Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61

Wątek: Z okazji 8. marca... ksiazki o dziewczynkach starszych i mlodszych

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    Ale polecasz dla kogo? Możesz napisac coś więcej?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  2. #42
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Na Youtube jest krótki filmik jak ktoś przegląda tą książke, więc można zerknąc, co jest w środku. I dzis pani z Zabawkator.pl ja polecała na Facebook'u.

    Cytat Zamieszczone przez JustNik Zobacz posta
    Ktoś miał w rękach?



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JustNik Zobacz posta
    Ale polecasz dla kogo? Możesz napisac coś więcej?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Dla nastolatków 12+ chłopców i dziewcząt.
    W sieci jest strona o tej książce, można przeczytać fragmenty, idee powstania i zamysł autorki.
    Jest to zbiór rozmów z mądrym i ludźmi, bez wtrętów światopoglądowych, wyłącznie w oparciu o medyczną wiedzę, bez tematów tabu.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  4. #44
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Szkóda tylko, że jest tam przekłamanie na temat naturalnych metod (jak zwykle). Czego nie rozumiem ,ktoś robi taki rzetelny podręcznik, a w tej jednej kwestii nie może sięgnąć do źródeł zamiast pisać z głowy?
    Mowie o sexed.

    Wysłane z mojego moto e5 play przy użyciu Tapatalka
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Szkóda tylko, że jest tam przekłamanie na temat naturalnych metod (jak zwykle). Czego nie rozumiem ,ktoś robi taki rzetelny podręcznik, a w tej jednej kwestii nie może sięgnąć do źródeł zamiast pisać z głowy?
    Mowie o sexed.

    Wysłane z mojego moto e5 play przy użyciu Tapatalka
    Z całą pewnością zbyt mało znam się na naturalnych metodach, bo przekłamania w tym temacie nie zauważyłam.
    Sięgnęłam do źródła:
    Naturalne metody stosuje osoby, które że względów na światopogląd nie chce używać antykoncepcji. U nastolatek takowe prawie w ogóle nie działają, bo cykl młodych dziewczyn może być bardzo nieregularny. Jeśli jednak chcemy ich używać, powinnyśmy połączyć wszystkie trzy metody naturalne: kalendarzyk dni płodnych, obserwacje służy i metodę termiczną.
    Ostatnio edytowane przez gdzie-idziesz ; 30-01-2019 o 12:45
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  6. #46
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    No właśnie, chociażby bnie ma czegoś takiego jak kalendarzyk... To stereotypowe określenie metod naturalnych w ogóle. Skuteczność wcale nie jest niska.

    Wysłane z mojego moto e5 play przy użyciu Tapatalka
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  7. #47
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    Gdzie-idziesz dzieki ale szukam dla młodszych dziewczynek niż 12lat. Właśnie 8,9 lat . I najchętniej tylko o dojrzewaniu, ciele i zmieniających się emocjach ale już bez dalszych nastoletnich etapów czyli inicjacji seksualnych 16/17 latków itd


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  8. #48
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    "Maja dorasta" macie?
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  9. #49
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JustNik Zobacz posta
    Gdzie-idziesz dzieki ale szukam dla młodszych dziewczynek niż 12lat. Właśnie 8,9 lat . I najchętniej tylko o dojrzewaniu, ciele i zmieniających się emocjach ale już bez dalszych nastoletnich etapów czyli inicjacji seksualnych 16/17 latków itd


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Justnik, to pewnie za mało (raptem 2 strony), ale podobało mi się jak to jest opisane - o miesiączce w gazecie "Kosmos", nr 4.2018;

    Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

  10. #50
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdzie-idziesz Zobacz posta
    Z całą pewnością zbyt mało znam się na naturalnych metodach, bo przekłamania w tym temacie nie zauważyłam.
    Sięgnęłam do źródła:
    Naturalne metody stosuje osoby, które że względów na światopogląd nie chce używać antykoncepcji. U nastolatek takowe prawie w ogóle nie działają, bo cykl młodych dziewczyn może być bardzo nieregularny. Jeśli jednak chcemy ich używać, powinnyśmy połączyć wszystkie trzy metody naturalne: kalendarzyk dni płodnych, obserwacje służy i metodę termiczną.
    Faktycznie, z głowy pisane. jeszcze dodaliby stare przekazy ludowe .

    Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  11. #51
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tulli Zobacz posta
    Faktycznie, z głowy pisane. jeszcze dodaliby stare przekazy ludowe .

    Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
    Szczególnie, że zdanie "Naturalne metody stosuje osoby, które że względów na światopogląd nie chce używać antykoncepcji" też do końca nie jest prawdziwe, bo sporo osób stosuje naturalne metody, ponieważ nie chce działać ryzykownie dla swojego zdrowia (np. stosując hormony). Albo bo chce być ekologicznym. Oczywiście ekologia to też rodzaj światopoglądu, ale to i używanie hormonów można pod światopogląd podciągnąć Także to zdanie jest mocno nieprecyzyjne i upraszczające.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  12. #52

    Domyślnie

    To wszystko co napisałaś można uznać za światopogląd. Nie używanie hormonów, ekologię czy religię.
    Wszystkie pozostałe metody antykoncepcji są w tej książce opisane również w uproszczony sposób, z przekazem, idź dziewczyno do lekarza i on ci pomoże dobrać antykoncepcję odpowiednią dla Ciebie.
    I żeby nie było, że jestem przeciwna naturalnym metodom. Stosuję je z powodzeniem odkąd pamiętam. Ale wiem, że na początku okresu dojżałości różne cuda się dzieją w organiźmie, poza tym nastolatki często mają trociny w głowie i samoobserwacja oraz wstrzemięźliwość mogą nie zadziałać.
    I zadowolona jestem, że temat został pobieżnie potraktowany. Dziewczyna, która będzie chciała sięgnie do literatury fachowej, zamiast opierać się na metodzie wyjaśnione po łebkach.
    Ostatnio edytowane przez gdzie-idziesz ; 30-01-2019 o 23:01
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    Dzięki muza, przeoczyłam ten numer ale w rzeczywiście miłym językiem napisane


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  14. #54
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JustNik Zobacz posta
    Gdzie-idziesz dzieki ale szukam dla młodszych dziewczynek niż 12lat. Właśnie 8,9 lat . I najchętniej tylko o dojrzewaniu, ciele i zmieniających się emocjach ale już bez dalszych nastoletnich etapów czyli inicjacji seksualnych 16/17 latków itd


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Bardzo malarskie "Królestwo dziewczynki" Iwony Chmielewskiej
    https://ladnebebe.pl/krolestwo-dziewczynki/


  15. #55
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    Bardzo malarskie "Królestwo dziewczynki" Iwony Chmielewskiej
    https://ladnebebe.pl/krolestwo-dziewczynki/
    Bardzo ładne! Zachciało mi się. Swoją drogą ten artykuł w Kosmosie mojej sześciolatce wyjaśnił wiele

    Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

  16. #56
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Szukam czegoś stereotypowo dziewczunkowego dla 2klasistki, raczej duże litery przygodowo-księżniczkowego

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  17. #57
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    A znasz Królewnę chomik? Tylko uprzedzam - to mało typowa królewna

    "Nowa seria, która zmieni wszystko, co do tej pory myśleliście o królewnach, baśniach, książkach i komiksach.
    Harriet Chomikowska nie jest typową królewną z bajki. Może i nieźle odnajduje się w świecie gryzoni, ale nie jest zbyt dobra w dostojnym kroczeniu po pałacu w oparach melancholii. Jej zdaniem królewskie życie jest raczej nudnawe.
    Ale pewnego dnia rodzice Harriet wyjawiają jej straszliwą tajemnicę tuż po narodzinach królewny została na nią rzucona straszliwa klątwa. Kiedy będzie miała dwanaście lat, ukłuje się chomiczym kołowrotkiem i zapadnie w sen podobny do śmierci
    Typowa królewna zalałaby się łzami rozpaczy. Ale nie Harriet! Przecież klątwa musi się wypełnić, a to oznacza, że aż do dnia dwunastych urodzin Harriet będzie NIEPOKONANA! Może teraz rozpocząć życie pełne przygód i NIC JEJ SIĘ NIE STANIE! Póki nie nadejdzie ten dzień, kiedy klątwa spełni się w najbardziej nieoczekiwany sposób
    Ursula Vernon laureatka Nagrody Hugo za najlepszą powieść graficzną, wielokrotnie nagradzana autorka i ilustratorka."


  18. #58
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,738

    Domyślnie

    Królewna chomik jest fenomenalna, czytaliśmy wyjąc ze śmiechu. I jest już druga część.

    Sent from my moto g82 5G using Tapatalk

  19. #59
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Dzięki, kurcze, nie ma w bonito, a akurat klepię tam koszyk
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  20. #60
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Moja córka mówi:

    "Niezwykłe przygody Tekli, która obraziła się na uśmiech."

    "Madika z czerwcowego wzgórza"

    "Panna Foch"
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •