Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czarna chusta

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    1

    Domyślnie Czarna chusta

    Cześć dziewczyny

    Szykuję się na pierwszą chustę. Szukałam pierwotnie tkanej, ale nie mogę nigdzie odnaleźć takiej kompletnie czarnej, bez żadnych wzorów. Z elastycznymi jest prościej, chociażby bykay ma taką.

    Generalnie jestem bardziej skierowana na nosidełka, ale rozumiem, że nie są najlepszym wyborem od samego urodzenia - dlatego decyzja o chuście. Wydaje mi się dużym plusem elastycznej to, że można z niej wyjmować dziecko bez rozwiązywania konstrukcji, czego nie można robić w tkanej. Z drugiej strony - starcza tylko na kilka miesięcy. Dodatkowo, ponoć jest w niej dość gorąco latem (młoda będzie kwietniowo-majowa).

    Myślę wstępnie o opcji: chusta elastyczna, a potem nosidełko. Chyba, że istnieją jakieś tkane total black?

    Doradzicie? (:

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Są całkiem czarne tkane, np. Natibaby Nevada. Tylko podpowiadam, nie mam na sprzedaż.
    I jeszcze Babylonia taką wypuściła, anu bodajże swego czasu puszczała taką na łamanki. anu, podpowiesz dokładną nazwę?
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Wisi na bazarku czarna tkana z fredzlami,nie pamietam jaka.
    A ja mam elastyk czarny po taniosci jakby co

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    Babylonia Black Beans
    Ellevill Zara Black
    Ewentualnie możesz zaszaleć i ufarbować coś na czarno, zrobić gradację czarnego w czarniejszy

  5. #5
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Jest jeszcze Yaro turtle black ale raczej nie do zdobycia.


  6. #6
    mru
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam elastyk cały czarny, oddam za grosze. Czarną chustę miał np. Girasol. Ja mam np. Owrapel Applelicous Little Momo - chusta czarna, ale ma wzór.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ezel Zobacz posta
    Chyba, że istnieją jakieś tkane total black ?
    Doradzicie? (:
    mam taka, lana style, nowa. Mogę Ci sprzedać.
    Tzn dla jasności : 1 strona jest totalnie czarna a druga totalnie ciemnoszara, w googlach łatwo znajdziesz
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  8. #8
    Chustonówka Awatar AniaJa
    Dołączył
    Feb 2017
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    44

    Domyślnie

    Też kojarzę właśnie Nati całą czarną.

    Cytat Zamieszczone przez ezel Zobacz posta
    Wydaje mi się dużym plusem elastycznej to, że można z niej wyjmować dziecko bez rozwiązywania konstrukcji, czego nie można robić w tkanej. Z drugiej strony - starcza tylko na kilka miesięcy. Dodatkowo, ponoć jest w niej dość gorąco latem (młoda będzie kwietniowo-majowa).
    Nosiłam w elastyku i przyznam, że nigdy nie udało mi się wyciągnąć dziecka bez rozwiązywania chusty. Robiłam tak: zawiązywałam się, wsadzałam malucha i dociągałam luźny materiał, bo inaczej wszystko latało. Więc elastyk wcale nie jest taki cudowny. Do tego w mojej ocenie wystarcza na pierwszych kilka... razy. A przynajmniej tak było u mnie. Szybko przesiadłam się na tkaną. Komfort nie do porównania. No i tak, jak piszesz - w elastyku już przy temperaturze powyżej 20 stopni robi się naprawdę gorąco.

    Wyszło mi bardziej o elastyku niż o czarnej chuście
    F. VIII 2016

  9. #9
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    ja tam jestem fanką elastyków. ale prawda jest taka że są super dla noworodka i dziecka do max 7-8 kg (te 13 co podaje producent to włóż między bajki)
    i że gorąco jak jest powyżej 20 stopni to tez fakt. więc raczej mało prawdopodobne że dasz radę nosić w elastyku na tyle długo żeby później przerzucić dziecko od razu do nosidła.(dziecko siedzące więc ok 7-8 miesiąc statystycznie) Mi się to udało przy Maćku który był wyjątkowo filigranowym dzieckiem, a nosidło było szyte ma miarę (MT) ale i tak w międzyczasie nosiłam w tkanych testowych (wtedy było sporo testów różnych chust więc wychodziło mi praktycznie 3-4 chusty w miesiącu. gdyby nie to nie dałabym rady bo 9 kg Maciek strasznie mi ciążył (ramiona) w elastyku i sprężynował. już kółkowa była dużo lepszą opcją.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  10. #10
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ola D. Zobacz posta
    Są całkiem czarne tkane, np. Natibaby Nevada. Tylko podpowiadam, nie mam na sprzedaż.
    I jeszcze Babylonia taką wypuściła, anu bodajże swego czasu puszczała taką na łamanki. anu, podpowiesz dokładną nazwę?
    Anu nawet chce puścić te chuste na aukcji charytatywnej
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=131783 post 70

    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



Podobne wątki

  1. Czarna w Pruszczu Gdańskim
    Przez lice w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 21:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •