Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 126

Wątek: Wątek wspominkowy dla pieluchopróchen - aaa jakie to pieluszki drzewiej bywały?

Mieszany widok

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,892

    Domyślnie Wątek wspominkowy dla pieluchopróchen - aaa jakie to pieluszki drzewiej bywały?

    W obliczu ogólnego przygnębienia życiem przez duże Ż pomyślałam, że założę sobie wątek od czapy, żeby się rozweselić.

    Są tu pieluszkopróchna? Tak staż z pięć plus chociaż? Pamiętacie, jakie wtedy zupełnie inne pieluchy chodziły? Ja ostatnio uświadomiłam sobie, że między moimi dziećmi zmieniła się cała pieluszkiwa epoka) Za czasów Jadzi rządziły Imse Vimse i inne 'markowe' firmy, głównie niemieckie. Pamiętacie wełniaki Storcha? I polskie Tetris? Szał był też na rożne czeskie marki, drogie jak pies, ale nazwy mi powypadały z głowy. Australijskie Applecheeks ktoś pamięta? Jeszcze były jakieś fińskie czy szwedzkie, nawet jedna się przewinęła przez nasz stos...

    Ach ach. Miałam wtedy czas na gotowanie pieluszek w kwasku cytrynowym, polowanie na nowe cudowne wzory i testowanie kolejnych nowości. Haha, kiedy to było)

  2. #2
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    właśnie mnie uświadomiłaś w temacie że nie mam kompletnie pojęcia co teraz jest na topie

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    Pamiętam co kiedyś było. Teraz nie mam zielonego pojęcia co jest na topie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    właśnie mnie uświadomiłaś w temacie że nie mam kompletnie pojęcia co teraz jest na topie

    O, to właśnie dokładnie to samo mam...

    Ja pamiętam Małe Me, bardzo lubiłam, nie wiem czy to sprzedają. I babyette. Choć imse vimse noworodkową też mieliśmy.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  5. #5
    Chustoguru Awatar gosia2809
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    8,087

    Domyślnie

    ja pamiętam jak śliczna pieluszkę odbierałam nawet osobiście z Krakowa od jednej forumki, która szyła... jejjj wieku temu to było i chyba za innego życia... po tym wątku i przejrzeniu zdjęć poczułam się staro



    Karmiliśmy się 3 lata 3 miesiące i 5 dni

  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    Wszystko to pamiętam
    nie tetris, a tetro - wyobraziłam sobie pieluszki w kolorowe figury geometryczne, jak w grze...
    i australijskie baby bee hinds, i moje ulubione itti bitti, i wełniane otulacze amsterdam, i polskie szyte przez Yettę (i awantury z kimś oskarżanym o podrabianie kroju) - sprawdziłam, że sklep wciąż istnieje, francuskie lulu nature, i kolorowe bambusowe amerykańskie formowanki, których nazwy nie pamiętam, ale pamiętam duże zamówienie zbiorowe, które przeszło przez moje mieszkanie - stos kolorowych pieluch leżący na kanapie...

    Napisz proszę, w czym teraz się pieluchuje? W chinkach, w polskich pieluchach? Jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji czy będziemy wielopieluchować, czy nie - wyjdzie w - nomen omen - praniu. Jeśli, to najbardziej mnie kusi utrzymanie systemu formowanki+wełna lub sio, bo to mi się najlepiej sprawdziło - ale czy w ogóle jeszcze tak się pieluchuje?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Ja nie pieluchuję mego roczniaka z braku czasu i lenistwa choć mam spory stos zachomikowany po pierworodnym, nie wiem co się teraz nosi, ale wiem że światek wielopieluchowy przeniósł się na fejsa i że nawet istnieją biblioteki w których użytkowniczki (a raczej matki użytkownikó/-niczek) wymieniają się pieluchami i je recenzują - dla mnie trochę to ohydne.


    Aaaaa i pamiętam, że były pieluszki do których jakieś forumki szyły spódniczki dopinane, jedną miała metis dla córeczki szytą bodajże z amitoli girasola
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  8. #8
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    tak, to były pieluszki (i spódniczki) szyte przez Tysiulę

    a te amerykańskie formowanki nazywały się monkey snuggles
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Pamiętam, że bardzo lubiłam formowanki z weluru szyte przez jakąś polską firmę były bordowe, zielone i niebieskie, nie jakoś mega chłonne ale za to wąskie w kroku.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  10. #10
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    baby jungle - też je lubię (mam i czekają do ewentualnego kolejnego używania)! IMHO dość chłonne.
    pozdrowienia dla rafandynki!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Ja nie pieluchuję mego roczniaka z braku czasu i lenistwa choć mam spory stos zachomikowany po pierworodnym, nie wiem co się teraz nosi, ale wiem że światek wielopieluchowy przeniósł się na fejsa i że nawet istnieją biblioteki w których użytkowniczki (a raczej matki użytkownikó/-niczek) wymieniają się pieluchami i je recenzują - dla mnie trochę to ohydne.


    Aaaaa i pamiętam, że były pieluszki do których jakieś forumki szyły spódniczki dopinane, jedną miała metis dla córeczki szytą bodajże z amitoli girasola
    Ja kojarzę tu z forum, że szyjące użytkowniczni puszczały jakiś nowy model i była lista kto po kim, do zrecenzowania. Jakis wełniak pamiętam na pewno.

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta

    i jeszcze była agna (zufizo) z niedrogimi pieluszkami i pancernymi wełniakami
    Zufizo nadal jest, stroan funkcjonuje i wełniak od niej faktycznie do dziś najlepszy. Do tego odkryłam że mieszka dosłownie rzut beretem ode mnie.

    edit. Z pupeco wkłady są fajnej jakości, ale niestety jakies niewymiarowe. Za długie. A prefoldy to już w ogóle kolosy.
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 12-02-2018 o 19:16
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    742

    Domyślnie

    Ja już 4 lata nie pieluchuję. Trzymałam pieluchy dla młodszego, nawet dokupiłam trochę i młody nie miał ich ani razu na pupie
    Moje ulubione to Charlie Banana, Milovia i Itti Bitti, lubiłam też formowanki Lollipop.
    Była też firma Maylily
    Juleczka 17.02.2013, Antoś 04.06.2017

  13. #13
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nathalia Zobacz posta
    Ja już 4 lata nie pieluchuję. Trzymałam pieluchy dla młodszego, nawet dokupiłam trochę i młody nie miał ich ani razu na pupie
    Moje ulubione to Charlie Banana, Milovia i Itti Bitti, lubiłam też formowanki Lollipop.
    Była też firma Maylily
    Lollipop! to były właśnie te nasze ulubione formowanki!

  14. #14
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    o właśnie, Lollipop były fajne - ja miałam noworodkową.
    Miałam też bardzo miłą formowankę LittleLamb

    byłam też bardzo zadowolona z takich formowanek welurowych, kupiłam nie w PL, nie pamiętam nazwy ale były super bo większe niż newborn a mniejsze niż OS
    już pamiętam - thirsties się nazywały IMHO jedne z bardziej niedocenianych pieluch
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Wszystko to pamiętam
    nie tetris, a tetro - wyobraziłam sobie pieluszki w kolorowe figury geometryczne, jak w grze...
    i australijskie baby bee hinds, i moje ulubione itti bitti, i wełniane otulacze amsterdam, i polskie szyte przez Yettę (i awantury z kimś oskarżanym o podrabianie kroju) - sprawdziłam, że sklep wciąż istnieje, francuskie lulu nature, i kolorowe bambusowe amerykańskie formowanki, których nazwy nie pamiętam, ale pamiętam duże zamówienie zbiorowe, które przeszło przez moje mieszkanie - stos kolorowych pieluch leżący na kanapie...?
    jeśli chodzi o oskarżenia o podrabianie wzoru (nie kroju) to był spór Yetta-MonikaK

    czy ktoś pamięta darie i jej Mio Unico?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  16. #16
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Baby jungle? Opis pasuje

    4+ to jeszcze za malo na pieluchoprochno? przy corce korzystam głównie z wielo po starszym. Dostala kilka nowych. Oj, jak je porownuje, to widac wysluge lat po tych starszych...
    Zaskakujace, ile w ciagu tych 2 lat powstalo nowych firm pieluszkowych. Tania opcja to teraz wielo z ali.

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  17. #17
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Matko z córką az musialam zeby sobie poprzypominac nazwy.
    The best byly La p'tite praire.
    Lubilam też g-diapers.
    Bg i bbh ofc
    Bambooty, Anavy, Blueberry.
    Najlepszy otulacz pulowy to ofc flip.
    A gatki welniane to dziergane id sylviontko .
    Ide poogladac pieluchową galerie zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez mTuśka ; 12-02-2018 o 02:35
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  18. #18
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    chustopróchno jestem niewątpliwie, pieluchopróchno też (tym bardziej że jeszcze pieluchy gdzieś mi leżą na strychu) może kiedyś sprzedam jako zabytek )
    pamiętam właściwie wszystkie wymieniane tu nazwy...
    my sporo używaliśmy imse vimse, tots botsów, miałam też baby jungle i lubiłam, miałam baby beehinds, wełniaki, ittibitti, no i były hand made też
    babyyetta jakaś się przewinęła ale pamiętam że te akurat dosyć drogie dla mnie były.
    ogólnie głownie ważny był dla mnie materiał - bambus, wełna, konopie... nie polubiłam się z frotą i flanelą.

    nie pamiętam kiedy ale chyba przy moim średnim (teraz już czterolatku) były też fajne polskie puppi (fajne wkłady różne ale i formowanki i otulacze) i miałam też kilka pieluch od MonikiK
    miałam też polskie otulacze bobolider (są dostępne do dziś) i pamiętam że gdy porównywałam z flipem, to stosunek jakości do ceny wypadał zdecydowanie na korzyść bobolidera...

    no było trochę tego cudowania - gotowanie, kwaskowanie, płyn do mycia naczyń, lanolinowanie itd. no i te spotkania, oglądanie różnych innych, wymiana doświadczeń
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    Hanka pożegnała się z pieluchami 6 lat temu, Inga prawie 3...

    przy Hance kombinowałam, ciągle szukałam, pod koniec pieluchowania okazało się, że najbardziej mi pasowały Tetro i Bambinexy, a na wyjścia Wonderoos real easy aio i chinki z forumowych zamówień.

    przy Indze nie było u mnie już takiego łał zakupowego, i już wtedy byłam pieluchowo zacofana. od samego początku były prefoldy i Tetro w kosmicznych ilościach instalowane we flipach, a także po Hance chinki i wonderosy.

    co się teraz dzieje? nie mam bladego pojęcia... hihi...

    niemniej jednak bardzo miło wspominam jedno i drugie pieluchowanie...


    edit. właśnie zajrzałam na bazarek pieluszkowy, kurczę, kiedyś to było 5, 6 stron, a teraz jedna i to chyba nie cała.
    czemu tak się dzieje?
    Ostatnio edytowane przez sag8 ; 12-02-2018 o 07:32
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  20. #20
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saga/sag8 Zobacz posta
    Hanka pożegnała się z pieluchami 6 lat temu, Inga prawie 3...

    przy Hance kombinowałam, ciągle szukałam, pod koniec pieluchowania okazało się, że najbardziej mi pasowały Tetro i Bambinexy, a na wyjścia Wonderoos real easy aio i chinki z forumowych zamówień.

    przy Indze nie było u mnie już takiego łał zakupowego, i już wtedy byłam pieluchowo zacofana. od samego początku były prefoldy i Tetro w kosmicznych ilościach instalowane we flipach, a także po Hance chinki i wonderosy.

    co się teraz dzieje? nie mam bladego pojęcia... hihi...

    niemniej jednak bardzo miło wspominam jedno i drugie pieluchowanie...


    edit. właśnie zajrzałam na bazarek pieluszkowy, kurczę, kiedyś to było 5, 6 stron, a teraz jedna i to chyba nie cała.
    czemu tak się dzieje?
    czemu? po pierwsze dużo wymiany/handlu przeniosło się na FB, po drugie nowe pieluchy są dostępniejsze w necie, a finansowo taniej wychodzi zamówić paczkę na aliexpress czy allegro niż kupować używaną pieluchę w podobnej cenie
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

Podobne wątki

  1. jakie pieluszki na wiosna /lato
    Przez swebe w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 205
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 08:48
  2. jakie pieluszki dla chłopca, co polecacie?
    Przez emma w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 19:50
  3. A dla mini noworodka jakie pieluszki??
    Przez barbamama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •