Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: co po plecaku prostym?

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie co po plecaku prostym?

    Jakie wiązanie będzie najlepsze jeśli dzieciak robi się za ciężki na pp? Mam chustę 4,6 i 14 kilo z kawałkiem do noszenia. Co polecacie? Jak nosicie cięższe dzieci? Oczywiście na plecach
    • "Nikt dobrze nie wiedział skąd się wzięli, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i mały jej synek zwany Maleństwem."



  2. #2
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Plecak z koszulką. Na forum jest wątek z filmem instruktażowym Marciuli.

  3. #3
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Cokolwiek w czym Ci wygodnie.


  4. #4
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    No i moze napiszę coś mało popularnego, ale IMO przy takiej wadze przy dluższym noszeniu juz w kazdym wiązaniu w chuście będzie malo wygodnie, cudów nie ma... Pozostaje liczyc na to, że dzieć zrobi się szybko samobieżny Żeby nie bylo, napisałam to ja, nosząca do końca wyłącznie w szmatach i wyłącznie w pp, bo tak lubię, tylko moje dzieci były zdecydowanie lżejsze
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Zgadzam się po trochu z wszystkim, co napisane wyżej Po jakimś czasie bez względu na wiązanie czy chustę będzie ciężko. Natomiast plecak z koszulką to fajne rozwiązanie!
    Zwłaszcza dobrze dociągnięty, potrafi całkiem nieźle dać radę. Testowałam na swoich 14 kg, było wygodnie dopóty, dopóki nie zaczął się wygłupiać z tyłu
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    No i moze napiszę coś mało popularnego, ale IMO przy takiej wadze przy dluższym noszeniu juz w kazdym wiązaniu w chuście będzie malo wygodnie, cudów nie ma... Pozostaje liczyc na to, że dzieć zrobi się szybko samobieżny Żeby nie bylo, napisałam to ja, nosząca do końca wyłącznie w szmatach i wyłącznie w pp, bo tak lubię, tylko moje dzieci były zdecydowanie lżejsze
    Dobrze, że to piszesz jako nosząca w chuście do końca. Bo mi długo zajęło uznanie, że w nosidle mi jednak wygodniej (ale to szyte pode mnie MOT) i uparcie nosiłam ponad roczną córkę w chuście. A teraz znów mam dylemat, bo nawet szmatan w pp średnio daje radę, tyle, że mój od-niedawna-siedzący dzieć waży już ponad 10 kg...





  7. #7
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Ja starsze nosiłam do 1,5 roku często i regularnie, do 2 lat w miare często jeszcze, sle to już raczej na krótsze dysansy i czesto w plecaku z węzłem pod pupą lub na ramieniu. Przy najstarszej przeźyłam okres fascynacji plecakiem z koszulka i było ok, ale potem uznałam ze w sumie dobrze dociągniety pp daje mi to samo. Nosideł próbowalam, ale to nie to, ja jednak lubię to przytulenie i dopasowanie Z tym że najstarsza wazyła 10 kilo na rok, 11,5 na półtore, i przy tych wagach mogłam jeszcze długo nosić wygodnie w pp. Dzieci kilkunastokilowe wrzucałam czasem na plecy, ale tu już słabo widzę noszeńie przez 2-3 h 15 kilo. Inna sprawa, że w nosidle też średnio bo ja ważę 50 kilo, i od ciąży ze środkową bola mnie plecy, wiec te 15 kilo to naprawdę spora częśc mojej masy
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Mnie z tyłu nadal jest wygodniej w chuście, nosidło mam na szybkie akcje i do noszenia z przodu. Kocham plecak z koszulką, dla mnie najwygodniejsze wiązanie pod słońcem, lubię też prosty z wykończeniem goddess. Nie wiem tylko na ile to różnica - czy te same kilogramy mają np. ponad metr wzrostu (mój wysoki trzylatek waży dokładnie tyle, co Twój roczniak) czy te 80 z ogonkiem, wszystkie moje dzieci są szczupłe
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  9. #9

    Domyślnie

    Paradoks jest taki, że niedawno nosiłam naprawdę wygodnie w pp... córkę, 2,5 roku, 15 kg. A też ważę w okolicach 50 kg. Ale ona nie protestowała przy wiązaniu, tylko się do mnie przykleiła, a potem zasnęła. A motanie Młodego (i młodszej starszej) to zawsze była walka z czasem, żeby spacyfikować zanim mi totalnie rozwali tobołek. Pod tym względem z DH było łatwiej. Moje dzieci jakoś nie chcą reagować na widok chusty jak dzieci Kolorowej Ale dziwnym trafem potem zazwyczaj im się podoba.

    Edit. Ej, to jest niesprawiedliwe. Drobne matki mają zazwyczaj drobne dzieci, a mnie się, kurczę, jedno duże, a drugie wielkie trafiło. I dźwigaj tu, kobieto. Zdecydowanie złego męża sobie wybrałam...
    Ostatnio edytowane przez sowa_przemądrzała ; 06-05-2017 o 12:12





  10. #10
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    livada, mam tak samo. Wygodniej mi w chuscie. Starszaka nosiłam do 2 lat praktycznie codziennie (żłobka). Głównie pp. Ważył wtedy ok 12.5 kg. Później jeszcze sporadycznie jak nie chciał jechać na hulajodze.

  11. #11
    Chustomanka Awatar spoczi
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    624

    Domyślnie

    Ja ważę poniżej 50kg, moja córka koło 15kg i wygodniej mi w nosidle ale grunt to dobrze dopasowane do mnie i do niej nosidlo. W chuście przy mojej ruchliwej córeczce wsio się po chwili luzowalo

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
    Maja - 12.04.2014
    Jędrek - 14.03.2017

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Edit. Ej, to jest niesprawiedliwe. Drobne matki mają zazwyczaj drobne dzieci, a mnie się, kurczę, jedno duże, a drugie wielkie trafiło. I dźwigaj tu, kobieto. Zdecydowanie złego męża sobie wybrałam...
    Moje dzieci może nie są ciężkie, ale poza najstarszym małe też nie, takie przecinki, wzrostowo raczej w czubie Swoją drogą Jul w pół roku mi utył do 9,5kg i do skończenia półtora roku ważył dokładnie tyle samo, choć jadł jak smok i nigdy nie był ruchliwy chyba u wszystkich możliwych speców od niedowagi i tuczenia z nim byliśmy, ale w końcu się poddałam. Potem trochę odbił i teraz od pół roku stoi na 14.
    Ja sama rzadko przebijam 50kg przy 170cm i jestem kościstej budowy, taki typ, co mu kości biodrowe sterczą nawet w ciąży. Nie z każdym nosidłem się dogaduję - np. z Tulą kompletnie nie, Manduca mi pasowała bardzo, a z regulowanym MOT szytym specjalnie pod moje i męża wymiary musieliśmy się do siebie trochę "dotrzeć", bo na początku nijak nie mogłam go do siebie dostroić. Nawet teraz nie lubię nosić w nim z tyłu, ale z przodu jest super. A mąż tylko luzuje sobie po mnie pasy i jest zachwycony
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  13. #13
    Chustomanka Awatar spoczi
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    624

    Domyślnie

    Ja tez musiałam dla siebie na wymiar uszyć lunari, ja z kolei jestem niska więc pasy krótsze, biodrowy też i ok!

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
    Maja - 12.04.2014
    Jędrek - 14.03.2017

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    Ja pp nienawidzę a kocham plecak z koszulką lub Hanti... Mogłam/mogę w nich nosić moje dzieciaki po kilka godzin, starsza waży około 14 kg i nosiłam ją bardzo często w chuście do około 20 miesiąca, potem już ciąża mi uniemożliwiła noszenie ale ostatnio znowu czasem ja wrzucam na plecy Chodziliśmy z mężem nią na plecach po górach. Nosidła u nas są na krótkie/szybkie akcje...
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  15. #15
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Ciężkie dziecko u mnie musi siedzieć na pasie biodrowym, czyli dobre nosidło jest konieczne. Ja szczupła i lekka raczej jestem, dzieci spore. Do dziś zresztą noszę.
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  16. #16
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    A może warto zmienić chustę? W złej szmacie wręcz nienawidziłam pp, w innej go kochałam .
    Pisze to też matka bez wózkowa, która nosidło ma od 3 tygodni a do tej pory nosiła 13 kg a czasem 14,5 .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Ja w pp i 17-18 kg noszę czasem Nie powinnam długo dużych obciążeń, więc raczej nie powyżej godziny, ale:
    - bardzo wiele zależy od dociągnięcia i ułożenia chusty na ramionach, czyli współpracy dziecka, bywa że 18kg lepiej mi się nosiło niż 11kg, bo syn pomagał w motaniu, a córa się wierciła
    - jak mam długą chustę to wykańczam, z tel nie wrzucę zdjęcia, ale prowadzę ogon zwinięty do góry i rozkładam nad piersiami na boki, przekładam pod ramiennymi i ściągam jeśli cisną do środka, zawiązuję prz którymś ramieniu; z chustą 3,2m muszę niestety mocniej się postarać bo nie wykończę
    - od jakiegoś czasu noszę praktycznie tylko w chustach z domieszkami, ale wiem że i bawełna każda inaczej pracuje, tylko totka nie napadłam, żeby mieć na testowanie różych bawełnianych hurtem ; len dobrze pomaga, ku mojemu zdziwieniu także merino, poluję na konopie dopiero; przy tym widzę że to indywidualna sprawa, mężowi najbardziej pasuje ostatnia nasza bawełna, bardzo czepliwa i jeszcze dość twarda nona
    - jak wiem że wkładam na drzemkę to robię bardziej pancerne wiązanie, ale wydaje mi się że dobrze zaplątany i wykończony pp może być tak samo wygodny, po prostu jak jest więcej warstw, to więcej niedociągnieć przejdzie bez bólu
    Ufff.... To tyle co teraz mi przyszło do głowy
    01.2014 G., 03.2016 L.

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    U mnie nie jest to kwestia chusty tylko wiązania, nie mogę mieć całego obciążenia wyłącznie na ramionach bo po 5 minutach odcina mi krążenie... Różne wykończenia testowałam, chusty mam z domieszkami, nawet w hw jest tylko ciut lepiej... Dla mnie wiązanie musi mi pozwalać nosić 2-4h ciągiem, bo takie spacery to dla nas norma Ja często jeszcze noszę 6-8 godzin na dobę (z przerwami na kp/zabawę) więc muszę mieć wygodne wiązanie...
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    u nas manduca i o wiele lżej sie zrobiło, pas biodrowy to dobre rozwiazanie dla nas. Choć młody bardziej lubi chustę. Mojego starszaka 3 latka i 16 kg 94cm szybko sie zamota w pp i jest lepiej niz malucha. Starszy ładnie sie trzyma i nie kreci, dodatkowo wspolpracuje tylko szybko mu sie nudzi i to raczej do zabawy niz na wyjścia.

  20. #20
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czyżyk Zobacz posta
    Plecak z koszulką. Na forum jest wątek z filmem instruktażowym Marciuli.
    A gdzie go znaleźć?


    Wysłane z mojego myPhone AXE 3G przy użyciu Tapatalka
    • "Nikt dobrze nie wiedział skąd się wzięli, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i mały jej synek zwany Maleństwem."



Podobne wątki

  1. Jak dociągnąc chustę w plecaku prostym
    Przez zewelinal w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 00:35
  2. pytania o spanie w plecaku prostym
    Przez czerwień w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 14:58
  3. Starszak zaypiający w plecaku prostym
    Przez zapominajka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 23:43
  4. Jak nóżki w plecaku prostym?
    Przez saskia w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 11:56
  5. Zasnęła w plecaku (prostym) - da się odłożyć?
    Przez Karo. w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •