Domyślnie

    Ja odwrotnie z pieluch-ecopi muślinów zrobiłam "szmatkę kuchenną", a wkładami z imse vimse do tej pory ścieram blat w łazience:
    Juleczka 17.02.2013, Antoś 04.06.2017

  3. #103
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    Ale nie chyba tak bardzo kilometrowy jak obecny ubraniowy? Ogarniałam go tylko dlatego że byłam na urlopie wychowawczym
    Miałam całą dużą szufladę pieluch. Był taki czas że pieluchowałam jednocześnie dwójkę dzieci (choć krótko). Ale za to nie używałam pampków
    Ja chwilowo pieluchuję dwójkę, już nam czwarty miesiąc leci. Nie tyle uciążliwe jest ogarnianie prania, co taka wewnętrzna potrzeba, chęć, żeby już się odpieluchował, taki krok milowy.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  4. #104
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    O lollipop! Nic mi tak nie podeszło jak one! W tempie ekspresowym od nas wyleciały

    ja pamiętam takie hasło jak "bawełna wojskowa", przewijało się w sprzedażowych wątkach


  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karo. Zobacz posta
    Kurczę ja zupełnie wypadlam z obiegu, zalegają mi jak sie okazuje same starocie... jest szansa ze ktoś kupi ode mnie franiszki i coś od tysiuli?? Czy zostaną na wieczną pamiątkę? Z FB bardzo sie lubimy, chusty tez mi zalegają bo jak pomyślę o sprzedazy na FB to mi słabo. Sorki za OT.
    Ach, przypomnialy mi sie spotkania z Tysiula i naszymi maluszkami ktore za chwilę skończą 6 lat!

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
    Franiszki, czemu nie, pokaż

  6. #106

    Domyślnie

    Ja mialam formowanki z bawelny wojskowej tyljo nie pamietam kto szyl

  7. #107
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Schiselle szyła z bawełny wojskowej i kokosi na początki chyba tez. Nie znosiłam tego materiału w formowankach bardziej niż konopii



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #108
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Zufizo miala tez wklady bawelniane na napki, to chyba ta bawelna wojskowa byla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  9. #109
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Też kompletnie nie rozumiałam tego szału na bawełnę wojskową...
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  10. #110
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Też kompletnie nie rozumiałam tego szału na bawełnę wojskową...
    Byla chyba nie bielona wiec eko eko, a poza tym dawala uczucie mokro


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  11. #111
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    ta bawełna chłonna była. I tania. Ja tam miałam miękkie pieluchy z bawełną wojskową. Do tej pory mam jeszcze tą bawełnę do wszycia/szycia pieluch. I pule i inne rzeczy.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #112
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Miałam z nią kilka formowanek. Teraz też mam, wiszą w sprzedażowym. Twarde mimo suszenia w suszarce elektrycznej.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  13. #113
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    to ja Wam napiszę jak pieluchowałam najstarszego, teraz prawie 10 latka Pani w szkole rodzenia powiedziała nam, że chłopca trzeba wietrzyć, żeby mu w pampkach się jąderka nie odparzyły
    więc ja kupiłam stos tetry, i w czasie drzemki w domu zakładałam mu takie dwie złożone tetry, pod body, nie miałam do tego żadnego otulacza bo w 2008 roku jeszcze nie wiedziałam o istnieniu takowych i tak się ze starszym pieluchowaliśmy, kilka godzin dziennie. Przy młodszym trafiłam na forum i poznałam co to pielucha wielorazowa
    śliczne były, próbowałam wielu z wymienionych przez Was,
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  14. #114
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Annagdynia, myślę, że rozbiłaś bank opisem pieluchowania swojego starszego) Toż to prawie EC)

    Bawełna wojskowa - taaak, też kupiłam raz, chyba od kokosi, twarde to bylo po dwóch praniach tak, że sama bym sobie na pupę nie załozyła, co dopiero dziecku...

  15. #115
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,933

    Domyślnie

    Wojskowa mnie ominęła,ale ja byłam fanka kieszonek i raczej innych nie szukałam, ale na fali szaleństwa zakupowo pieluchowego do dziś ki gdzieś lata kawałek pulu w powtórki kupiony by sobie samodzielnie uszyć worek- 6 lat temu.....do dziś w stanie kawałka pulu a nie worka oczywiscie

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

  16. #116
    Chustomanka Awatar bogos
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    753

    Domyślnie

    ja swoja przygode z forum zaczelam od pieluszek. podczytywalam, ale brakowalo mi smialosci by sie zalogowac. dopiero watek sprzedazowy na bazarku pieluszkowym livady mnie zmotywowal, bo miala IB w slicznych kolorach Do teraz IB to moje ulubione.
    no i w sumie teraz juz 6 rok leci jak sie pieluchujemy, bo dzieci co 2 lata,wiec pieluchy plynnie przechodza z jednego na drugiego. choc wlasnie czesc dokonala juz swego zywota i bede musiala co nieco dokupic

  17. #117
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    O jaki wątek fajny, widzę, że i na pieluchoprochno się łapie - zamówienia zbiorowe pamiętam, większość starych firm wymienionych też, z bawełny wojskowej sama szyłam formowanki I wkładki dla siebie, które dalej są w super stanie po latach i je bardzo lubię. A bawełny jeszcze sporo do wykorzystania mam.
    Nowych firm nie ogarniam za bardzo, bo dwie najmłodsze córy, głównie na moich własnych pieluszkach były.

    Tysiuli były bardzo zgrabne formowanki, a wonderos za szerokie dla nas, za to miały super chłonny, wkład składany

    Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

  18. #118
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    U nas przy pierwszym i drugim dziecku numer jeden to IssyBear, które nigdy nam nie przeciekały, ale to wszystko dzięki p. Ewie z pieluszkarni któr powiedziała że należy dobrze dopasować gumki przy nóżkach.
    Kolejne pancerne pieluszki to Blueberry. Aczkolwiek one nie każdemu pasowały bo szerokie w kroku.
    IttiBitti rozmiarowe i Tutto to zdecydowanie najlepsze pieluszki dla dziewczynki ze względuna niski stan. Chłopiec najczęściej jak siknął to pieluszka w miarę sucha a brzuch mokry.
    Formowanki BabyIdea. Bardzo chłonne, aczkolwiek nabierały jej z czasem
    Formowanki mięciutko miekkie FluffyFly. Bambusowe formowanki które non stop były tak miękkie jak na początku. Szkoda tylko że było ich unas w Pl tak mało.
    Najgorszą pieluchą była dla mnie pieluszka wzór pszczółka. Nie pamiętam za bardzo firmy. Pani Ewa z pieluszkarni od razu przedziła że one nie do końca spełniają swoją rolę, ale były cudowne. Kupiłam chyba dwie jeśli pamiętam, a że u mojego syna odpieluchowanie zaczęło się w wieku 10 miesięcy więc sporadyczne wpadki były, to mi nie przeszkadzało nic w tej pieluszce.

    Bardzo lubiłam bambooty, najlepsze te rozmiarowe, bo dla córki kupiłam OS i to specjalnie sprowadzałam i już nie byłam z nich tak zadowolona. Zresztą przy córce najlepiej sprawdzały mi się pieluszki rozmiarowe z OS to tylko IssyBear.
    GroVia rozmiarowa
    Pancerne ImseVimse - dla syna miałam ich dużo lubiłam jebardzo bo to jedyne pieluszki które można było prać max w 90 st.
    TotsBots, RealEasy-czy jakoś tak. Mam je jeszcze odłożone dla kolejnego dziecka albo wydam komuś kiedyś. Kupione dla córki i polecone przez p. Magdę z Ekomaluch jako nocne. One były super. Miałam chyba rozmiar S ale na długo starczyły.
    Milovia niestety u nas się nie sprawdziła bo córka była na te pieluchy uczulona. Najgorszy był dla niej coolmax.

  19. #119
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Też nie lubiłam coolmaxu. Dlatego m.in. mio unico odpadało. U mnie nie było problemów z itti bitti u chłopca mimo niskiego stanu. Ale możliwe dlatego że miałam drobne dziecko
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  20. #120
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    to prawda, że itti bitti uważało się bardziej dla dziewczynek (dzięki czemu może było je łatwiej kupić), ale pieluchowałam w nich dwóch chłopaków - jeden okrąglutki, a drugi raczej szczupak, i u obu działało. No, ale skoro ja byłam do tych pieluch przekonana, to co miało nie działać
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Podobne wątki

  1. jakie pieluszki na wiosna /lato
    Przez swebe w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 205
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 08:48
  2. jakie pieluszki dla chłopca, co polecacie?
    Przez emma w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 19:50
  3. A dla mini noworodka jakie pieluszki??
    Przez barbamama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •