Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 219

Wątek: Szybkosc forum/problemy techniczne

  1. #161
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,196

    Domyślnie

    Anyczko, ja tu w poprzednich postach żadnego ataku nie widzę, a raczej ludzką chęć odciążenia gosi z czegoś, co nie do końca jej wychodzi i sprawia przez nasze nagabywanie sporo kłopotu i zajmuje jej czas.. Pisała wcześniej kilka razy, że zdrowie ciągle dokucza, plecy, że dzieci sporo chorują, że nie ma czasu na komputer i forum..
    Reszty tylko mogę się domyślać, bo na wiele pytań nie padła żadna odpowiedź, na naszą chęć pomocy.. :/
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  2. #162
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Staram się odpowiadać w miarę szybko, ale nie jestem 24h na dobę przy kompie.

    Wiem, że miałam sprawdzic uprawnienia Zulam, ale z przyczyn ode mnie niezależnych, nie mogłam jeszcze do tego siąść z mężem.

    Mam nadzieję, że w tym tygodniu sprawy forum pójdą do przodu

    Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

  3. #163
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,873

    Domyślnie

    Sakahet, no ale właśnie chodzi o to, że nie pójda do przodu, jeśli nie podzielisz się adminowaniem. Wałkujemy to od początku tego i innych wątków.

  4. #164
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Sakahet, no ale właśnie chodzi o to, że nie pójda do przodu, jeśli nie podzielisz się adminowaniem. Wałkujemy to od początku tego i innych wątków.
    Już się podzieliłam

    Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

  5. #165
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,982

    Domyślnie

    Ja jako mod i admin częściowo władny staram się odpowiadać i robić co prosicie szybko. Na co dzień nie trzeba mieć super informatyczne zaawansowanej wiedzy do prowadzenia (edit bieżącego administrowania) forum. Większość rzeczy można robić z poziomu telefonu nawet. Problemem jest czas jaki się ma do dyspozycji, np na dzwonienie do firmy i pytanie czemu dziś muli.
    Ostatnio edytowane przez zulam ; 10-10-2017 o 12:36


  6. #166
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    Chyba: czemu codziennie muli. Będę sie powtarzać, pisałam już o tym co najmniej 30 razy, moim zdaniem jedyny msensownym rozwiazaniem jest zmiana hostingodawcy. Jest tyle firm, ze można w nich przebeirać, nie musimy być uwiązani do ludzi, którzy mają złe opinie w internecie, próbowali nas naciągnąć na wyższe opłaty, z tego, co zrozumiałam, oferowane warunki są tylko na papierze, bo faktycznie mamy gorsze (z tego, co pisał tragik), a forum muli jak nie wiem. Mamy kapitalizm, jak ktoś nie spełnia warunków, a nie robi tego za darmo ,tylko za niemałe pieniądze, to powinien zostać zmieniony i tyle.
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  7. #167
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,917

    Domyślnie

    Dziewczyny, ale Gosia już podzieliła się częścią adminowania. Myślę też, że jednak jest tu obecna, może nie tak aktywnie jak niektóre z Was, ale odpowiada na pytania, stara śię coś załatwić, poukladac, na wszystkie propozycje jest otwarta i widzę, że się na nie zgadza. Sprawy przecież idą do przodu, fakt, trzeba się przypominać, ale imo Gosi też zależy na dobru forum.

    To tak dla przeciwwagi

    Żeby nie było, Anyczko, Soul, Isolt i jeszcze kilka bardzo, bardzo cenię Wasze zaangażowanie, propozycje i kopy! Tylko jak czytam to po ludzku żal mi Gosi, bo na prawdę nie jest tak, że ma nas gdzieś.

    Isolt, z tego co pamiętam najbardziej pilne było przeniesienie aktualnej opcji na tańszą, w drugiej kolejności szukanie innej bardziej korzystnej obsługi serwera. Czy Ty jesteś w tym biegła? Może zagadasz do Jaska i tragika i wspólnie podrzucicie propozycje. Chyba już nie ma problemu z otrzymaniem potrzebnych parametrów do porównania?
    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    Ostatnio edytowane przez Paprotka ; 10-10-2017 o 12:35
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  8. #168
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    Chyba: czemu codziennie muli. Będę sie powtarzać, pisałam już o tym co najmniej 30 razy, moim zdaniem jedyny msensownym rozwiazaniem jest zmiana hostingodawcy. Jest tyle firm, ze można w nich przebeirać, nie musimy być uwiązani do ludzi, którzy mają złe opinie w internecie, próbowali nas naciągnąć na wyższe opłaty, z tego, co zrozumiałam, oferowane warunki są tylko na papierze, bo faktycznie mamy gorsze (z tego, co pisał tragik), a forum muli jak nie wiem. Mamy kapitalizm, jak ktoś nie spełnia warunków, a nie robi tego za darmo ,tylko za niemałe pieniądze, to powinien zostać zmieniony i tyle.
    Amen
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  9. #169
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,982

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasiek Zobacz posta
    No taka była teoria.

    Wersja optymistyczna - odpalili jakieś obiecane backupy czy coś innego związanego z (domniemanym) restartem komputera i to chwilowo obciąża system.
    Wersja pesymistyczna - coś schrzanili albo gdzieś oszukali podając warunki na jakich miała się odbyć migracja.

    IMHO, póki co złożyć reklamację z opisem przed i po, podać liczbę osób które odnotowały problemy i zobaczyć co odpowiedzą.
    Cytat Zamieszczone przez Tulli Zobacz posta
    A była już jakaś reklamacja tego jak forum działa w "tych samych parametrach"?
    Mnie dziś jakoś od 9/10 w ogóle się nie wczytywalo.

    Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
    Cytat Zamieszczone przez Jasiek Zobacz posta
    Taka myśl (znów sobie teoretyzuję).

    Przed przenosinami rozmawialiśmy o backupach, podobno firma miała zrobić (bądź robić).
    Backup bazy danych jest operacją intensywnie obciążającą bazę danych, może trwać kilka minut i nie zdziwiłbym się gdyby w tym czasie forum odmawiało współpracy.

    Jeśli panowie po przenosinach ustawili jakiś regularny automatyczny backup (którego nie robili rutynowo przed zmianami) to sprawdziłbym czy problemy z "muleniem" nie są skorelowane z godziną wykonywania tegoż.

    BTW. Czy mamy już backup zewnętrzny? Bazę? Skrypt? Dane uploadowane (obrazki czy cotam)?
    Gosiu udało Ci się ustalić przyczynę problemów? Bo zdecydowanie jest to intensywne codziennie rano, po południu raz lepiej raz gorzej. Może faktycznie rano coś się załącza i zabiera cześć pamięci operacyjnej serwera?


  10. #170
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    Gosiu udało Ci się ustalić przyczynę problemów? Bo zdecydowanie jest to intensywne codziennie rano, po południu raz lepiej raz gorzej. Może faktycznie rano coś się załącza i zabiera cześć pamięci operacyjnej serwera?
    Zulam napisałam do firmy hostingujacej i do jutra czekam na odpowiedź.

    Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

  11. #171
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,982

    Domyślnie

    Super, ciekawe co napiszą, daj znać.


  12. #172
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Dzisiaj tragicznie. Od rana co chwilę mam problemy przy ładowaniu nowych stron.

  13. #173
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Dziękuję Paprotko

    Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

  14. #174
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    Dziewczyny, ale Gosia już podzieliła się częścią adminowania. Myślę też, że jednak jest tu obecna, może nie tak aktywnie jak niektóre z Was, ale odpowiada na pytania, stara śię coś załatwić, poukladac, na wszystkie propozycje jest otwarta i widzę, że się na nie zgadza. Sprawy przecież idą do przodu, fakt, trzeba się przypominać, ale imo Gosi też zależy na dobru forum.

    To tak dla przeciwwagi

    Żeby nie było, Anyczko, Soul, Isolt i jeszcze kilka bardzo, bardzo cenię Wasze zaangażowanie, propozycje i kopy! Tylko jak czytam to po ludzku żal mi Gosi, bo na prawdę nie jest tak, że ma nas gdzieś.

    Isolt, z tego co pamiętam najbardziej pilne było przeniesienie aktualnej opcji na tańszą, w drugiej kolejności szukanie innej bardziej korzystnej obsługi serwera. Czy Ty jesteś w tym biegła? Może zagadasz do Jaska i tragika i wspólnie podrzucicie propozycje. Chyba już nie ma problemu z otrzymaniem potrzebnych parametrów do porównania?
    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    Paprotko, ja nie piszę, że Gosia ma nas gdzieś. Ja cały czas pytam o zmianę tej firmy, bo mi się to zwyczajnie nie podoba, co oni wyprawiają. I cały czas nie dostaję żadnej odpowiedzi. Propozycji paðło już bardzo dużo, zajrzyj do wątku o zmianach na forum. Nie ejstem w tym biegła, nie ejstem informatykiem, ale na chłopski rozum - to, że nie działa, to nie znaczy, że jesteśmy na nich skazani. Czy jak ktoś zatrudnia pracownika, który odstawia manianę, markuje pracę i robi ją byle jak, to jest na niego skazany do konca swoich dni? Nie, w takiej sytuacji się pracownika zwalnia i szuka kogoś bardziej kompetentnego.
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  15. #175
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,196

    Domyślnie

    Paprotko, kto i kiedy napisał, że gosia ma nas gdzieś??
    Że nie ma CZASU na forum i komputer. I to chodzi, o pomoc kogoś kto MA ten czas. Serio jest to jakieś obraźliwe i przykre...?

    Ok, bez sensu się angażuję widocznie, bo zależy mi na działającym forum i dialogu.. Ach, zresztą, już nie chce mi się powtarzać..
    Skoro uważasz, ze wszystko gra i świetnie działa, i jest współpraca, no to super.
    Ale naprawdę, nie wszyscy to tak samo widzą....
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  16. #176
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,873

    Domyślnie

    Ja też nie napisałam, że Gosia ma nas gdzieś. Napisałam też wyraźnie, że nie piszę ad personam. Piszę po prostu po raz enty, że zarówno forum technicznie, jak i komunikacja z adminem nie działa tak, jak powinna. I też jak Soul zaczynam mieć wrażenie, że pisze sobie a muzom.

  17. #177
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Isolt co do zmiany firmy hostingowej to z jednej strony chce dać szansę obecnej, a z drugiej strony jestem otwarta na zmiany.
    Obecnie czekam na odpowiedź, dlaczego forum nie działa właściwie.

    Nie mam obecnie możliwości przysiąść i poszukać różnych opcji czy propozycji z innych firm hostingujacych. Nie chcę też składać obietnic czasowych w związku z tym tematem.
    Jeśli jest pośród nas osoba, która chce i może to zrobić, z chęcią przyjmę taka pomoc

    Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

  18. #178
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Nie uważam, że Soul czy Anyczka czynią Gosi zarzuty, spokojnie przedstawiają jak to wygląda, bez obrażania nikogo. Po prostu Gosia nie radzi sobie czasowo i sama z siebie rzadko się do nas odzywa, to nie są wymysły tylko fakt. Dlatego rozmawiamy o zmianach przecież, bo gdyby wszystko właściwie płynęło, to nikt by nie podejmował tematu.
    Skoro jesteśmy na forum rodzicieskim, to użyje porównania. Forum, moim zdaniem, jest dla admina dodatkowym dzieckiem - trzeba ciągle o nie dbać i doglądac, być obecnym po prostu. I nie wystarczy wizyta raz dziennie na pięć minut, to musi być regularny monitoring. Trzeba mieć na to czas i energię. Tak jak Soul napisała, dobrze gdybyśmy ciągle czuły, że admin czuwa i na bieżąco reaguje.
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 10-10-2017 o 13:34
    J.2014 i E.2016

  19. #179
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    W sprawie zamulania, dostałam taka odpowiedź:
    Wskazany problem został rozwiązany.
    Przyczyną utrudnień było zapętlone zadanie realizacji kopii zapasowej

    Taką przyczynę chyba Jasiek sugerował


    Jeśli dalej będzie źle działać, proszę o zgłaszanie tego.

    A resztę dyskusji proszę przenieść do wątku o przyszłości forum

    Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

  20. #180
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,982

    Domyślnie

    Gosia dzięki za informacje!


Podobne wątki

  1. Mój pierwszy raz na forum:)
    Przez justus w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 15:49
  2. TBW forum
    Przez aniac1 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 22:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •