Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: O chlopcach dla chlopcow

Mieszany widok

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie O chlopcach dla chlopcow

    Podobno trudno o dobra lekture dla chlopcow z fajnymi bohaterami!
    Co Wy na to?
    spadlamznieba czeka!
    Dodaje sugerowany wiek, ale czesci nie czytalismy, wiec jesli macie inne zdanie to prosze sie podzielic
    Na dobry poczatek:
    DLA TROCHE MLODSZYCH:
    1. seria o Mikolajku Sampe i Goscinny 5-9
    2. "Czerwony helikopter" Musierowicz 6-9
    3. "Babcia na jabloni" 5-9
    4. Tam gdzie zyja dzikie stwory 6-10
    5. seria o Albercie 3-7
    6. Emil ze Smalandii 4-9
    7. Detektyw Bloomkvist 4-10
    8. Pirat Rabarbar 3-7
    9. Akademia Pana Kleksa 6-9
    10. Rasmus i włóczęga 6-10
    11. Bracia Lwie Serce 6-14
    12. Mio mój Mio 6-14
    13. Jaśki, Jaski repeta 6-?
    14. seria Franklin 3-6
    15. seria o Maksie (Mądra Mysz) 2-5
    16. Wyczyny Bartka Koniczyny 4-8



    DLA TROCHE STARSZYCH:
    1. Latająca klasa
    2. Hobbit
    3. Narnia
    4. Przygody Tomka Wilmowskiego
    5. Niekończąca się historia
    4. seria o Percym Jacksonie
    5. seria Zwiadowcy
    6. Magiczne drzewo
    7. Czarne stopy i inne w temacie.
    8. Pan Samochodzik.
    9. Złoto Gór Czarnych
    10. Paziowie Krola Zygmunta
    Ostatnio edytowane przez Sysunia ; 26-04-2017 o 17:26

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie O chlopcach dla chlopcow

    Czy chodzi o lektury, w których gł bohaterami są chłopcy?

    Jak tata sie z nami bawił, Jak tata pokazał mi wszechświat, Jak mama została Indianką, Rozbójnik Hotzenplotz, Kajtek i Miś, seria o Ivarze i dinozaurach, seria o piracie Rabarbarze, Przygody Mellopsow, Adaś o słoń, Rycerze i smoki
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 25-04-2017 o 20:54



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Super że taki wątek założony.
    Kustafa chodzi mi raczej o coś dłuższego (serie, albo coś jak Detektyw Blumkvis)
    Pirat Rabarbar
    Akademia Pana Kleksa
    Mikołajek
    Latająca klasa
    Takie typowo dla chłopców (marzeniem byłoby coś takiego jak Basia, Florka, ciocia Jadzia, Ania, Momo),/ albo gdzie narratorem jest chłopiec tak jak jest to w Dzieciach z Bullerbyn tylko tam jest dziewczynka
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 25-04-2017 o 21:19

  4. #4
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Dubel

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  5. #5
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Dla trochę starszych:
    Przygody Tomka Wilmowskiego
    Niekończąca się historia
    Seria Amelia i Kuba/Kuba i Amelia Kosika, tam jest wersja z punktu widzenia chłopca.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Super że taki wątek założony.
    Kustafa chodzi mi raczej o coś dłuższego (serie, albo coś jak Detektyw Blumkvis)
    może nie zawężajmy wątku, niech będzie jak najszerszą inspiracją dla mam chłopców...



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #7
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    może nie zawężajmy wątku, niech będzie jak najszerszą inspiracją dla mam chłopców...
    Pewnie że nie ma co zawężać.
    Zasugerowałam się wpisem "spadłamznieba czeka" (co jest oczywiście bardzo miłe)

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Dla chłopców (i nie tylko ofc) "wczesnoszkolnych"
    Hobbit
    Cała Narnia
    Wojtek spod Monte Cassino
    Rasmus i włóczęga

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Czy tylko ja mam zgrzyt z tymi wątkami "dla dziewczynek" "dla chłopców"? Może to raczej są książki o chłopcach? Jako dziewczynka uwielbiałam większość wymienionych tu przez Was pozycji i nie podoba mi się wkładanie ich do szuflady "dla chłopców".


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  10. #10
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    nie odbieram tych list jako "wyłącznie dla chłopców"
    Kroniki Archeo moja córa też czyta
    Narnię także
    ale mój syn w życiu nie przeczyta Ani z Zielonego Wzgórza i podobnych dziewczyńskich
    a że nie wszystko się samemu w życiu czytało, to warto mnie ściągę dla dzieci
    2 + 7 (2005-2018)

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    nie odbieram tych list jako "wyłącznie dla chłopców"
    Kroniki Archeo moja córa też czyta
    Narnię także
    ale mój syn w życiu nie przeczyta Ani z Zielonego Wzgórza i podobnych dziewczyńskich
    a że nie wszystko się samemu w życiu czytało, to warto mnie ściągę dla dzieci
    mam dokładnie to samo zdanie.

    Mojemu synowi czytałam i czytam Basię, Florkę, Ciocię Jadzię, A ja nie chcę być księżniczką, Angelina na scenie, Pippi iinne.
    Natomiast wydaje mi się że niedługo przyjdzie taki moment gdzie będzie chciał coś typowo dla chlopców.
    Jeszcze dwa lata temu ulubiony kolor to różowy a teraz to "no co Ty mamo to ble fuj. To dla dziewczyn"
    Pamiętam jak po zajęciach detektywistycznych w Badecie gdzie był cztany Detektyw Blumkvist,powiedział do mnie i do męża "ale to dla facetów jest, super"
    Nie wiem czy usłyszał to od jakiegoś chłopca w Badecie czy sam wymyślił ale był dumny, że był na takich zajęciach gdzie widać było dominację płci męskiej.
    A dodatkowo zaproszony aktor czytał niektóre dialogi zachrypniętym głosem to już wogóle było super. I takie męskie

  12. #12
    Chustomanka Awatar magda091
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,307

    Domyślnie

    dla młodszych
    seria Franklin
    seria o Maksie (Mądra Mysz)
    Mąż 2009 Mateuszek 2011 Łukaszek 2015

  13. #13
    Chustoguru Awatar gosia2809
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    8,095

    Domyślnie

    Nie wiem czy było
    Magiczne drzewo dla starszych (11 lat)
    Dla 7latka u mnie nie robi różnicy jeśli dziewczynka jest narratorem jak np. W Hani Humorek, dla niego jest ważne aby były ciekawe przygody i grupa przyjaciół w której zazwyczaj są tez chłopcy tak jak w dzieciach z Bullerbyn które również wręcz ubóstwia

    Jeszcze Wyczyny Bartka Koniczyny tez były fajne. Jak mi coś jeszcze się przypomni to napisze ale wątek świetny. Tylko dobrze by było jakbyście przy tytułach pisały chociaż tak mniej więcej w jakim wieku odbiorca

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gosia2809 ; 26-04-2017 o 13:53



    Karmiliśmy się 3 lata 3 miesiące i 5 dni

  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    gosia2809 kiedyś na forum pytałam się o Hanię bo chciałam dokupić brakujące części i ona została skrytykowana i że nie warto. A teraz widzę że coraz częściej się pojawia w postach. Wtedy oprócz mnie nikt pozytywnie się o niej nie wypowiedział

  15. #15
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    I dla większości z was wielkie dzięki za polecenie takich typowo chłopięcych książek. O niektórych nawet nie miałam pojęcia.
    Tylko mój koszyk znowu mocno się powiększył.

  16. #16
    Chustoguru Awatar gosia2809
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    8,095

    Domyślnie

    u nas Hania idealnie wpasowała się w humorki mojego syna i w jego brak wiary w siebie i w to, że nie zawsze jesteśmy tymi "najlepszymi", "pierwszymi"... Może nie jest ona tak ładnie napisana jak Dzieci z Bullerbyn (którą Filip naprawdę uwielbia) ale jako taka lekka książka u nas się sprawdziła.

    A tak z drugiej strony ja nigdy nie wybierałam książek ze względu na podział "chłopięce" czy "dziewczęce"...



    Karmiliśmy się 3 lata 3 miesiące i 5 dni

  17. #17
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Hanię mam zbiorczą oraz 6 i 7 tom. Dokupię brakujące numery.
    Kupowałam ją baaardzo dawno po przeczytaniu recenzji i ze względu na ilustratora

    Dzieci z Bullerbyn też u nas bardzo lubiane (słuchamy obecnie audiobooka czytanego przez Irenę Kwiatkowską)
    Również nie wybierałam nigdy książek ze względuna podział. Natomiast mój syn bardzo lubi identyfikować się z postaciami i wprowadza różne rzeczy w życie. Oczywiście nie przeszkadza mu płeć (uwielbia Pippi i Lottę).
    Natomiast chcę znać pozycje dostępne na rynku które szczególnie podobają się chłopcu a które dziewczynce. Które będą szczególnie dla chłopców a które dla dziewczyn. Nie widzę w tym nic złego. Co nie oznacza że będę dziecku ograniczała dostęp do innych pozycji.
    Natomiast chciałabym mieć dobry kontakt z moimi dziećmi również i w tej dziedzinie. Po prostu wiedzieć kiedy mnie zapyta.
    Są taki książki które nie pojawią się w naszym domu dopóki będę miała na to wpływ. Natomiast jak któreś z moich dzieci będzie chciało czegoś innego i będzie w takim wieku że będzie o tym decydowało to nie ma prwczync.
    Przy ilości książek które mam w domu jednak większość to płeć żeńska. (jeśli z przymróżeniem oka tak można to określić).

    Oczywiste jest to że nie da się dokładnie wyliczyć co dla chłopca a co dla dziewczynki.
    Natomiadt ideawątku dla dziewcząt bardzo mi się spodobała i od razu pomyślałam o chłopcach.
    Mam dzieci obojga płci i np: moja córka która jest młodszym dzieckiem wogóle nie interesuje się Mysią (a mój syn uwielbiał).
    Dla mnie oczywiście wielka szkoda bo Mysie i jej przyjacioł bardzo lubię. No ale cóż zrobić jak się nie ma komu czytać
    i
    Cytat Zamieszczone przez gosia2809 Zobacz posta
    u nas Hania idealnie wpasowała się w humorki mojego syna i w jego brak wiary w siebie i w to, że nie zawsze jesteśmy tymi "najlepszymi", "pierwszymi"... Może nie jest ona tak ładnie napisana jak Dzieci z Bullerbyn (którą Filip naprawdę uwielbia) ale jako taka lekka książka u nas się sprawdziła.

    A tak z drugiej strony ja nigdy nie wybierałam książek ze względu na podział "chłopięce" czy "dziewczęce"...
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 26-04-2017 o 20:51

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Oo, pojawia się Mio mój Mio, moja ukochana książka z dzieciństwa! Chętnie poczytam propozycje, bo mój prawie sześciolatek kocha książki

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  19. #19

    Domyślnie

    Dopisuję Małpeczki z naszej półeczki, Detektyw Sventon, Dziennik cwaniaczka, ....piętrowy domek na drzewie, Lasse i Maja Tajemnica meczu. Miło, że jest taki wątek.

    Jeszcze Emil ze Smalandii.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  20. #20
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie

    Polecam "Most do Terabithii". Piękna książka (i film) o przyjaźni chłopca i dziewczynki i mocy wyobraźni. Książkę napisał ojciec dla swojego synka...
    Tylko ostrzegam, że końcówka ciężka, wiec raczej dla starszych (na moim egzemplarzu wydanej w serii Cała Polska Czyta Dzieciom jest wiek 10+.
    Chuścioszek czerwiec 2013 Chuścioszka - kwiecień 2015 i mały Ktoś - lipiec 2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •