Strona 28 z 72 PierwszyPierwszy ... 18202122232425262728293031323334353638 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 1431

Wątek: Doux-Doux - Kardigany na wiosnę, Bluzy z kapturem

  1. #541
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    OK. W poniedziałek w Krk oblukam co tam mają milusiego i w jakich cenach.
    Mam bez kupowania milusi mikropolar. Daje uczucie suchości i dobrze odprowadza wilgoć.
    Ostatnio edytowane przez mama_na_szóstkę ; 08-04-2021 o 19:28
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  2. #542
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,977

    Domyślnie

    Dla mnie maki i kratka kolorowa, mogą być po trzy razem 6 (edytowalam).
    Ostatnio edytowane przez zulam ; 08-04-2021 o 20:22


  3. #543
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie Doux-Doux - Torebki str.23 Zestawy czapka i komin Nowe PULe na woreczki/fartuszki #280

    Dobrze Zulamku.
    dziewczyny, skleroza nie boli. Mam cud miód welur bawełniany w kolorze czerwonego wina. Wkłady chłonne równiez - to w przypadku podpasek. Zaraz wrzucę zdjęcie. Wczoraj jeszcze czytałam trochę nt. podpasek wielo. Mam nadzieję, ze sprostam Waszym oczekiwaniom. Sama tez wypróbuję, a co!

    Dajcie znać czy wolicie mikro polar ecru czy welur i czy to wino będzie ok czy szukać w innych kolorach
    Ostatnio edytowane przez mama_na_szóstkę ; 09-04-2021 o 10:29
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  4. #544
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,913

    Domyślnie

    Ten welur będzie super! Ale mikropolar też wypróbuję!
    Poproszę o
    2 z drzewkami plus mikropolar
    2 z ptaszkami z welurem
    2 z makami z welurem
    Te co mam mają ok 22cm, ale w sumie po porodzie może mi się przydać kilka dłuższych, więc poczekam co zaproponujesz
    I jeszcze wkładki laktacyjne, w biegu jestem, przemyśle i napiszę później

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  5. #545
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Kasiu a masz jakieś zdjęcie/wymiary/kształt tego co szyjesz? Jakoś nie widziałam to w wątku przynajniej.
    Bo ja mam 3 rodzaje i swoje przekonania co do tego co mam i z czego, ale musiałam je zweryfikować jak się im bliżej przyjrzałam
    Edit - bo mnie mogą wkładki interesować, podpasek szczęśliwie nie używam
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #546
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Mayko, nie ma, bo nigdy nie szylam, ale mam naprawdę sporo pulu i innych zasobów do włączenia w ofertę podpasek i wkładek. Zrobiłam zdjęcie poglądowe wyciętego pulu. Mam formę do szwów wewnętrznych, wiec kształtu, profilowania nabiorą dopiero po zszyciu. Mniej więcej będa to wymiary: duża 24 cm, średnia 21 cm, mała 17 cm, wkładka 14,5 cm.

    Dzisiaj mam jeszcze zebranie, wiec uciekam. W pn jeżdżę i załatwiam po Krk, wiec piszcie jakbym miała Wam cos dokupić: flanelę, inny welur. Zwyklą bawełnę z oeko texem mam. Mam tez dzianinę bez lajkry - 100% bawełna na wkładki ale muszę doczytać czy stosuje się



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  7. #547
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Ja mam w tej chwili takie rodzaje i najbardziej pasuje mi kształt górny lewy - długość ok 16 szerokość 14cm, ale to są tylko 2 warstwy bawełny (choć niewykluczone że białe to jednak flanela była, chociaż tak jakby skulkowała, może znajdę gdzie kupowałam i doczytam co stało w opisie). Bo jszcze jedna warstwa czegokolwiek w środek i by było dla mnie idealnie, ze 2sztuki bym chciała z jakąś jasną drugą stroną bo wrzucam na 60o z białymi do prania.
    Po prawej na górze to chyba właśnie taki welur na środku? W każdym razie tak miedzy nami kobietami to nie chłonie śluzu a bawełna owszem, ten sam wykrój na dole po prawej z bawełną sprawdza się lepiej ale przez małe skrzydełka nie łapiące krawędzi górnej/dolnej mi się w noszeniu tak zwijają jakoś więc też to raczej drugi wybór.
    Na dole po lewej z kolei tak do codziennego latania są jak dla mnie za długie i za szerokie te dwa zapięcia do takiego dziennego latania, mają 19cm długości i 15 szerokości, na weekendy je zakładam, jakoś tak po domu mi bardziej pasują.

    Edit - znalazłam wszystkie

    Jednak flanela praktycznie wszędzie od środka, to szare welurkowate to "tkanina frote" a duże mają 3 warstwy chłonne w środku, dla mnie to ciut za dużo chyba bo są takie sztywniejsze a przez długość no to się tak nie dopasowują jakbym chciała.
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 09-04-2021 o 20:25
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  8. #548
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Wow! Mayka, jesteś skarbnicą wiedzy i doświadczenia ❤️ Poszukam w takim razie flanelki.
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  9. #549
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Już mi się podoba kształt. Ja co prawda chętna na wkładki. Przerobiłam różne. Też mam swoje wymagania.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #550
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Wiewióreczko, wkładek będzie dużo tylko dziś zebrałam opr od szefa na spacerze rodzinnym, ze zajmuję się drobiazgiem zamiast nosidlami. Ech ci mężowie... Nie mają pojęcia co jest ważne
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  11. #551
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Ja też bym była chętna na wkładki. Najlepiej flanela, welur, bawełna. I chciałabym wypróbować opcję, gdzie warstwa pul jest wewnątrz wkładki, pomiędzy warstwami typu właśnie flanela/welur. Kiedy jest na zewnątrz pul, wkładka ślizga mi się niemiłosiernie po bieliźnie.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  12. #552
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,977

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_na_szóstkę Zobacz posta
    Wiewióreczko, wkładek będzie dużo tylko dziś zebrałam opr od szefa na spacerze rodzinnym, ze zajmuję się drobiazgiem zamiast nosidlami. Ech ci mężowie... Nie mają pojęcia co jest ważne
    Hehehe


  13. #553
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Ja też bym była chętna na wkładki. Najlepiej flanela, welur, bawełna. I chciałabym wypróbować opcję, gdzie warstwa pul jest wewnątrz wkładki, pomiędzy warstwami typu właśnie flanela/welur. Kiedy jest na zewnątrz pul, wkładka ślizga mi się niemiłosiernie po bieliźnie.
    tu by załatwił sprawę pul bawełniany
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  14. #554
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Wiewiórko, nawet nie wiedziałam, że taki istnieje.... Moja wiedza zatrzymała się na zwykłym faktycznie jest mniej śliski?

    Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  15. #555
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Mam dwie flanele, trzy stosunkowo jasne bawełny i frotte. Zdekatyzowalam i mogę kroić.

    Dla Mayki proponuję na zewnątrz bawełnę, wewnątrz warstwę flaneli lub frotte, od strony ciała flanelkę. Daj znać proszę, czy któraś z tych opcji Ci odpowiada.

    Dla Paprotki Pul, warstwa lub dwie frotte, welur i mikropolar od ciała, w zależności od wzoru.

    Dla Zulamka po trzy maki i kratki. Czy masz kochana preferencje nt tego co od ciała? Flanela, welur, mikropolar?

    Chani, czyli na zewnątrz bawełna lub flanela, w środku pul, od ciała welur? Dobrze zrozumiałam?

    Wiewiorko, napiszesz co dla Ciebie?

    Kolejność zamówień przypadkowa będę szyć hurtowo. Edit: ostatnia po prawej za flanelą w motylki to bawełna. Na drugim zdjęciu jest zbliżenie.





    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez mama_na_szóstkę ; 13-04-2021 o 12:49
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  16. #556
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,977

    Domyślnie

    Trochę zgłupiałam po tym pytaniu, bo wydawało miły się ze wzór jest od strony ciała i zento bawełna jest? Czy pytasz co pod nim? Proszę mi jeszcze raz warstwowość wyjaśnić I ja bym takie niezbyt długie chciała.


  17. #557
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,913

    Domyślnie

    Te wcześniejsze wzory (maki, kratka) to pul i on jest od zewnątrz, tzn przylega do bielizny od ciała bawełna, czy co tam kto chce do wyboru
    Kasiu, jeśli mogę zamieszać, to zrezygnuje z mikropolaru w 2 sztukach, bo mam obawy że może nie chlonac tych gęstości na rzecz flanelki tej jasnej, najbardziej z prawej
    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Paprotka ; 13-04-2021 o 11:53
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  18. #558
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Zulamku, Paprotka dobrze pisze. Pul, to dzianina impregnowana, która zapobiega przeciekom. Ją dajemy przy bieliźnie, a od strony ciala naturalne. Mayka pisała o jasnych materiałach, wiec takie wybierałam, choć wybór pomiędzy dwiema flanelami, to raczej słaba opcja, wiem, ale naprawdę reszta to były pościelowe kwiaty. Uszyję kilka sztuk i zobaczysz czy coś takiego Ci odpowiada.

    Paprotko, na whatsappa wysłałam więcej info.
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  19. #559
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,977

    Domyślnie

    Czyli kolor widać jak się pierze, a nie jak się nosi A welur w jakich kolorach masz? Ja sobie praktycznie podeszłam do tematu, że te kwiaty I kratka to nie widać brudku jak się nie dopierze


  20. #560
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,913

    Domyślnie

    Hehe właśnie tak
    Ja mam jasne od kilku lat, zapieram ręcznie w zimnej wodzie, potem do pralki i nie ma śladu
    Jedyny ślad mam w ciemnych, ale to po jakiejś maści przy infekcji

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •