Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 68910111213141516
Pokaż wyniki od 301 do 308 z 308

Wątek: Doux-Doux - zapraszam! :) Nowe PULe na woreczki/fartuszki #280

Chustoguru Awatar muzakate
    Miejscowość
    Rybnik

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mama_na_szóstkę Zobacz posta
    Muza, podklejam i dopiero stebnuje, dokładnie. A potem jeszcze raz podklejam, żeby szwy nie drapały Autorski o tyle, ze szukałam odpowiedniej podklejki. Znalazłam coś na wzór flizeliny, tylko taka jakby dziana. Nie rwie się w rękach. Drugi sposób to podklejenie dżinsem lub dzianiną na kleju z rolki. W przypadku łat, staram się tez przyszyć po brzegu łaty nicią w kolorze jak najbardziej zbliżonym do koloru gaci. Jeśli mi nie zależy na zatuszowaniu przetarć, wycinam łaty dżinsowe, obszywam overem i naszywam na wierzch nogawek. Mam jeszcze kilka myków na przedłużanie spodni, bo woda w piwnicy występuje u nas równie często jak dziury na kolanach
    Dzięki za opis wiem co masz na myśli - spotkałam się z tym na kursie szycia. To taka jakby siateczka. Nie potrafię sobie przypomnieć nazwy... Jutro się chyba pobawię, bo kupka spodni urosla...

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
    Córka 12/2012 Syn 11/2015

Chustoguru Awatar rafandynka
    Miejscowość
    Bielsko-Biała

Domyślnie

A masz jakiś patent na wjechanie maszyną w nogawkę, czy rozpruwasz?
    U nas też dziury, ale na kolanach, a do takich małych portek ciężko wjechać.
    Fajny jest też patent dokebu naszywania od razu 2 warstw łat, jak jedna się przeciera, wycinam i jest kolejna warstwa.
    Te gatki mają już całkiem wycięte 2 warstwy łat. Chodził w nich Tymek marcy, a teraz mój Ignaś dojeżdża.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014

Chustoguru Awatar muzakate
    Miejscowość
    Rybnik

Domyślnie

Ja wlascoe się zabieram za wąskie nogawki i też się zastanawiam na razie podkleje i zobaczymy czy się uda

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
    Córka 12/2012 Syn 11/2015

Chustoholiczka Awatar mama_na_szóstkę
    Miejscowość
    okolice Krakowa

Domyślnie

Raf, jak mam wąskie dziecięce gatki, to rzeczywiście rozpruwam, łatam, później na overlock. Z tych starszych nogawki na ogół są szersze, wiec tak manipuluję, ze na ogół udaje mi się bez prucia. No i przydaje się zdejmowane pole pracy na maszynie. Te spodnie Sz, które wcześniej pokazałam, naciągnęłam właśnie na ramię maszyny i jechałam tam i z powrotem.
    mama_pięciu synów i córeczki od dziesięciu lat na forum Doux-Doux i Doux-Doux znów na HM

Miejscowość
    okolice Krakowa

Domyślnie

Wczoraj zatrudniłam osiemnastolatka do pilnowania dzieci, a sama spędziłam miły wieczór z audiobookiem przy maszynie

Mam nadzieję, ze zamawiająca będzie zadowolona

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    mama_pięciu synów i córeczki od dziesięciu lat na forum Doux-Doux i Doux-Doux znów na HM

Chustoguru Awatar marjen

Domyślnie

Kasiu, cud miód i orzeszki
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015,

Chustomanka

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź! Ech, nie wiem, czy to nie przerasta moich umiejętności. Może kiedyś spróbuję. Etui piękne!

Miejscowość
    okolice Krakowa

Domyślnie Doux-Doux - zapraszam! Nowe PULe na woreczki/fartuszki #280

Olsenna, spróbuj na czymś, czego i tak nie będzie Ci bardzo szkoda, bo się zniszczyło ja ostatnio zupełnym przypadkiem trafiłam na zdjęcia przed i po naprawie na pinterescie. Daleko mi do ideału...
    Marjen, cieszę się bardzo <3

To jeszcze katowickie zamowienie zbiorowo. Troszkę już ciemno i zdjęcie słabe.
    Ostatnio edytowane przez mama_na_szóstkę ; 02-03-2020 o 18:28