Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 126

Wątek: Wątek wspominkowy dla pieluchopróchen - aaa jakie to pieluszki drzewiej bywały?

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie Wątek wspominkowy dla pieluchopróchen - aaa jakie to pieluszki drzewiej bywały?

    W obliczu ogólnego przygnębienia życiem przez duże Ż pomyślałam, że założę sobie wątek od czapy, żeby się rozweselić.

    Są tu pieluszkopróchna? Tak staż z pięć plus chociaż? Pamiętacie, jakie wtedy zupełnie inne pieluchy chodziły? Ja ostatnio uświadomiłam sobie, że między moimi dziećmi zmieniła się cała pieluszkiwa epoka) Za czasów Jadzi rządziły Imse Vimse i inne 'markowe' firmy, głównie niemieckie. Pamiętacie wełniaki Storcha? I polskie Tetris? Szał był też na rożne czeskie marki, drogie jak pies, ale nazwy mi powypadały z głowy. Australijskie Applecheeks ktoś pamięta? Jeszcze były jakieś fińskie czy szwedzkie, nawet jedna się przewinęła przez nasz stos...

    Ach ach. Miałam wtedy czas na gotowanie pieluszek w kwasku cytrynowym, polowanie na nowe cudowne wzory i testowanie kolejnych nowości. Haha, kiedy to było)

  2. #2
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    właśnie mnie uświadomiłaś w temacie że nie mam kompletnie pojęcia co teraz jest na topie

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Pamiętam co kiedyś było. Teraz nie mam zielonego pojęcia co jest na topie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Wszystko to pamiętam
    nie tetris, a tetro - wyobraziłam sobie pieluszki w kolorowe figury geometryczne, jak w grze...
    i australijskie baby bee hinds, i moje ulubione itti bitti, i wełniane otulacze amsterdam, i polskie szyte przez Yettę (i awantury z kimś oskarżanym o podrabianie kroju) - sprawdziłam, że sklep wciąż istnieje, francuskie lulu nature, i kolorowe bambusowe amerykańskie formowanki, których nazwy nie pamiętam, ale pamiętam duże zamówienie zbiorowe, które przeszło przez moje mieszkanie - stos kolorowych pieluch leżący na kanapie...

    Napisz proszę, w czym teraz się pieluchuje? W chinkach, w polskich pieluchach? Jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji czy będziemy wielopieluchować, czy nie - wyjdzie w - nomen omen - praniu. Jeśli, to najbardziej mnie kusi utrzymanie systemu formowanki+wełna lub sio, bo to mi się najlepiej sprawdziło - ale czy w ogóle jeszcze tak się pieluchuje?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Ja nie pieluchuję mego roczniaka z braku czasu i lenistwa choć mam spory stos zachomikowany po pierworodnym, nie wiem co się teraz nosi, ale wiem że światek wielopieluchowy przeniósł się na fejsa i że nawet istnieją biblioteki w których użytkowniczki (a raczej matki użytkownikó/-niczek) wymieniają się pieluchami i je recenzują - dla mnie trochę to ohydne.


    Aaaaa i pamiętam, że były pieluszki do których jakieś forumki szyły spódniczki dopinane, jedną miała metis dla córeczki szytą bodajże z amitoli girasola
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    tak, to były pieluszki (i spódniczki) szyte przez Tysiulę

    a te amerykańskie formowanki nazywały się monkey snuggles
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Pamiętam, że bardzo lubiłam formowanki z weluru szyte przez jakąś polską firmę były bordowe, zielone i niebieskie, nie jakoś mega chłonne ale za to wąskie w kroku.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  8. #8
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    baby jungle - też je lubię (mam i czekają do ewentualnego kolejnego używania)! IMHO dość chłonne.
    pozdrowienia dla rafandynki!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #9
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Baby jungle? Opis pasuje

    4+ to jeszcze za malo na pieluchoprochno? przy corce korzystam głównie z wielo po starszym. Dostala kilka nowych. Oj, jak je porownuje, to widac wysluge lat po tych starszych...
    Zaskakujace, ile w ciagu tych 2 lat powstalo nowych firm pieluszkowych. Tania opcja to teraz wielo z ali.

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  10. #10
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Matko z córką az musialam zeby sobie poprzypominac nazwy.
    The best byly La p'tite praire.
    Lubilam też g-diapers.
    Bg i bbh ofc
    Bambooty, Anavy, Blueberry.
    Najlepszy otulacz pulowy to ofc flip.
    A gatki welniane to dziergane id sylviontko .
    Ide poogladac pieluchową galerie zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez mTuśka ; 12-02-2018 o 02:35
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  11. #11
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    chustopróchno jestem niewątpliwie, pieluchopróchno też (tym bardziej że jeszcze pieluchy gdzieś mi leżą na strychu) może kiedyś sprzedam jako zabytek )
    pamiętam właściwie wszystkie wymieniane tu nazwy...
    my sporo używaliśmy imse vimse, tots botsów, miałam też baby jungle i lubiłam, miałam baby beehinds, wełniaki, ittibitti, no i były hand made też
    babyyetta jakaś się przewinęła ale pamiętam że te akurat dosyć drogie dla mnie były.
    ogólnie głownie ważny był dla mnie materiał - bambus, wełna, konopie... nie polubiłam się z frotą i flanelą.

    nie pamiętam kiedy ale chyba przy moim średnim (teraz już czterolatku) były też fajne polskie puppi (fajne wkłady różne ale i formowanki i otulacze) i miałam też kilka pieluch od MonikiK
    miałam też polskie otulacze bobolider (są dostępne do dziś) i pamiętam że gdy porównywałam z flipem, to stosunek jakości do ceny wypadał zdecydowanie na korzyść bobolidera...

    no było trochę tego cudowania - gotowanie, kwaskowanie, płyn do mycia naczyń, lanolinowanie itd. no i te spotkania, oglądanie różnych innych, wymiana doświadczeń
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    Hanka pożegnała się z pieluchami 6 lat temu, Inga prawie 3...

    przy Hance kombinowałam, ciągle szukałam, pod koniec pieluchowania okazało się, że najbardziej mi pasowały Tetro i Bambinexy, a na wyjścia Wonderoos real easy aio i chinki z forumowych zamówień.

    przy Indze nie było u mnie już takiego łał zakupowego, i już wtedy byłam pieluchowo zacofana. od samego początku były prefoldy i Tetro w kosmicznych ilościach instalowane we flipach, a także po Hance chinki i wonderosy.

    co się teraz dzieje? nie mam bladego pojęcia... hihi...

    niemniej jednak bardzo miło wspominam jedno i drugie pieluchowanie...


    edit. właśnie zajrzałam na bazarek pieluszkowy, kurczę, kiedyś to było 5, 6 stron, a teraz jedna i to chyba nie cała.
    czemu tak się dzieje?
    Ostatnio edytowane przez sag8 ; 12-02-2018 o 07:32
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  13. #13
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Były Monkey Snuggles

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie Wątek wspominkowy dla pieluchopróchen - aaa jakie to pieluszki drzewiej bywały?

    8 i 5,5 lat to juz pieluchopróchno co ?

    Fajnie ze mi tapatalk zjadl posta.

    Ja pamietam i uzywalam charlie banana, Gdiapers, babytette, ittibitti, applecheecks, pieluchy od zufizo i baby jungle od naszej forumowej Rafandynki. Byly tez cushie tushies czy jakos tak inwelniaki od forumek
    Ostatnio edytowane przez qmpeela ; 12-02-2018 o 07:57
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    Chustopróchnem nie jestem, ale pieluchopróchnem się czuję.
    Pomimo malucha na stanie nie do końca wiem.co jest teraz trendy. Przy starszym cudowałam, testowałam i ogólnie przeżywałam cały ten szał.
    Teraz na sam początek formowanki szyłam z mamą a teraz przez lenistwo i czesty brak czasu na cokolwiek lecą kieszonki z wkładem, uwielbiamy kokosi i agis
    Przy starszym uwielbialam sio, aio i wełnę. Mam nawet wełniaki dziergane przes sylviontko i Agne.

    Większość firm przez was wymienione mialam lub choc testowalam no poza tym monkey snuggles i chyba applecheecksa nie mialam.

    A pamietacie naturalki? Czy jakos tak? Od forumowej Ali? Mio unico tez cos szyla. Mam jeszcze pieluszki szyte przez dewiś kiedyś i stare agisowe formowanki. Mialam też kilka pieluch szytych kiedys przez schiselle.
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  16. #16
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Och tak. W 2012 pracowałam w Pieluszkarni. Najwięcej wtedy schodziło IttiBitti i ImseVimse. A ze zniżki pracowniczej korzystałam chętnie, bo drogie one były jak nie wiem co. I małe Me, żadna tam Milovia
    Teraz faktycznie rządzą te szyte w Polsce.
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    Nympho a czemu nie milovia tylko małe me? To nie ta sama firma? Cos sie pogorszylo? Mam pieluszki milovi i małe me. Ale szczerze uwielbiam szyte przez sylviontko/kokosi i agis. Nappime ma piękne wzory ale nie lubimy sie z pieluszkami bez przeszyć.
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  18. #18
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Nie no mówię, że w 2012 sprzedawalam w Pieluszkarni małe me, nie Milovie, bo jeszcze taka była nomenklatura.
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  19. #19
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saga/sag8 Zobacz posta
    Hanka pożegnała się z pieluchami 6 lat temu, Inga prawie 3...

    przy Hance kombinowałam, ciągle szukałam, pod koniec pieluchowania okazało się, że najbardziej mi pasowały Tetro i Bambinexy, a na wyjścia Wonderoos real easy aio i chinki z forumowych zamówień.

    przy Indze nie było u mnie już takiego łał zakupowego, i już wtedy byłam pieluchowo zacofana. od samego początku były prefoldy i Tetro w kosmicznych ilościach instalowane we flipach, a także po Hance chinki i wonderosy.

    co się teraz dzieje? nie mam bladego pojęcia... hihi...

    niemniej jednak bardzo miło wspominam jedno i drugie pieluchowanie...


    edit. właśnie zajrzałam na bazarek pieluszkowy, kurczę, kiedyś to było 5, 6 stron, a teraz jedna i to chyba nie cała.
    czemu tak się dzieje?
    czemu? po pierwsze dużo wymiany/handlu przeniosło się na FB, po drugie nowe pieluchy są dostępniejsze w necie, a finansowo taniej wychodzi zamówić paczkę na aliexpress czy allegro niż kupować używaną pieluchę w podobnej cenie
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Ochh, tego mi było trzeba do śniadania, a przed pracą)

    Charlie Banana - tak, mamy jeszcze jedną na stanie, nigdy nie zrozumiałam, na co komu regulacja rozmiaru gumkami przy nóżkach...
    Wonderosy! Nigdy się z nimi nie polubiłam, miałam coś i puściłam dalej.

    Te francuskie cuda - tak, miałam, jakieś kosmiczne pieniądze to kosztowało, poszło dalej)

    Anavy z Czech! Pamiętacie forumowe zbiorowe zamówienia??

    Itti Bitti, również drogie jak pies, pamietam, ze gdy kupiłam jedną nową, chodziłam wokół niej jak wokół saskiej porcelany...

    Pieluszkę ze spódniczką też miałam, i od Darii z MioUnico również, ręcznie haftowaną, hihi. To już w sumie graniczyło z niezdrową fascynacją, jak tak sobie pomyślę)

    Przy Kaziu nie mam czasu i chyba już mnie to nie kręci na tyle, żeby tracić czas na próbowanie, testowanie, fotografowanie stosu... (ktoś jeszcze fotografuje stosiki pieluszkowe??) Kazek od początku jedzie na spadku po siostrze, dokupiłam trochę newbornów na początek i parę otulaczy one size. Po kilku tygodniach prób odpuściłam sobie wielopieluchowanie w nocy - nie zdzierżyłam odoru moczu po kilku godzinach, wełna nie wełna, konopie nie konopie, nie dało rady. Jedziemy więc na zestawie otulacz plus tetra, okazjonalnie formowanka ze spadku po Jadzi. Z otulaczy mamy dużo Babyetty właśnie, kilka Kokosi, Agis, pojedyncze inne - i stos flipów.

    Edit: taaak, bazarek pieluszkowy umarł, a szkoda, nie wiem, gdzie sprzedam hurtem (mam nadzieję) spadek po Jadzi i Kaziu, jak Kazio dojrzeje do odpieluchowania...

Podobne wątki

  1. jakie pieluszki na wiosna /lato
    Przez swebe w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 205
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 08:48
  2. jakie pieluszki dla chłopca, co polecacie?
    Przez emma w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 19:50
  3. A dla mini noworodka jakie pieluszki??
    Przez barbamama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •