Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Ergonomik czy mei tai?

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Zacznę od tego, że podobnie jak dziewczyny i ja wole wiązane nosidła od klamrowych. Jakoś jeszcze nigdy nie udało mi sie znaleźć nosidła dobrze pasującego do mnie.
    Fusion i FlyTai są całkiem fajne. Głównie dlatego, ze z chustowego materiału wiec sie ładnie dopasowują No i są ładne

    Minusy są takie, że są dość małe i maja mało wypełnione pasy biodrowe i naramienne. Czyli przy cięższych dzieciach ciężar już czuje sie bardziej niż w takiej Tuli czy LL. Uważam tez ze zarówno Fusion jak i FlyTai pas sie nie zbyt dobrze dopasowują i zawsze odstają.

    Co jest fajne we FlyTai to to, ze pasy masona nosić na dwa sposoby: wąskie pasy albo szerokie - to jest bardzo wygodne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  2. #22
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Zdecydowałam się na kibi Właśnie jestem w trakcie zamawiania nosidła na grupie facebookowej gugu gaga. Ich strona internetowa nie działa ale nosidła wciąż można kupić

    Przekonał mnie głównie sposób regulacji szerokości i wysokości panela oraz to, że właściwie nie muszę na takie nosidło czekać bo u mam szyjących trzeba się naczekać na nosidła nawet kilka miesięcy. Jak dostanę Kibi to napiszę wrażenia. Mam nadzieję, ze będzie mi pasowało

  3. #23
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Wifee, radze Ci sie wstrzymac. Kupilam u nich Kibi i pekl m ikarabinczyk. od 3 tygodni zero kontaktu :/
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  4. #24
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    Wifee, radze Ci sie wstrzymac. Kupilam u nich Kibi i pekl m ikarabinczyk. od 3 tygodni zero kontaktu :/
    Ok, dzięki. Zastanowię się

  5. #25
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Więc, zakupiłam kibi w sklepie gugu gaga... i w sumie kiedy udało mi się cudem je do mnie dopasować to okazało się, że i dziecku jest mniej wygodnie i mnie niż w chuście. Szybciej i wygodniej mi 3latkę zamotać w plecach w chuście niż nosić w nosidle. Trochę się zawiodłam. Moje oczekiwania może były zbyt wysokie. Fajne są te wypełnienia bo rzeczywiście nic się nie wrzyna ale nosidło mi jakoś nie leży Jeszcze zobaczę mniejszą i sprawdzę jak mężowi jest wygodniej ale na wstępie zawiodłam się mocno na ergonomiku. Podobał mi się pas biodrowy ale to tyle. Jeszcze może zobaczę gdzieś hybrydę jak mi się uda bo może ja z tych co im hybryda bardziej pasuje... Albo zostanę przy chustach tylko poszukam jakiejś grubszej co by mnie ramiona nie bolały. Sama nie wiem

    Najbardziej jestem zawiedziona, że po tylu latach chrapki na ergonomika(szczególnie kibi) okazał się on takim niewypałem.

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Oj Wifee przykro mi ze sie zawiodłas, ale niestety z nosidłami tak już jest. Jak ktoś lubi chusty i umie je dobrze motać, to żadne nosidło mu sie nie spodoba bo chusty są the best.


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  7. #27
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Spróbuj onbu! To piszę ja, fanka chust


  8. #28
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Hm, a to ciekawe, bo jednak dla nas zawsze nosidło było szybsze i przy cięższych dzieciach zdecydowanie jednak pasy równoważą lepiej wagę bagażu...

    Dla mnie ciężko porównywać. Nosiłam we wszystkim możliwym i np.miałam MT z jakiejś cienkiej bawełny. Odciążał niewiele, ale miał ten plus, że byłam w stanie w niego zawiązać spiące dziecko (2-latkę!) i zajmował w torebcę tyle miejsca co 2 paczki chusteczek. W chustę nie potrafiłam na plecy wrzucić spiącego dziecka (nie-niemowlaka).

    Na pewnym etapie nosidło (mt) było lepsze niż chusta, bo córka miała w zwyczaju pełzać po plecach i dociągnięcie jej graniczyło z cudem (nawet jak wiązaliśmy we dwoje, ja mężowi pomagałam!). A później nagle się okazało, że znów chusta jest w użyciu, bo z manduci wyrosła i na sporadyczne noszenie śliska bambusowa chusta dobrze się na kurtkę dociągała...

    Ja bardzo polecam Pathi. Mamy nosidło szyte w rozmiarze XXXL. Jesteśmy w stanie wcisnąć w nie ponad 4-latkę (głównie w górach albo na długich spacerach). Jakoś wg mnie nie odbiega od Tuli, a cena 2x niższa.

    Aha, onbu nie używałam, więc widać jednak nie miałam wszystkiego
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Mężowi nosidło mu się podoba. Powiedział, że zostawiamy. Mnie też nauczył w nosidle nosić (ściągnął mi je bardzo nisko na biodra, wtedy pasuje). Czas zapinania jest podobny do wiązania(chyba szybko potrafię wiązać po prostu) tylko mniej wygodny jeśli chodzi o przód. Na tył łatwiej mi używać nosidło mimo, że uwydatnia wszystkie moje fałdki(w chuście wyglądam o niebo lepiej, szczególnie jak zrobię wiązanie na piersi zamiast pasa biodrowego). Mąż zarządził, że nosidło jest lepsze dla mojego kręgosłupa niż chusta i na pewno zostawiamy, ale chustę też zostawiam mimo, że wcześniej zamierzałam sprzedać. Zobaczymy, co lepiej będzie mi używać na dłuższą metę. Może przywyknę do nosidła... Bardziej mi rozkłada ciężar starszej.

    Mąż nie umie motać, więc nosidło dla niego jest super. Zostawiamy. Chyba za dużo oczekiwałam od nosidła klamrowego. Pewnie będę używać na zmianę z chustą.

Podobne wątki

  1. Ergonomik BabyBjorn
    Przez olmis w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 13:13
  2. Ergonomik dla Maleństwa jaki?
    Przez Kot.w.paski w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 21:51
  3. Ergonomik - pytanie
    Przez shilo w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 20:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •