Strona 16 z 72 PierwszyPierwszy ... 6891011121314151617181920212223242666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 1431

Wątek: Doux-Doux - Kardigany na wiosnę, Bluzy z kapturem

  1. #301
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_na_szóstkę Zobacz posta
    Muza, podklejam i dopiero stebnuje, dokładnie. A potem jeszcze raz podklejam, żeby szwy nie drapały Autorski o tyle, ze szukałam odpowiedniej podklejki. Znalazłam coś na wzór flizeliny, tylko taka jakby dziana. Nie rwie się w rękach. Drugi sposób to podklejenie dżinsem lub dzianiną na kleju z rolki. W przypadku łat, staram się tez przyszyć po brzegu łaty nicią w kolorze jak najbardziej zbliżonym do koloru gaci. Jeśli mi nie zależy na zatuszowaniu przetarć, wycinam łaty dżinsowe, obszywam overem i naszywam na wierzch nogawek. Mam jeszcze kilka myków na przedłużanie spodni, bo woda w piwnicy występuje u nas równie często jak dziury na kolanach
    Dzięki za opis wiem co masz na myśli - spotkałam się z tym na kursie szycia. To taka jakby siateczka. Nie potrafię sobie przypomnieć nazwy... Jutro się chyba pobawię, bo kupka spodni urosla...

    Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

  2. #302
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,188

    Domyślnie

    A masz jakiś patent na wjechanie maszyną w nogawkę, czy rozpruwasz?
    U nas też dziury, ale na kolanach, a do takich małych portek ciężko wjechać.
    Fajny jest też patent dokebu naszywania od razu 2 warstw łat, jak jedna się przeciera, wycinam i jest kolejna warstwa.
    Te gatki mają już całkiem wycięte 2 warstwy łat. Chodził w nich Tymek marcy, a teraz mój Ignaś dojeżdża.

    Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  3. #303
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,043

    Domyślnie

    Ja wlascoe się zabieram za wąskie nogawki i też się zastanawiam na razie podkleje i zobaczymy czy się uda

    Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

  4. #304
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie

    Raf, jak mam wąskie dziecięce gatki, to rzeczywiście rozpruwam, łatam, później na overlock. Z tych starszych nogawki na ogół są szersze, wiec tak manipuluję, ze na ogół udaje mi się bez prucia. No i przydaje się zdejmowane pole pracy na maszynie. Te spodnie Sz, które wcześniej pokazałam, naciągnęłam właśnie na ramię maszyny i jechałam tam i z powrotem.
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  5. #305
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie

    Wczoraj zatrudniłam osiemnastolatka do pilnowania dzieci, a sama spędziłam miły wieczór z audiobookiem przy maszynie











    Mam nadzieję, ze zamawiająca będzie zadowolona


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  6. #306
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Kasiu, cud miód i orzeszki
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  7. #307
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,723

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź! Ech, nie wiem, czy to nie przerasta moich umiejętności. Może kiedyś spróbuję. Etui piękne!

  8. #308
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie Doux-Doux - zapraszam! Nowe PULe na woreczki/fartuszki #280

    Olsenna, spróbuj na czymś, czego i tak nie będzie Ci bardzo szkoda, bo się zniszczyło ja ostatnio zupełnym przypadkiem trafiłam na zdjęcia przed i po naprawie na pinterescie. Daleko mi do ideału...
    Marjen, cieszę się bardzo <3

    To jeszcze katowickie zamowienie zbiorowo. Troszkę już ciemno i zdjęcie słabe.
    Ostatnio edytowane przez mama_na_szóstkę ; 02-03-2020 o 18:28
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  9. #309
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie Doux-Doux - zapraszam! Maseczki Nowe PULe na woreczki/fartuszki #280

    Dziewczyny kochane, nie planowałam takiego asortymentu, ale czasy takie
    Maseczki. Sporo już uszyłam, ale nie zapowiada się na koniec noszenia, a bawełnę i gumki jeszcze mam. Szylam tez z troczkami do wiązania z braku gumek, ale udało mi się dokupić cieniutkie i delikatne.
    Dzis będę szyła sporo, zaraz Wam pokażę z czego można zamawiać. Dla dzieci szyję mniejsze niż dla dorosłych. W razie zaluźnej gumki, można zawiązać delikatnie supełek i jest ok. Cena 12 zł za sztukę. Wysyłam paczkomatem za 11 zł. Gdyby się nie dało, piszcie inne propozycje wysyłki. Pocztą tez się da, choć mniej chętnie, bo kolejka kilometrowa o każdej porze.


    Aktualnie mam tyle plus jeszcze trochę wzorów geometrycznych leci do paczkomatu, na bardziej spokojne i męskie maski


    My też nosimy
    Ostatnio edytowane przez mama_na_szóstkę ; 20-04-2020 o 12:09
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  10. #310
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie Doux-Doux - zapraszam! Maseczki Nowe PULe na woreczki/fartuszki #280

    Mam dość pilne zamówienie do kliniki, ale pomiędzy przetykam pojedyncze maseczki


    Serdecznie zapraszam
    Edit: kosmos, serduszka, liski i kilka ludowych wzorów. Co kto lubi




    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez mama_na_szóstkę ; 24-04-2020 o 13:25
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  11. #311
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie

    Doszły nowe bawełny. Trochę duże wzory jak na maseczki, ale bardzo mi się podobają



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  12. #312
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Mam kilka pytań:

    1. Czy maseczki mają drut przy nosie?
    2. czy szyjesz na zamówienie coś w stylu tego przybornika na szydełka? Potrzebujemy do szkoły na dwa rodzaje kredek... Tu inspiracja, nie musi być indentyczny, ale mniej więcej taka koncpecja: http://okiemokkko.blogspot.com/2016/...dorfskiej.html
    Ile to by kosztowało?
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  13. #313
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie

    Cześć @franada, przepraszam, nie dostałam powiadomienia do wątku, a trochę odlecialam w rodzinę.

    1. tak, mogą mieć drucik, część miało, część nie. Szpitalne miały obowiązkowo, do okularów tez wolę z drucikiem.

    2. taki zwijany przybornik z dodatkową kieszonką na strugaczkę czy gumkę 35 zl.
    zapraszam
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  14. #314
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_na_szóstkę Zobacz posta
    Cześć @franada, przepraszam, nie dostałam powiadomienia do wątku, a trochę odlecialam w rodzinę.

    1. tak, mogą mieć drucik, część miało, część nie. Szpitalne miały obowiązkowo, do okularów tez wolę z drucikiem.

    2. taki zwijany przybornik z dodatkową kieszonką na strugaczkę czy gumkę 35 zl.
    zapraszam
    Maski już kupiłam, ale chciałabym piórnik. Tylko właśnie musiałabym Ci dokładnie wytłumaczyć wymiary. Bo jedne kredki są kwadratowe, drugie zwykłe i musi być określona ilość. Może też dałoby się zastąpić materiał gumką, aby nie wypadały? Oczywiście zrozumiem jak to cenę podbije.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  15. #315
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie Doux-Doux - zapraszam! Maseczki Nowe PULe na woreczki/fartuszki #280

    Spoko, to policz ilość kredek i ich obwody. Co do gumek - przy okazji maseczek mam trochę, choć rzeczywiście ludzie podbili cenę trzykrotnie na metrze mogę oczywiście wszyc gumkę, tylko moim zdaniem to mniej trwałe rozwiązanie. Jak kiedyś szylam chłopakom, zabezpieczyłam dodatkową klapką z tkaniny i nic nie wypadało.
    Coś takiego jak w przyborniku Marysi:

    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  16. #316
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Ty się znasz. Może faktycznie gumki to kiepski pomysł... Policzę kredki zatem. A jakie materiały do wyboru? Spytam też córki, bo może nie zwijany piórnik tylko składany jak ten przybornik...
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  17. #317
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie

    Zerknij na bawełny maseczkowe. Zostały mi jeszcze liski w lesie, koty w obu wersjach, dino i potwory, albo takie drobniejsze wzory typu gwiazdki. Jeśli żadne z tych, to daj znać kolorystycznie czego szukać, bo nie wiem w czym Twoja córcia gustuje
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  18. #318
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie Doux-Doux - zapraszam! Maseczki Nowe PULe na woreczki/fartuszki #280

    Kolejne maseczki dinusiowe




    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez mama_na_szóstkę ; 09-05-2020 o 09:54
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  19. #319
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie

    Dzisiaj skończyłam prezenty na dzień dziecka dla jednej przemiłej forumki

    Komplecik dla małego chłopczyka - podusia i milusi kocyk.



    I trzy kocyki w ciut większych rozmiarach.






    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  20. #320
    Chusteryczka Awatar eM.
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2,437

    Domyślnie

    Piękne te kocyki!

    A szyłaś portfele lub czy byś uszyła? Podoba mi się bardzo to etui na akcesoria dziewiarskie i pomyślałam o portfelu coś w tym stylu.
    A 03.2017
    M 11.2020

    eM. nie Em

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •