Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: gekony a prima kobalt rouge

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2018
    Miejscowość
    Nowy Dwór Gdański
    Posty
    5

    Domyślnie gekony a prima kobalt rouge

    cześć dziewczyny, która chusta będzie bardziej nośna gekony gramatura 230, czy prima kobalt rouge gramatura 220, ale konopie w składzie (40% hemp, 60% cotton). Którą poleciłybyście dla dziecka 7 kg wzwyż?

  2. #2
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Jakie wiązania chcesz stosowac?


  3. #3
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    7kg dziecka to bardzo mało, będzie Ci wygodnie w każdej chuscie
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  4. #4
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Może mało pomogę, ale ja 14kg trzylatka noszę we wszystkim: wełna, bawełna, konopie. 220, 250, 300...

    Mi na nośność najbardziej działa to czy mi się chusta podoba
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  5. #5
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Kojarzę z jakiegoś wątku forumowego, że kobalt rouge to cieniutka firanka była. Jako fanka gekonów, miałam naprawdę różne modele. Jakie masz? Pamiętam, że gekony terra, które miały właśnie 230 gramaturę były przyzwoicie nośne.
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  6. #6
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Skoro mowa o nośności... ostatnio zastanawiałam się jak to z nią jest. Często jest, że chusta jest nośna, tylko zastanawiam się co to znaczy. Chodzi mi dokładnie przez jaki czas jest nam komfortowo - pół godziny, godzina, dłużej?
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

  7. #7
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    I dodaj do tego czy nosisz po domu, czy np. na dworze na puchowy płaszcz. To wszystko robi różnicę.

    Ja noszę zazwyczaj w drodze od punktu A do B. Z parku do domu. Z domu do moich rodziców. Z hotelu na plażę. Ale czasami też na spacer po parku. Takie przenoszenia to max godzinę trwają (w tym tramwaje, metro itp)

    W domu na szybki obiad albo na uśpienie czyli znów max 30min

    Kolejna rzecz jakie wiązanie będzie wybrane. Zwykły pp czy coś warstwowego, a może z przodu?

    Chust mam kilka i każda jest ulubiona do innych okoliczności. Jednak wszystkie mają dość niską gramaturę 200-260.
    Bo zauważyłam, że u mnie nośność=dociągnięcie. Żadna chusta sama nie poniesie a jak dobrze podciągam to mam komfort a cienka chusta jak bandaż trzyma. Z grubymi tak się nie dogaduję.
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Mam didkowe konopie, co prawda nie indio (teraz prima), a OS, ale też cienizna, chyba 220 ma, może 230. 19kg sześciolatka dźwiga wygodnie nawet w plecaku prostym. 7kg, tak jak pisała Isolt, możesz nosić we wszystkim, zwłaszcza na plecach
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2018
    Miejscowość
    Nowy Dwór Gdański
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ola D. Zobacz posta
    Mam didkowe konopie, co prawda nie indio (teraz prima), a OS, ale też cienizna, chyba 220 ma, może 230. 19kg sześciolatka dźwiga wygodnie nawet w plecaku prostym. 7kg, tak jak pisała Isolt, możesz nosić we wszystkim, zwłaszcza na plecach
    Dzięki dziewczyny, rozjaśniłyście mi w głowie. Teraz trochę wyjaśnię - nie mam gekonów tylko prima kobalt rouge z konopiami (220 gsm). Kupiłam ją z myślą o pp, ale naczytałam się że to firanka i wystraszyłam że na pp się nie nada na długo. Chciałam sprzedać, ale chyba jednak zatrzymam. Aktualnie noszę synka głównie w kieszonce (wszędzie - do sklepu, w odwiedziny i na spacery, 1-3 h dziennie na zewnątrz - jedynym środkiem lokomocji jaki posiadam jest rower, z którego aktualnie nie korzystam, a że jestem z małego miasta, to z komunikacji miejskiej również nie, gdyż takowej u nas nie ma). W domu kangurek i ostatnio właśnie pp ćwiczymy. Obok prima kobalt rouge posiadam prima darkblue-white (230 gsm), z której jestem bardzo zadowolona. Po zakupie tej primy z konopiami zaczęłam się zastanawiać czy dobrze zrobiłam, bo ponoć gramatura chust powinna iść w górę wprost proporcjonalnie do ich ilości na półce...czy nie?... czy jednak te konopie w składzie zmieniają postać rzeczy? Mam nadzięję, że nie zagmatwałam zbytnio.

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2018
    Miejscowość
    Nowy Dwór Gdański
    Posty
    5

    Domyślnie

    aha, i jak na zewnątrz wychodzimy to Dawidek jest pod kurtką na razie, bo to maleństwo

  11. #11
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Gramatura ma pasować do gustu
    To moja opinia.

    Wszyscy w około mówią o cudnych gubaskach a ja kocham moje cienizny miłością wielką. Wynosiłam w nich jedno dziecko. Teraz noszę drugie.

    A właściwie to częściej nadal to pierwsze noszę na spacerach
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    ja wolę cienizny. Grube chusty robią wielkie węzły. I nawet ciasno poskładane nie chcą się mieścić do skip hopa A pod kurteczką LL mieszczę 95cm córki w nosidle
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 15:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •