Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Wątek: Chusta warta milion :)

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2017
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    20

    Cool Chusta warta milion :)

    Podzielcie się doświadczeniem w kwestii chust "z górnej półki"
    Faktycznie są warte swojej ceny? Czym się różnią? Co Was urzekło?
    Marzy mi się coś wspaniałego!

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Mi sie tez marzy superchusta wzdycham do hw Magabi ale nie stac mnie gdyby mnie bylo stac to bez wahania bym kupila, a tak wole takie pieniadze odlozyc na wspolne wakacje czy jakis inny cel...

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,866

    Domyślnie

    Ja mam dwie (hw Weaving Imp i WW z merino) i są warte swojej ceny. Ale macalam też takie, które nie były


  4. #4
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,481

    Domyślnie

    Ja osobiscie powiem, ze troche bym sie wzdrygala przed zakupem takiej naprawde horrendalnie drogiej ale... hw naprawde sa warte swojej ceny zazwyczaj (pomijam dodatkowy narzut finansowy za sama nazwe, np taka uppymama, czy inne). Ja chcac raz w zyciu miec taka recznie tkana i na moja kieszen, kupilam bebe sachi - z Bangladeszu, tkana starym sposobem, przez wytrawnych tkaczy z dziada pradziada. Bebe sachi ma tez ten plus, ze firma wspomaga lokalnych tkaczy, daje im godny zarobek, promuje ich, moga dalej tkac na swojej wsi, a nie za chlebem isc do betonowej dzungli miasta i imac sie innych zajec za zenujace pieniadze.
    Przekroj cenowy tez maja rozny, bo ich khadi jest takim pamirem w sumie, o ile ktos tu pamiry pamieta
    Powiem jedno, ze zaluje, ze nie kupilam tej chusty na samym poczatku. Jest po prostu inna. Nie umiem opisac. Zaluje, ze juz nie nosze, ale nie wiem czy kiedykolwiek puszcze ja w swiat. No nie wiem
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Ja osobiscie powiem, ze troche bym sie wzdrygala przed zakupem takiej naprawde horrendalnie drogiej ale... hw naprawde sa warte swojej ceny zazwyczaj (pomijam dodatkowy narzut finansowy za sama nazwe, np taka uppymama, czy inne). Ja chcac raz w zyciu miec taka recznie tkana i na moja kieszen, kupilam bebe sachi - z Bangladeszu, tkana starym sposobem, przez wytrawnych tkaczy z dziada pradziada. Bebe sachi ma tez ten plus, ze firma wspomaga lokalnych tkaczy, daje im godny zarobek, promuje ich, moga dalej tkac na swojej wsi, a nie za chlebem isc do betonowej dzungli miasta i imac sie innych zajec za zenujace pieniadze.
    Przekroj cenowy tez maja rozny, bo ich khadi jest takim pamirem w sumie, o ile ktos tu pamiry pamieta
    Powiem jedno, ze zaluje, ze nie kupilam tej chusty na samym poczatku. Jest po prostu inna. Nie umiem opisac. Zaluje, ze juz nie nosze, ale nie wiem czy kiedykolwiek puszcze ja w swiat. No nie wiem
    Mozna gdzies kupic te chusty?

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,723

    Domyślnie

    Miałam chust w swoich rękach prawie 100, dla trzeciego dziecka zostawiłam tylko Uppymamę . To chyba mówi samo za siebie.

  7. #7
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Wg mnie nie ma jakiejś gigantycznej różnicy miedzy argusem za 500€ a fajnym blendem od LL.
    I tez chusty HE to jednak rzecz względna. Bo hajendem były swego czasu róże blue ice, które chodziły po 1300zł a niedawno wisiały kilka tygodni za 500zł. Wiec jest bardzo dużo czynników wpływających na to, czy chusta ma miano he.

    Ja jeszcze nie znalazłam chusty idealnej a macalam ich naprawdę dużo. Nawet merino od WW jakoś mnie nie urzekło.


  8. #8
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,909

    Domyślnie

    ja bym chetnie sporbowala WW, artipoppe mi sie nie podobaja wizualnie, a hw to chyba troche loteria, no nie? bo przeciez kazda przedza, kazdy splot, kazde tkanie moze byc zupelnie inne i dac totalnie inny efekt niz oczekiwany.
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,007

    Domyślnie

    Blue ice za 500 ? I ja tego nie widziałam?!!
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



  10. #10
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,481

    Domyślnie

    Natalie, ale argusy to ciagle jest maszynowka, czy ja czegos nie wiem?
    Bebe sachi mozna kupic przez indonezyjska firme, poszukam w domu namiarow i podrzuce tu do watku.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  11. #11
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Natalie, ale argusy to ciagle jest maszynowka, czy ja czegos nie wiem?
    Bebe sachi mozna kupic przez indonezyjska firme, poszukam w domu namiarow i podrzuce tu do watku.
    Tak tak, maszynowe tkanie.


  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2017
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    20

    Domyślnie

    Czy dobrze rozumiem, że miano HE chusta może dostać nie tylko za swoją jakość?
    Myślałam, że chodzi głównie o nią, ale odnosicie się do wartości rynkowej.. Głupieję

  13. #13
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,866

    Domyślnie

    Dokładnie, niektóre HE kosztują nieadekwatnie do jakości, inne są a z kolei są tańsze perełki które warto wyszukać i zachwycać się nimi za mniejszą kasę.


  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2017
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    20

    Domyślnie

    Ok, łapię myślałam, że High End to chodzi jakby o jej wykończenie, jaka jest sama w sobie ta chusta w efekcie końcowym. Ale w takim razie chusta baardzo droga, ale nie robiąca szału jeśli chodzi o to jaka jest na przykład w dotyku, to będzie he czy nie?

  15. #15
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,866

    Domyślnie

    To chyba płynna definicja ale HE to: trudno zdobywalne/kolekcjonerskie/ręcznie tkane/z dziwnymi dodatkami (np argusowa wełna jakiśtam wołów z Alaski czy wikunii)/drogie


  16. #16
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Albo z szynszyli...
    Teraz powstają marki, które juz na wstępie zaznaczają że są HE.


  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2017
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    20

    Domyślnie

    W przypadku postrzegania HE jako czegoś z najwyższej półki to nie mam nic przeciwko O ile potem faktycznie ich chusty będa z najwyższej półki (nie tylko cenowej )

    Ale żeby z szynszyli??? Nie do końca pasują mi jakiekolwiek włókna pochodzenia odzwierzęcego, ale szynszyle??
    Tak tylko rzuciłaś, czy serio ktoś tka coś z ich futerek?

  18. #18
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,481

    Domyślnie

    Szynszyle to nie wiem, ale jakis wodny bawol byl i lisy, i wielblad. Serio

    A to bebe sachi podaje linka http://www.thenaturalbabyco.com/top-...ebe-sachi.html strona jest jak najbardziej w porzadku, tylko trzeba sobie przeliczac ich ringgity przez zakupem, ale jak sie karta placi to nie ma w sumie problemu. Za to nie orientuje sie jak z wysylka do Europy.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  19. #19
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kostrzewa.martyna Zobacz posta
    W przypadku postrzegania HE jako czegoś z najwyższej półki to nie mam nic przeciwko O ile potem faktycznie ich chusty będa z najwyższej półki (nie tylko cenowej )

    Ale żeby z szynszyli??? Nie do końca pasują mi jakiekolwiek włókna pochodzenia odzwierzęcego, ale szynszyle??
    Tak tylko rzuciłaś, czy serio ktoś tka coś z ich futerek?
    Serio, artipope wypuściło jakiś mega limit exclusive z dodatkiem futra szynszyli. Na chustoświrkach była burza bo dziewczyny były mega zbulwersowane.


  20. #20
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Jak dla mnie duża część tego całego HE to marketing. Małe wypusty, niespotykane nawymyślałeś składy, a chusta mota się jak obrus albo i gorzej. Recznie tkane chusty to inna historia, ale tez nie wszystkie są takie świetne jak inne. Niestety


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 10:19
  2. Chusta.pl
    Przez Jazzoo w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 19:55
  3. Chusta dla psa...
    Przez Bonita w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •