Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Ból pleców

  1. #1
    Chustonówka Awatar Naru555
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21

    Domyślnie Ból pleców

    Co robić? Moja córcia ma 2,5 miesiąca ponad 5 kg i ostatnio krzyż mnie boli po 10 min chustonoszenia a wcześniej to po górach szłam ponad 3 h i było super. Na plecy próbowałysmy ale mi się sturlała bokiem prawie spadła... Czy to mój limit? Wiem że wiele mam do 8-10 kg daje radę na przodzie... Wiążemy kangurka

    Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    A jaką masz chustę? Wiązanie Ci się nie luzuje? Dla mnie 5-6 kg to był moment, gdy sięgnęłam po zwarte chusty z domieszkami.





  3. #3
    Chustonówka Awatar Naru555
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21

    Domyślnie

    Indio natur, jak poznać że się luzuje? I jakie domieszki Tobie pomogły?

  4. #4
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Jak dla mnie nie ma rady i wrzucaj na plecy

    zdecydowana większość z nas gdy wiąże z przodu to potem chodzi odgięta delikatnie do tyłu i wtedy krzyż zaraz boli


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,416

    Domyślnie

    Natur się u mnie "wybubiał" (wypychał strasznie w miejscu dupki), przy ok. 6 kg naprawdę ciężko mi się już w nim chodziło, z przodu już nie było szans, z tyłu do godziny dawało radę
    Marcysia '13 Janka '18

  6. #6
    Chustonówka Awatar Naru555
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nika023 Zobacz posta
    Natur się u mnie "wybubiał" (wypychał strasznie w miejscu dupki), przy ok. 6 kg naprawdę ciężko mi się już w nim chodziło, z przodu już nie było szans, z tyłu do godziny dawało radę
    A inne Chusty? Mam jeszcze 170 g bawełny, ale że 4,6 to do kangurka nam nie pasował.

    Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,416

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Naru555 Zobacz posta
    A inne Chusty? Mam jeszcze 170 g bawełny, ale że 4,6 to do kangurka nam nie pasował.

    Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
    Doświadczenia ogromnego nie mam u mnie świetnie się sprawdził zwykły LF -trzymał na mur i chusta tuli
    Marcysia '13 Janka '18

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Naru wrzuć jakieś zdjęcia może? Może będzie coś widać o co chodzi? A plecy masz zdrowe? Zajrzyj na youtube wrapyouinlove jak bezpiecznie, po biodrze, dziecko dać do tyłu i zamotać.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  9. #9
    Chustonówka Awatar Naru555
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21

    Domyślnie

    Poważna mina bo skupiona byłam by dobrze ująć wiazanie

    Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Naru ja doradcą nie jestem, ale wygląda ładnie to wiązanie A plecy Cię bolą w krzyżu przy tym wiązaniu? Pytam, bo ja mam dyskopatię właśnie w dole i po dłuższym noszeniu z przodu mam problemy właśnie z okolicą dołu pleców i biodrami. Chociaż dobra chusta sporo pomaga i tak. A po noszeniu na plecach często czuję się lepiej. W każdym razie jak mnie coś boli, to z kolei okolice karku i ramiona, więc chociaż wiem, że nie rozwalam sobie tej najgorszej okolicy A próbowałaś z plecami jeszcze raz? Albo z inną chustą?
    01.2014 G., 03.2016 L.

  11. #11
    Chustonówka Awatar Naru555
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21

    Domyślnie

    Plecaka się boję, nie umiem utrzymać napięcia i mała mi bokiem spada, zaczekam aż będzie większa. Boli mnie na środku pleców jakby ktoś wielką igłę mi wbijał tak pośrodku poniżej barków a wyżej niż lędźwie. Wcześniej wiązałam w amazonas ale że na kangurka jest za długa to kupiłam indio... Myślałam że będzie świetną chustą

  12. #12
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,866

    Domyślnie

    Samo wiązanie jest bardzo ok, ale dziecko jest dość wysoko - możliwe że aby lepiej widzieć odchylasz głowę do tyłu i przeciążasz kręgosłup szyjny i piersiowy. Spróbuj zawiązać dobre 5 cm niżej


  13. #13
    Chustonówka Awatar Naru555
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    21

    Domyślnie

    Zulan jesteś super! Związałam niżej i znów 2 h chustowałam bez bólu! Dziękuję wszystkim za rady!

  14. #14
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,866

    Domyślnie

    Super, cieszę się Ale na plecy wrzucać próbuj od czasu do czasu, inna jakość noszenia


Podobne wątki

  1. Ból ramion i pleców w MT
    Przez lemonka w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 17:33
  2. ból pleców
    Przez pama w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-08-2008, 08:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •