Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: nosidło dla dziecka, które szybko siedzieć nie będzie

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Ostroleka
    Posty
    2

    Domyślnie nosidło dla dziecka, które szybko siedzieć nie będzie

    hejo,
    potrzebuję porady mądrych głów.
    poszukuje nosidła [jakoś już mam dość chusty] do noszenia mojej córeczki, która obecnie ma 4,5 miesiąca i waży ok 7,5kg [nosi rozmiar 68].
    niestety mam dwa problemy. jeden to mój duży biust, w sensie czy nie zabierze miejsca
    drugi to ONM brzucha i WNM całej reszty [Mała urodziła się z wadą OUN] i mimo, że ciąga się do siadania szybko samodzielnie nie usiądzie.
    mamy zgodę fizjo, na oku mam tulę free to grow. czy może już tula baby???
    nada się?
    czy może już tula baby???
    Ostatnio edytowane przez onedream ; 22-05-2017 o 22:40
    Bianka [27.01.2010]
    Klara [09.01.2017]

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wielkość nosideł - tula baby będzie dużo za duża, i raczej nie polecałabym dla niesiedzącego malucha z problemami. TFG będę testować właśnie to potem mogę napisać vos więcej - ale sposób regulacji panelu powoduje, ze materiał mocno się marszczy, mam wątpliwości póki.
    Dla drobnych dzieci fajnym nosidłem jest Storchenwiege Babycarrier. A co do biustu - dobrze jest przymierzyć i sprawdzić a w razie czego - opcja noszenia na plecach jest jakimś rozwiązaniem
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  3. #3
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    A może jakieś chustowe nosidło typu didy tai albo emei baby?
    A czemu nie chcesz nosić w chuscie? To chyba najlepsze rozwiazanie
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Emeibaby, tez fajnie! Zgadzam się Isolt
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  5. #5
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    A może wrap tai od Lenny Lamb?

  6. #6
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Onedream nasz niepełnosprawny bratanek był noszony w Manduce, było to nosidlo które im fizjo zatwierdził (ono nie jest tak obszerne jak Tula, dobrze trzyma). Problemy większe ale obejmowały objawowo to co piszesz. Tylko tobie nie wiem czy rozmiarowo podejdzie.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Dianek, manduca tutaj będzie za duża.
    Wrap tai, hm... Gdybym miała wybierać tego typu nosidło to poszlabym w didytaia albo fly taia fidelli - fly tai starczy na dłużej dzięki regulacji i ma przyjeme wypełnienie na ramionach.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  8. #8
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    A Marsupi?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  9. #9
    Chusteryczka Awatar anu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa Włochy
    Posty
    1,579

    Domyślnie

    Ja bym dla takiego maluszka Storchenwiege brała zdecydowanie, jest regulowane, z chustowego materiału, dobrze i łatwo można dopasować. Ale np. Marsupi nie miałam okazji macać. W sumie to najlepiej byłoby sprawdzic kilka
    Bubka 11.06.2015

    I druga Bubka 13.07.2019

    I trzecia Bubka 16.06.2022

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Gdybym miała wybierac między storczem a marsupi, bez wahania wzięłabym storcza. Marsupi nie przemawia do mnie- niby miękkie, ale materiał z jakiego jest szyte przypomina mi trochę taką grubszą bawełnę z panelu tulowego Do tego pasy ramienne wyprowadzone na środek panelu, na okolicę kręgosłupa lędźwiowego.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  11. #11
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,954

    Domyślnie

    U nas marsupi służyło na krótkie akcje typu wyjście do sklepu, po Starszą do szkoły itp. Jest mega szybkie w zakładaniu, wygodne, ale nie na długie wyjścia, z tych powodów, o których powyżej pisze Alassea. Poza tym, choć teoretycznie przeznaczone do 15 kg, to nie wyobrażam sobie, by w praktyce tak posłużyło

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Ostroleka
    Posty
    2

    Domyślnie

    o wow! dzięki Dziewczyny za odzew

    Isolt, nie to, że nie chcę nosić w chuście, bo chcę i lubię. tylko mam montreal hopka [niestety pierwszego ultracienkiego pogoniłam ], który jest słabo złamany, więc motanie strasznie długo się schodzi co wkurza Klarkę. czasem motanie zajmuje więcej jak wyjście

    choć sytuacja sama się rozwiązała - dostałam od Małża na dzień matki free to grow, to i tak przejrzę Wasze propozycje.
    fizjo przyklepała [Mała ładnie trzyma głowę i pion mimo wiotkiego brzucha], powiedziała, że na dystanse, na które się nosimy jest ok. aczkolwiek na dłuższe wyjście zdecydowanie lepiej nam w chuście, szczególnie lepiej dla mojego kręgosłupa
    Bianka [27.01.2010]
    Klara [09.01.2017]

Podobne wątki

  1. które nosidło dla półroczniaka?
    Przez zanna w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 00:52
  2. Argumenty "na szybko" - nosidło kontra chusta
    Przez zielanka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 13:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •