Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Prośba o poradę - nosidło dla 3,5 latka?

  1. #1
    Chustonówka Awatar tigi
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie Prośba o poradę - nosidło dla 3,5 latka?

    Cześć, mam do Was ogromną prośbę o poradę - potrzebuję kupić nosidło dla już niemałego malucha. Córka ma 3,5 roku, ok 100cm wzrostu 15-16kg wagi. Pierwsze, co przyszło mi do głowy, to Tula Toddler (używaliśmy Baby Tuli i była dla nas ok). I tu moje pytanie - czy Tula Toddler nada się w ogóle dla takiego dziecka? Czy może coś innego? Czy w ogóle w czymś da się nosić dziecko w tym wieku?

    Na większe wypady mamy nosidło turystyczne, ale tu chodzi o przywożenie malucha z przedszkola (totalnie wymęczona zasypia mi po drodze w tramwaju i nie zawsze udaje mi się ją obudzić od razu, co skutkuje np niesieniem jej jakiś czas na rękach do domu, kręgosłup protestuje straszliwie:/ ), czy przeniesienie go kawałek, kiedy pod koniec wycieczki jest zbyt zmęczony, żeby iść.

    Jeśli macie jakieś pomysły, będę Wam bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady.

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Jak na krótkie przejście to może Onbuhimo od Fidelli, ew. LL robi od niedawna wersję Toddler (w rękach nie miałam, więc nie wiem jak z wielkością).
    Jeśli coś konkretniejszego to warto poszukać/popytać u dziewczyn szyjących.
    Niko 2012, Zo 2017

  3. #3
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    u nas dla takiego wieku Manduca dawała jeszcze radę. Ostatni raz Manduca była z nami na wakacjach, gdy corka miała 4,5 roku.
    Pola 2011

  4. #4
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    z tego co mam na stanie najbardziej pasuje mi chyba kibi. (mam syna 3,5 100 cm i 15 kg)
    manduca jeszcze daje radę ale nie bardzo do śpiącego.
    i jeszcze mam takie Cysto MT - idealnie go otula, ale cut dłużej się zakłada bo trzeba wiązac więc z tramwaju to tak sobie.
    ja często mam przy sobie jeszcze taki poddupnik chippy chic - i on się przydaje najczęściej ale własnie od autobusu do domu i w drugą (mamy z 600m) na spacery nie bardzo.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  5. #5
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Nam się jeszcze zdaża nosić naszego 3 latka (104cm 17kg) w Kibi właśnie. Myślę, że spokojnie i większe dziecię ponosi. Bardzo uniwersalne nosidło, bo używam go na codzień dla jego młodszej siostry, wystarczy szybka zmiana ustawień.
    I dokładnie tak jak panthera mam też hipseata, też się idealnie sprawdza dla obojga. Może to byłoby nawet lepsze rozwiązanie dla Ciebie na teraz - tańsze i prostrze w obsłudze.
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 08-09-2017 o 19:34
    J.2014 i E.2016

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Potwierdzam, w kibi się dziecko 3 letnie mieści bez problemu.

  7. #7
    Chustonówka Awatar tigi
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    wolałabym jakieś gotowe zamiast szytego, bo jeśli się okaże, że jednak nam nie odpowiada albo córka za nic nie chce do niego wejść, to przynajmniej mogę odesłać nieużywane do 14 dni. to spory komfort, bo nosidła nie są tanie.

    bardzo Wam dziękuję za porady, nawet nie wiedziałam o istnieniu kibi i innych Waszych propozycji. jeśli komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy, niech się podzieli, chętnie zobaczę też inne propozycje dziękuję raz jeszcze!

  8. #8
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Tylko polecę Kibi za dziewczynami. Moja czterolatka o podobnych wymiarach do Twojej córki nadal się dobrze w nim mieści


  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Czy jak polecę też kibi to będzie nudno?
    toddler LL też jest ok jeśli chodzi o onbu
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  10. #10
    Chustonówka Awatar tigi
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    dzięki za kolejne polecenia myślę, że faktycznie spróbuję z Kibi, zamówię i zobaczę czy pasuje. postaram się dać znać jak wypadło, żeby wątek miał dodatkową wartość merytoryczną

  11. #11
    Chustonówka Awatar tigi
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Kibi dotarło, przetestowałyśmy z córką i faktycznie jest super! pasuje idealnie i myślę, że nawet jak Mała ciut podrośnie to będzie się jeszcze nadawało na krótkie dystanse. jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za pomoc i polecenie Kibi, teraz także ja polecam

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    No i fajnie, niech się dobrze nosi
    J.2014 i E.2016

Podobne wątki

  1. Prośba o poradę dla znawców i wielbicieli nosideł manduca
    Przez katrzynka w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-11-2021, 21:45
  2. Prośba o poradę
    Przez Jagienka w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 14:00
  3. Prośba o poradę
    Przez scrapmum w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 13:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •