Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: czy chusty sie starzeja?

  1. #1
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie czy chusty sie starzeja?

    to nie metafora.

    czy mozna zostawic chusty,meitaie czy nosidła "dla potomnych" czy po prostu sie zestarzeja i rizleca? jak myslicie?

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Thumbs up

    wiesz, moja mama używa w domu ścierek do naczyń które były wyprawką ślubną mojej prababci... (bo stare obrusy to żaden wyczyn)

    także jak dobry materiał (a chusta=dobry...) i ładnie się obchodzić to posag będzie jak znalazł
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    Znam dziewczyne, ktora nosi w chuscie Didymos, w ktorej sama jako niemowle byla noszona

    Wydaje mi sie, ze to zalezy od jakosci chusty i od domieszek (ktos kiedys pisal, ze z kaszmiru za dziesiec lat niewiele zostanie - nie pamietam jednak dlaczego). No i trzeba uwazac na mole

  4. #4
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    myślę że trochę dziewczyn na forum ma chustoantyki i nadal w nich czasem ponosi gdzieś był wątek z informacją co kto ma starego
    ja miałam przez czas jakiś Indio staruszka i nosiłam w nim z powodzeniem a teraz nosi kolejne dzieciaki
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  5. #5
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Ja zamierzam zostawić swoje chusty dla moich wnucząt.Po cichu liczę,że moje dzieci dadzą mi ponosić.Albo na obrusy będą
    A tak na poważnie,to sądząc po cenach na ebayu,antyki się nie starzeją,a wręcz są lokatą kapitału.Np stare didki osiągają kosmiczne ceny.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar macierzanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,436

    Domyślnie

    Myślę, że to zależy od użytkownika a raczej intensywności użytkowania.
    Sama gościłam u siebie przez chwilę indio zieleniejące. Stare, bez zaznaczonego środka, bez śladów używania. Bawełna Didka trzyma się naprawdę świetnie.



  7. #7
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    miałam bardzo, bardzo starego leo rouge. bez zaznaczonego środka i krawędzi. milutki jak flanelka. cuuudny!!!! sam sie wiązał i wcale nie było na nim widac lat uzytkowania.
    do dzisiaj płacze, że go sprzedałam
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  8. #8
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Chustę tkaną swoją zamierzam zostawić dla potomnych, natomiast żadnego nosidła ani MT. W nosidłach najsłabsze sa moim zdaniem przeszycia, a do tego przeszycia są kluczowe dla bezpieczeństwa noszonego dziecka. Nie sądzę żeby jakies nici wytrzymały następne 20 czy 30 lat
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  9. #9
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andziulindzia Zobacz posta
    Chustę tkaną swoją zamierzam zostawić dla potomnych, natomiast żadnego nosidła ani MT. W nosidłach najsłabsze sa moim zdaniem przeszycia, a do tego przeszycia są kluczowe dla bezpieczeństwa noszonego dziecka. Nie sądzę żeby jakies nici wytrzymały następne 20 czy 30 lat

    I dobrze ! Zrob Andziulindziu jak kobiety Hmong - po skonczonej karierze MT, gdy juz dzieci nie bedziesz nosic - odetnij wszystkie pasy


    p.s.
    mam w domu starutkiego Didka, sistars H. chcialy go ze mna przehandlowac na cos nowszego i mam tez jedna chuste z czasow glebokiego komunizmu i brakow na rynku - wytrzymuje Bruniaka bez problemu!
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  10. #10
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta

    p.s.
    mam w domu starutkiego Didka, sistars H. chcialy go ze mna przehandlowac na cos nowszego i mam tez jedna chuste z czasow glebokiego komunizmu i brakow na rynku - wytrzymuje Bruniaka bez problemu!
    Zdradzisz co to za Didek? Skoro nawet sistars H. ( podoba mi sie to okreslenie) chcialy go do kolekcji to musi to byc najprawdziwszy rarytas.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    I dobrze ! Zrob Andziulindziu jak kobiety Hmong - po skonczonej karierze MT, gdy juz dzieci nie bedziesz nosic - odetnij wszystkie pasy
    Hahaha. Jeszcze ten mój MT niejedno dziecko ponosi, takze puszczę go w obieg jak nam już nie będzie potrzebny. Ale to jeszcze z rok. Tak myślę, ze i czterolatkę za rok ponosi w razie konieczności

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    p.s.
    mam w domu starutkiego Didka, sistars H. chcialy go ze mna przehandlowac na cos nowszego i mam tez jedna chuste z czasow glebokiego komunizmu i brakow na rynku - wytrzymuje Bruniaka bez problemu!
    Takiej chusty to mozna pozazdrościć
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  12. #12
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    O didku gdzies juz pisalam,chyba to byl watek o starociach autorstwa Jasniepani (?). To z jednej z pierwszych wersji indio trojkolor zielone. Rebozo z fredzelkami z akrylu. Sluzyla za kocyk kotu tesciowej

    Cytat Zamieszczone przez andziulindzia Zobacz posta
    Takiej chusty to mozna pozazdrościć
    hmm..moze zrobie tekscik o moim domowym muzeum
    Ostatnio edytowane przez Kasia ; 04-07-2009 o 22:54
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •