Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: O chlopcach dla chlopcow

  1. #21
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    gosia2809 kiedyś na forum pytałam się o Hanię bo chciałam dokupić brakujące części i ona została skrytykowana i że nie warto. A teraz widzę że coraz częściej się pojawia w postach. Wtedy oprócz mnie nikt pozytywnie się o niej nie wypowiedział

  2. #22
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    I dla większości z was wielkie dzięki za polecenie takich typowo chłopięcych książek. O niektórych nawet nie miałam pojęcia.
    Tylko mój koszyk znowu mocno się powiększył.

  3. #23
    Chustoguru Awatar gosia2809
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    8,053

    Domyślnie

    u nas Hania idealnie wpasowała się w humorki mojego syna i w jego brak wiary w siebie i w to, że nie zawsze jesteśmy tymi "najlepszymi", "pierwszymi"... Może nie jest ona tak ładnie napisana jak Dzieci z Bullerbyn (którą Filip naprawdę uwielbia) ale jako taka lekka książka u nas się sprawdziła.

    A tak z drugiej strony ja nigdy nie wybierałam książek ze względu na podział "chłopięce" czy "dziewczęce"...



    Karmiliśmy się 3 lata 3 miesiące i 5 dni

  4. #24
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Też myślałam o Narnii ale nią mocno zaczytują się moje i męża bratanice. Moi bratankowie Sapkowskim (ale to już pełnoletni chłopcy a jeden 16 letni). Natomiast nigdy nie pamiętam chłopców z Narnią a dziewczynki i z jednej i drugirj strony.
    My niedawno przeczytaliśmy całą serię, młody jest bardo zadowolony.

  5. #25
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Hanię mam zbiorczą oraz 6 i 7 tom. Dokupię brakujące numery.
    Kupowałam ją baaardzo dawno po przeczytaniu recenzji i ze względu na ilustratora

    Dzieci z Bullerbyn też u nas bardzo lubiane (słuchamy obecnie audiobooka czytanego przez Irenę Kwiatkowską)
    Również nie wybierałam nigdy książek ze względuna podział. Natomiast mój syn bardzo lubi identyfikować się z postaciami i wprowadza różne rzeczy w życie. Oczywiście nie przeszkadza mu płeć (uwielbia Pippi i Lottę).
    Natomiast chcę znać pozycje dostępne na rynku które szczególnie podobają się chłopcu a które dziewczynce. Które będą szczególnie dla chłopców a które dla dziewczyn. Nie widzę w tym nic złego. Co nie oznacza że będę dziecku ograniczała dostęp do innych pozycji.
    Natomiast chciałabym mieć dobry kontakt z moimi dziećmi również i w tej dziedzinie. Po prostu wiedzieć kiedy mnie zapyta.
    Są taki książki które nie pojawią się w naszym domu dopóki będę miała na to wpływ. Natomiast jak któreś z moich dzieci będzie chciało czegoś innego i będzie w takim wieku że będzie o tym decydowało to nie ma prwczync.
    Przy ilości książek które mam w domu jednak większość to płeć żeńska. (jeśli z przymróżeniem oka tak można to określić).

    Oczywiste jest to że nie da się dokładnie wyliczyć co dla chłopca a co dla dziewczynki.
    Natomiadt ideawątku dla dziewcząt bardzo mi się spodobała i od razu pomyślałam o chłopcach.
    Mam dzieci obojga płci i np: moja córka która jest młodszym dzieckiem wogóle nie interesuje się Mysią (a mój syn uwielbiał).
    Dla mnie oczywiście wielka szkoda bo Mysie i jej przyjacioł bardzo lubię. No ale cóż zrobić jak się nie ma komu czytać
    i
    Cytat Zamieszczone przez gosia2809 Zobacz posta
    u nas Hania idealnie wpasowała się w humorki mojego syna i w jego brak wiary w siebie i w to, że nie zawsze jesteśmy tymi "najlepszymi", "pierwszymi"... Może nie jest ona tak ładnie napisana jak Dzieci z Bullerbyn (którą Filip naprawdę uwielbia) ale jako taka lekka książka u nas się sprawdziła.

    A tak z drugiej strony ja nigdy nie wybierałam książek ze względu na podział "chłopięce" czy "dziewczęce"...
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 26-04-2017 o 20:51

  6. #26
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Oo, pojawia się Mio mój Mio, moja ukochana książka z dzieciństwa! Chętnie poczytam propozycje, bo mój prawie sześciolatek kocha książki

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  7. #27

    Domyślnie

    Dopisuję Małpeczki z naszej półeczki, Detektyw Sventon, Dziennik cwaniaczka, ....piętrowy domek na drzewie, Lasse i Maja Tajemnica meczu. Miło, że jest taki wątek.

    Jeszcze Emil ze Smalandii.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  8. #28
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie

    Polecam "Most do Terabithii". Piękna książka (i film) o przyjaźni chłopca i dziewczynki i mocy wyobraźni. Książkę napisał ojciec dla swojego synka...
    Tylko ostrzegam, że końcówka ciężka, wiec raczej dla starszych (na moim egzemplarzu wydanej w serii Cała Polska Czyta Dzieciom jest wiek 10+.
    Chuścioszek czerwiec 2013 Chuścioszka - kwiecień 2015 i mały Ktoś - lipiec 2017

  9. #29
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,790

    Domyślnie

    Kasdepke Opowieści ni tylko dla lobuziakow.
    Swietna książka: )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •