Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Nie moge oddychac w 2x

  1. #1
    Chustomanka Awatar isia77
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    921

    Domyślnie Nie moge oddychac w 2x

    Motam ssaka w 2x, staram się sumiennie dociągac. Im bardziej dociągam, tym bardziej ściśnięta jestem, nie tylko węzłem, ale również krzyżem pod nogami Młodej. Dziś na spacerze musiałam ja wyjąc, bo mi tchu zabrakło. Bardzo niekomfortowe to jest. Zastanawiam się, czy ja coś robię źle, czy jest to kwestia chusty - cienka ellaroo, wżyna sie w ramiona, więc może i w brzuch, czy może waga dziecka - ponad 8 kg. Może powinnam zmienic wiązanie? Tylko że dziec nie siedzi jeszcze. Ktoś coś doradzi?
    Karolina 20.11.2008; Aleksander 16.08.2011; Bartosz 21.05.2018.


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    może za mocno dociągasz, he? w ogóle to fotki by sie przydały

  3. #3
    Chustomanka Awatar isia77
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    921

    Domyślnie

    Dociągam tak, żeby falbanek nie było i dziecko miało nóżki na żabkę rozłożone. jak mniej dociągnę, to materiał jest luźny. Fotek teraz nie wstawię, jestem na wakacjach.
    Karolina 20.11.2008; Aleksander 16.08.2011; Bartosz 21.05.2018.


  4. #4
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Daj foty. Ale generalnie ci powiem, że w cienkiej, wrzynającej się chuście w 2X tak może być. Mnie zawsze było w tym wiązaniu źle. Też nie mogłam oddychać.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  5. #5
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    faktycznie może spróbuj zmienić wiązanie - może kieszonka albo jeszcze lepiej kangurek (najlepsze "letnie" wiązanie" ) się lepiej sprawdzą

  6. #6
    Chustonoszka Awatar Wiosenna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    149

    Domyślnie

    Nie wiem, czy pomogę, ale ja w 2X też mam wrażenie, że mam spłaszczony brzuszek....ale dziecku komfortowo - nie skarży się Może to tylko subiektywne odczucie? Ja po kilku wiązaniach się przyzwyczaiłam. Raz związałam sie trochę luźniej, i Mała smętnie wisiała...od razu wiedziałam, ze wcześniej wiązałam dobrze.
    Moze warto spróbować kieszonkę, tak jak radzą doświadczone Mamy...niestety w kieszonce muszę wiecznie poprawiać wiązanie, bo Mleczny Wampir opada.

  7. #7
    Chustofanka Awatar jakibytu
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    297

    Domyślnie

    Miałam tak na początku mojej przygody z 2x. Coś musiałam robić nie tak, ale nie mam pojęcia co. Przeszło z czasem.

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    53

    Domyślnie

    Też tak mam czasami i wydaje mi się, że to pojawia się gdy za mocno dociągam zewnętrzne krawedzie. Jeśli dociągam pasy równomiernie to jest mi potem dużo wygodniej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •