Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: jaka tkana dla 8 miesięczniaka i wzwyż?

  1. #1
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie jaka tkana dla 8 miesięczniaka i wzwyż?

    No dobra to i tu się pojawię. Lepiej późno niż wcale
    Pomóżcie. Mam pasiaka Nati, ale już nie dajemy z nim rady. Młoda waży 8,5 kg i źle mi się ją w nim nosi (no tak mi się wydaje) i chciałabym coś nowego. LL ma dziś promocję więc nad nimi się zastanawiam. Ale jaka? Żakard?
    Jesli nie LL to co? Noszę już jakiś czas, ale ze względu na to że mam tylko Nati i LF pasiaki to nie mam porównania.
    Girasol??
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  2. #2
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    A jakie wiązanie? Może tu jest problem, a nie w chustach? Starszego nosilam w pasiakach nawet jak mial 15kg, ale juz tylko na plecach.
    Co do ll, to fajnie pracują Kolory, kilka wersji jeszcze jest dostepnych. Kumpela ma tez zakard w paisleye i tez powinien fajnie poniesc ciezsze dziecko.

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  3. #3
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    Na razie jeszcze kieszonka. I dziś pierwszy raz zawiązałam plecak prosty.
    Mnie się własnie te paisleye podobają.

    I pytanie techniczne. Wiąże kieszonkę tak, że węzeł zawiązuję nie z tyłu (bo mam słabe nadgarstki i jakoś mi nie idzie) tylko przekładam jeszcze poły na przód i wtedy wiążę. Nati mam 4,6m i tak starcza na styk. Czy innych producentów też szukać takiej długości, czy jest ryzyko że inne mogą nie starczyć i trzeba by dłuższą brać?
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  4. #4
    Chustonówka Awatar AniaJa
    Dołączył
    Feb 2017
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    44

    Domyślnie

    Gratuluję pierwszego plecaka i polecam ćwiczyć jak najczęściej, bo przy takiej wadze jednak dobrze zamotany plecak jest dużo wygodniejszy niż wiązania z przodu

    A co do chust, to popieram przedmówczynię i też polecam Kolory Z żakardami ogólnie to takie trochę losowanie... Miałam kilka (>5) żakardów od LL i każdy był zupełnie inny. Więc najlepiej pytaj o konkretny wzór

    Z długością jest różnie. Zwykle LL akurat robi trochę dłuższe, ale zdarzyły mi się też takie równiutko ucięte bez żadnego nadmiaru. Najlepiej zmierz sama tą swoją Natkę i jeśli ma dużo więcej niż 4,6, to bezpieczniej będzie wziąć 5,2.

    Mi też było ciężko na początku wiązać węzeł z tyłu, ale po kilku, góra kilkunastu, razach jakoś mi się nadgarstki wyrobiły, więc może popróbuj jeszcze Tym bardziej, że przy plecaku i tak trzeba się czasami trochę nagimnastykować.
    F. VIII 2016

  5. #5
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AniaJa Zobacz posta
    Gratuluję pierwszego plecaka i polecam ćwiczyć jak najczęściej, bo przy takiej wadze jednak dobrze zamotany plecak jest dużo wygodniejszy niż wiązania z przodu

    A co do chust, to popieram przedmówczynię i też polecam Kolory Z żakardami ogólnie to takie trochę losowanie... Miałam kilka (>5) żakardów od LL i każdy był zupełnie inny. Więc najlepiej pytaj o konkretny wzór

    Z długością jest różnie. Zwykle LL akurat robi trochę dłuższe, ale zdarzyły mi się też takie równiutko ucięte bez żadnego nadmiaru. Najlepiej zmierz sama tą swoją Natkę i jeśli ma dużo więcej niż 4,6, to bezpieczniej będzie wziąć 5,2.

    Mi też było ciężko na początku wiązać węzeł z tyłu, ale po kilku, góra kilkunastu, razach jakoś mi się nadgarstki wyrobiły, więc może popróbuj jeszcze Tym bardziej, że przy plecaku i tak trzeba się czasami trochę nagimnastykować.
    A miałaś paisley z żakardów?
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  6. #6
    Chustonówka Awatar AniaJa
    Dołączył
    Feb 2017
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aneczka78 Zobacz posta
    A miałaś paisley z żakardów?
    Właśnie paisleya nie, ale Urkye pisała, że powinno się nadać dla większego dziecka Z tego, co miałam, to zdecydowanie Kolory mi się nadal sprawdzają (mamy ponad 10 kg).
    F. VIII 2016

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Aneczko, a może z domieszkami? Pasiaste LF z domieszkami można kupić tanio, ja ostatnio lniany opal 4,6 za 140zl znalazlam na olx. A różnica w noszeniu olbrzymia. No i więcej mi chusty zostaje zapasu na tym samym rozmiarze w nich, niż w bawełnie samej, czyli bezpieczniej z rozmiarem. Ja LF merino i len najbardziej lubię ze znanych mi chust. Chociaż też mi szkoda same pasiaki mieć
    01.2014 G., 03.2016 L.

  8. #8
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inwyt Zobacz posta
    Aneczko, a może z domieszkami? Pasiaste LF z domieszkami można kupić tanio, ja ostatnio lniany opal 4,6 za 140zl znalazlam na olx. A różnica w noszeniu olbrzymia. No i więcej mi chusty zostaje zapasu na tym samym rozmiarze w nich, niż w bawełnie samej, czyli bezpieczniej z rozmiarem. Ja LF merino i len najbardziej lubię ze znanych mi chust. Chociaż też mi szkoda same pasiaki mieć
    No właśnie ale to już chyba używane lepiej kupić, bo ja jakąś mistrzynią w wiązaniu nie jestem i boję się niezłamanych chust. A te z lnem pewnie bywają twarde?
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  9. #9
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    ty się nie zastanawiaj nad nową chustą tylko zarzucaj dziecko na plecy. Najwyższa pora i problem się rozwiąże
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    LL serduszkowe mięciusie jak kaczuszka i nośne. LL kolory nie tak mięciusie, ale też nośne. Obie niosą mi 18kg pięciolatka
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  11. #11
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    ty się nie zastanawiaj nad nową chustą tylko zarzucaj dziecko na plecy. Najwyższa pora i problem się rozwiąże
    No nie wiem, może mam zły dzień ale jakoś mam ochotę wymienić tego mojego antycznego pasiaka. A plecaka będziemy ćwiczyć i tak
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Aneczko mi len LF nie wydał się twardy szczególnie. Po prostu jak nowa chusta. A mięknął błyskawicznie. No i merino od początku mięciusie było jak sto lat noszone A ja w sumie zaczęłam na poważnie wprawy nabierać po ich kupieniu, bo z antycznym pasiakiem LL po synku szło mi bez szału, o zym przekonałam się oczywiście dopiero jak "zaszalałam" i kupiłam tamte
    01.2014 G., 03.2016 L.

  13. #13
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aneczka78 Zobacz posta
    No nie wiem, może mam zły dzień ale jakoś mam ochotę wymienić tego mojego antycznego pasiaka. A plecaka będziemy ćwiczyć i tak
    to wymień jak ci przeszkadza czy nie masz ochoty w nim nosić. No ale to nie wina chusty. Ja powyżej 8kg nie miałam już ochoty nosić z przodu mimo dobrego wiązania. Wydsje mi się że dość często te 8kg jest taką niewidzialną granicą
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  14. #14
    Chustonówka Awatar AniaJa
    Dołączył
    Feb 2017
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    No ale to nie wina chusty. Ja powyżej 8kg nie miałam już ochoty nosić z przodu mimo dobrego wiązania. Wydsje mi się że dość często te 8kg jest taką niewidzialną granicą
    W pełni się zgadzam, mam takie same odczucia
    F. VIII 2016

  15. #15
    Chustomanka Awatar aneczka78
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AniaJa Zobacz posta
    W pełni się zgadzam, mam takie same odczucia
    Chyba trafną diagnozę postawiłyście
    Jakoś mi tak lżej ze świadomością, że nie tylko mnie to dopadło.
    Ostatnio edytowane przez aneczka78 ; 09-03-2017 o 13:49
    Hanulka 07.2010; Lenka 01.2013; Oleńka 07.2016
    Prosimy o 1% dla naszej Lenki: http://www.chusty.info/forum/showthr...a-naszej-Lenki

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    u mnie 7 kg z hakiem i przód tez kiepsko... ale 5,2 chusta to sporo szmaty na lato... zobacz ile potrzebujesz, bo te długie są niewygodne...

  17. #17
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krówka Zobacz posta
    u mnie 7 kg z hakiem i przód tez kiepsko... ale 5,2 chusta to sporo szmaty na lato... zobacz ile potrzebujesz, bo te długie są niewygodne...
    zawsze można skrócić
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Popieram to co napisały dziewczyny. Bobasa ciężkiego to najlepiej na plecach nosić. A chuste po prostu kup taką, która Ci się podoba


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    zawsze można skrócić
    to tez jest pomysł

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 12:19
  2. Na jaka chuste tkana sie zdecydowac na starcie
    Przez leminka w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 20:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •