Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kółkowa - proszę o ocenę.

  1. #1
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie Kółkowa - proszę o ocenę.

    Cześć, to mój drugi maluch, ale nie nosiłam przy pierwszym miesięczniaka, a bardzo bym chciała. Zerknijcie proszę . ostatnio zamotałam go do kółkowej bez odwróconej krawędzi tyle, że post zamieściłam w złym miejscu i narzekałam na kółka i dużą ilość materiału, z którym nie mogłam sobie poradzić. Dziś udało mi się młodego zamotac do odwróconej, choć chciałam już rzucić chustę do kosza, że ja się nie nadaje... mat na kółkach tym razem wydawał mi się łatwy do rozłożenia. Czy pod karkiem za dużo luzu?- z tymże jak podwinelam mu kawałek ogona pod kark to był akurat fajny do podtrzymania glowki. Czy nóżki ok,? zwłaszcza pod tą lewa nóżka materiał - czy nie za dużo? No i czułam jakby wiązanie było za słabo dociągnięte. Ramię czułam nie mocno przylegające do ramienia mojego takie luźne czy to źle ? Tak nie czułam pewnie, mocno małego . Proszę o jakieś rady, uwagi ślicznie dziękuję.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Ja nie próbowałam tego sposobu z odwróconą krawędzią, ale u ciebie mały wygląda na dobrze ułożonego.
    Nie jestem doradcą, ale wg mnie wygląda to poprawnie
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  3. #3
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Najwazniejsza uwaga - materiał ma być skrzyżowany na plecach, nie może się tak zawijać na Twoim boku. Karczek może ciut bardziej można dociągnąć, ogólnie ułożenie ładne. Juz wiem dlaczego masz duzo materiału w okolicy nózek - bo dziecko malutkie. W wiązaniu kieszonka z długiej chusty ten nadmiar mozna zneutralizowac podwijając górę chusty, w kółkowej to nie wiem czy się tak da - trzeba by było wiązac z naddatkiem chusty na górze wystającym nad kark, podociągac dół, środek, i trochę rolowac górę przesuwając luz palcami w bok - muszę przy okazji wygrzebac kółkową z wozka i zobaczyć czy się tak da. BTW jak gdzies czujesz luz to próbuj prawą ręką przesuwać ten luz w stronę kółek i dopiero dociągac, a nie tylko ciągnąć za ogon (coś w rodzaju wciągania gumki do majtek).
    Ostatnio edytowane przez zulam ; 27-07-2017 o 08:59


  4. #4
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Hmm czyli na boku powinien być na prosto ? A na plecach na krzyż? A ja chyba na plecach miałam cały prosty pas, haha dobre (tylko się nie śmiejcie) a ja tak się cieszyłam, że mi wyszło...
    Jeśli chodzi o to rolowanie podpatrzyłam na wrapyouinlove. Nie jest za dużo wyciągnięty materiał na karku ? Aczy nóżki nie są za bardzo odwiedzione, czy jest ułożony ok ?
    Zulam starałam się właśnie zbierać ten luz tak jak mówisz, ale później jak już miałam wszystko dociągnięte, to bałam się, że jak dovciagne bardziej te zebrane luzy to dziecko będzie przyduszone na karku, a zrobiłam to na tyle na ile umiałam jak na ten 2gi raz z takim maluchem.
    Ostatnio edytowane przez werka ; 27-07-2017 o 04:41

  5. #5
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Werka kółkowa IMO jest trudniejsza niż długa, Tobie naprawdę ładnie wychodzi to motanie! Na karku zawsze możesz ciut poprawić po kilku minutach, jak chusta popracuje przy chodzeniu. Ideał to żeby dziecko mogło ruszyć głową ale nie opadła ona przy pochyleniu. W kółkach łatwo przesadzić z ciagnieciem krawędzi podczas gdy materiał z okolicy łopatek jest zbyt luźny, i faktycznie maluszek jest zbyt przycisniety. Na Wrapyouinlove w wiazaniu kółek z odwrócona krawędzią fajnie widać to wyciąganie luzow tak, żeby równo napiac materiał. U Ciebie jest naprawdę bardzo fajnie rozłożona chusta, i ułożony maluszek, na karku materiału za dużo nie jest. Na zdjęciu powyżej to ja nic nie widzę z telefonu (ciemne jest).
    Zaznaczam że doradcą nie jestem, z praktyki piszę.


  6. #6
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    Dziękuję Zulam ☺i za pochwalę też, bo już nadzieję stracilam. faktycznie przyglądałam się wrapyouinlive wiązaniu prostemu, a temu z odwrócona trochę mniej uwagi poświęciłam, poprzyglądam się. Może, któraś z mam doradców mogłaby się wypowiedzieć, będę wdzięczna
    Ps. Trochę rozjasnilam zdj

  7. #7
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Tak, krzyz na plecach, przez to że masz go na boku cieżko było dociągnąć krawędź pod nózkami dziecka. Jak robisz foty to z obu boków rób.


  8. #8
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    To jakim cudem miałam go z boku? Źle odwróciłam czy źle złapałam do kółek?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Dobrze zrobiłaś ale pewnie odwróciłaś trzymając chustę zbyt blisko siebie, odwiedź rękę całkiem w bok, odwróć krawędź, i jeszcze raz odwiedź w bok "strzepując" to skrzyzowanie na plecy, sprawdź w lustrze i dopiero przewlekaj przez kółka.


Podobne wątki

  1. Kółkowa. Prośba o ocenę
    Przez asia2187 w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 18:32
  2. Bardzo proszę o ocenę
    Przez agahk w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 10:40
  3. nasz 2x -proszę o ocenę
    Przez pania w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 22:30
  4. Kieszonka - proszę o ocenę
    Przez marcy w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 11:10
  5. Kółkowa dałam fotki prośba o ocenę
    Przez Goswiek w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •