Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Najlepsza grubosc/gramatura na bardzo upalne lato

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    7

    Domyślnie Najlepsza grubosc/gramatura na bardzo upalne lato

    Potrzebuje porady osob znajacych sie na grubosciach Didkowego Indio.

    Planuje pilny zakup krotkiej chusty do wiazania kangurka dla dwumiesiecznego niemowlaka. Mieszkam w miejscu, gdzie temperatury latem oscyluja w granicach 30-37 stopni, a dodatkowo w sierpniu bede przez miesiac w Turcji. To moje drugie chustowe dziecko, z tym, ze do tej pory motalismy sie w dlugie Natii i bambusowego Lenny Lamb, ktorego szczerze nie znosze. Mam tez chuste kolkowa, ale potrzebuje czegos, co poniesie codziennie na minimum godzine-dwie, bo mniej wiecej tyle przy starszaku spedzamy na dworzu. W obecnych chustach jest nam obojgu duzo za cieplo, maja tez dlugie ogony, ktore, mam wrazenie, jeszcze dogrzewaja.

    Chce kupic lekkiego Didka, i teraz zastanawiam sie, czy koniecznie musi to byc ich najlzejsza chusta, Shades of Pink, ktory ma 170g, czy tez moze moge sobie pozwolic na Sole Occidente, ktore ma 180g? Czy ta roznica 10-20g bedzie odczuwalna przy skrajnych temperaturach? Najbardziej podobaja mi sie wszelkie niebieskie Indio, ale one to 210-230g.

    Czy celowac w jedwabie, ktore podobno sa polecane na lato? Takie Flamenco ma 200g i 20% jedwabiu, i nie wiem, czy ten jedwab "wyzeruje" tych dodatkowych 20g? Nie mam mozliwosci pomacania ich przed zakupem, stad pytanie: czy 10-20-30g naprawde zrobi roznice, czy sa to tak male wartosci, ze nie ma sie co nimi przejmowac?
    I czy na przyklad Indio z merynosami byloby lepsze, czy gorsze od tych najcienszych? Gwoli porzadku: bawelny kupowalabym nowe, jedwab/merynosy uzywane.

    Alternatywnie zastanawiam sie nad storczykowym Leo?

    Bede bardzo wdzieczna za wszelkie komentarze, bo od kilku dni przegladam oferty i forum, i zaczelo mi sie troic w oczach od opcji.

    ps probowalam zalozyc ten temat wczoraj, ale sie nie pojawil - zaznaczam w razie czego, gdybym sie zdublowala.
    Ostatnio edytowane przez mavi ; 24-07-2017 o 11:13

  2. #2
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Wg mnie nie ma to takiego znaczenia. Ja nosiłam w temperaturach powyżej 30 stopni w tych samych chustach co przy 20 stopniach i nie widzę specjalnej różnicy. I tak będziesz spocona i dziecko też. I będzie wm gorąco. Im lżej was ubierzesz tym lepiej dziecko się będzie termoregulować przez ciebie

    ponoć na upały dobre są lny ale ja róznicy między 100%bawełna a 80%bawełna i 20%len róznicy nie czuję


  3. #3
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Mi się w upały najlepiej nosi w domieszce z dzikim jedwabiem (oschy). Miałam indio z jedwabiem, super było na maciupka, ale cienkie jak mgiełka i przy dziecku większym nie kupiłabym. Może bym się zastanowiła nad jakimś triblendem z jedwabiem, ale nie wiem czy didek ma takie. Cienka bawełna jest po prostu cienka, poniżej 220 g to już żadna różnica, bardzo starannie trzeba się przyłożyc do motania bo super nośne nie są. Natomiast didkowy os z konopiami już znacznie bardziej (czy konopie w ogóle, zdaje się że THI widziałam na bazarku). Merynosa cienkiego oschy mialam, i na lato fajny, dobrze pracuje po skosie więc do kangurka się nadaje. Natomiast zgadzam się z Holi - najbardziej grzeje dziecko, i w sytuacji gdy mam do wyboru cieńszą ale mniej nośną czy gorzej pracująca chustę to wolę grubszą a wygodniejszą.


  4. #4
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Ja z kolei w upaly nosilam bambus
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  5. #5
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Mi się dobrze nosi wyłącznie w grubszych chustach, i w upały tak samo, najlepiej we FHI, które jest moim faworytem w noszeniu i ma świetny kolor na lato
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Ja na lato najbardziej lubiłam 40% lnu od LF, i nośne i lekkie.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Wg mnie nie ma to takiego znaczenia. Ja nosiłam w temperaturach powyżej 30 stopni w tych samych chustach co przy 20 stopniach i nie widzę specjalnej różnicy. I tak będziesz spocona i dziecko też. I będzie wm gorąco. Im lżej was ubierzesz tym lepiej dziecko się będzie termoregulować przez ciebie

    ponoć na upały dobre są lny ale ja róznicy między 100%bawełna a 80%bawełna i 20%len róznicy nie czuję
    Spocone faktycznie jstesmy, ubieram nas do chusty jak najlzej, ale zastanawiam sie, czy moge jeszcze cos zrobic. Nad lnem myslalam na przyszle lato, poki co mala jest tak malutka, ze badziej sie sklanialam ku cieniznom albo jedwabiom. Kolkowa mam porownywalnie ciensza, niz dlugie (Amazonasa Lollypop), i jednak te roznice w upaly czuje, ale moze to tez to, ze jednak kolkowa jest inna.
    Ostatnio edytowane przez mavi ; 24-07-2017 o 13:46

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    Mi się w upały najlepiej nosi w domieszce z dzikim jedwabiem (oschy). Miałam indio z jedwabiem, super było na maciupka, ale cienkie jak mgiełka i przy dziecku większym nie kupiłabym.
    w sumie chce te cienka chuste tylko na teraz, wiec moze byc.
    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    Może bym się zastanowiła nad jakimś triblendem z jedwabiem, ale nie wiem czy didek ma takie. Cienka bawełna jest po prostu cienka, poniżej 220 g to już żadna różnica, bardzo starannie trzeba się przyłożyc do motania bo super nośne nie są.
    o to mi chodzilo, dzieki!

    Natomiast didkowy os z konopiami już znacznie bardziej (czy konopie w ogóle, zdaje się że THI widziałam na bazarku). Merynosa cienkiego oschy mialam, i na lato fajny, dobrze pracuje po skosie więc do kangurka się nadaje. Natomiast zgadzam się z Holi - najbardziej grzeje dziecko, i w sytuacji gdy mam do wyboru cieńszą ale mniej nośną czy gorzej pracująca chustę to wolę grubszą a wygodniejszą.
    hmmm. Dzieki, wezme pod rozwage.

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Ja z kolei w upaly nosilam bambus
    kurcze, nie wiem, czy z tym Lennym jest cos nie tak, czy ze mna. Mam Zmierzch. Nie jestem w stanie go porzadnie zawiazac, o ile moj stary, zlamany przy poprzednim dzieciu natek pracuje jak marzenie, o tyle Lenny sie slizga i ciagnie, poza tym jest ciezki i gruby i nie jest mi w nim mniej cieplo.
    Ostatnio edytowane przez mavi ; 24-07-2017 o 13:45

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inwyt Zobacz posta
    Ja na lato najbardziej lubiłam 40% lnu od LF, i nośne i lekkie.
    dzieki, sprawdze. Widze, ze jednak polecacie grubsze, a jezeli juz z domieszkami, to z lnem. To w sumie czyni wybor latwiejszym, na samym poczatku napalilam sie bardzo na niebieskie Indio, i moze jednak na nim stanie. Na len i konopie nastawiam sie na przyszle lato, w to chcialam jescze wykorzystac fakt, ze mala jest bardzo mala (5kg), i ze moze sie z jedwabiem albo bardzo cienka chusta dogadac.

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Ja mam ten lf właśnie w niebieskościach i zieleniach Także o ile pasiak jest ok, to kolory cudne mają.
    No i mnirj delikatne niż jedwab pewnie, ale z jedwabiem nie miałam, to nie powiem na pewno.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    7

    Domyślnie

    dzieki, tyle, ze do LF nie mam za bardzo dostepu, mieszkam wkraju Didymosa

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2017, 11:05
  2. Chusta na upalne lato.
    Przez lejlii w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 09:33
  3. Tetra bambusowa - gramatura
    Przez demona w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •