Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Noszenie a asymetria

Mieszany widok

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie Noszenie a asymetria

    Hej,


    Zna się ktoś może na kwestii noszenia vs. asymetrii? Córa jest skrzywiona nieco Od urodzenia układała się w odwrotne c, zanim ścieżkę od pediatry (poczekajmy, sama wyrośnie) do fizjoterapii przeszliśmy, już zaczynała chodzić. Teraz ponoć jest 1,5cm różnicy na biodrach i przykurcz czy ograniczenie mobilności z lewej strony. Z początku fizjoterapeutka kazała ograniczyć noszenie, ostatnio prosiła już żebym sprzedała chustę

    Rozumiem o co chodzi, że w chuście dziecko zawsze się przygnie po swojemu i nawet może to być niewidoczne z zewnątrz (faktycznie nie widać zwykle), ale w wózku i na rękach też się odgina jak chce. Ba, krzywe plecy w siadzie w chuście muszą być, pupka wpadnięta itd., a w wózku jak wpół leży zamiast siedzieć prosto to chyba niezbyt dobrze. Więc czy jest sens się męczyć z ząbkującym maluchem łokciem na biodrze trzymanym przy gotowaniu, bo odłożyć się nie da, jak chcę móc wykonać choćby krok między szafkami w kuchni?

    Pewnie gdybym motała na biodrze i odpowiednio ułożyła, to nawet by terapeutycznie działało, jakby rozciągała odpowiedni bok. Ale z kolei na boku ja nie powinnam nosić, jak nie chcę któregoś pięknego dnia się obudzić i wyć z bólu jak tylko drgnę, bo i mój kręgosłup jak chińskie s - mój lekarz z kolei tylko symetryczne wiązania mi pozwala wykonywać. Może ktoś się zna i wypowie jak z tą asymetrią przy noszeniu?
    01.2014 G., 03.2016 L.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Inwyt generalnie jeśli chodzi o noszenie przy asymetrii - to w grę wchodzi poprawne wiązanie symetrycznych wiązań, no kangura w którym jest możliwość korekty pozycji dziecka od boku. Myślę że nikt ci nie powie tutaj czy możesz czy nie ale - sama widzisz jak wygląda kwestia noszenia na rękach, pozycji wtedy, widzisz jakie są wasze aktualne potrzeby (np ząbkowanie = dziecko 100% czasu na rękach), itp. Widzę tutaj dwie możliwości jeszcze - albo pokazanie się fizjo w zamotanej chuście, albo umówienie się z doradcą, który jest też fizjo i skonsultowanie tego na żywo.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    był taki wątek z tego co pamiętam
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Jeśli masz link to poproszę.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  5. #5
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    nie, nie mam, ale wątek kojarzę
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #6

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzięki Mamru! W sumie nic tam nie ma. Jakby każde dziecko trzeba asymetrię najpierw sprawdzać, to nosić by można od 3-4 mca, jak ułożenie "pobrzuszkowe" mija i się okazuje czy dziecko się samo prostuje czy nie, z początku każde się trochę składa, tak jak w brzuchu było. A o starszych nic nie napisali w sumie.
    Chyba zacznę nosić jednak znowu. Ja głównie widzę u córy plecy w łuk, a to wózek na 100% wzmacnia. W chuście taka "skulkowana" pozycja jest chociaż pożądana. No i zaczyna mi nawracać zapalenie bioder od noszenia na rękach na biodrze :/
    01.2014 G., 03.2016 L.

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    najlepiej to by było skonsultować z fizjoterapeutą który nie jest przeciwny noszeniu. wtedy może popatrzeć jak układa się ciało dziecka w wózku jak w chuście, w jakim wiązaniu najlepiej i na co najbardziej zwrócić uwagę, co poprawiać jak dziecko zaśnie w nieprawidłowej pozycji.
    u Macka dzięki intensywnemu noszeniu (i bardzo dokładnemu wiązaniu) oraz fizjoterapii i masażom udało się skorygować asymetrię (plecy w lit C prawa strona krótsza) w 3 miesiące. aż neurolog była zdziwiona. Ale lustra, wystawy sklepowe i szyby samochodowe stały się mymi najlepszymi przyjaciółmi poprawiałam go jak tylko miałam najmniejszą wątpliwość czy nóżki równo, czy główka nie za bardzo na bok czy plecki nie idą w C.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






Podobne wątki

  1. Kangur na biodrze - asymetria nóżek
    Przez samasia w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 15:02
  2. Noszenie uzależnia
    Przez forgetit w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-04-2009, 14:11
  3. Chusta a asymetria
    Przez Luthien w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 12:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •