Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Wątek: Dylematy poczatkujacej ...

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    120

    Domyślnie Dylematy poczatkujacej ...

    Poza dlugoscia ktora mnie nurtuje (w innym watku) mam problem, ktora firme/chuste wybrac. Po przecztaniu recenzji, opini i ocen zdecydowalam sie wybrac ktoras sposrod:
    nati, storchenwiege, bb slen i didymos

    Pytanie teraz- ktora z nich bedzie najodpowiedniejsza dla malutkiego dzieciaczka (zeby za twarta i szorstka nie byla). Juz licze sie z tym ze to nie bedzie jedyna i ostatnia chusta wiec nie musi by uniwersalna od o do 3l a cos na pierwsze miesiace, goooora do roku.

  2. #2
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Którą byś nie wybrała będzie dobra. Ja mam Storcha Ulli i jestem bardzo zadowolona. Chwilowo w posiadaniu mam też BB Slen. Porównanie z Ulli wychodzi na korzyść BB, które jest cieńsze i bardziej miękkie, moim zdaniem.
    Nati i Didka tylko macałam więc nie podejmuję się porównań.
    Jednak ja proponuję wybór pod względem koloru, szczególnie że to nie będzie jedyna Twoja chusta.


  3. #3
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Ja właśnie przed chwilą składałam swój stosik i trochę pomacałam pod kątem porównań, bo sama sie zastanawiam, która najfajniejsza. Ze storczów mam Leo - są miękkie i przyjemne od samego początku, ale ciut grubsze od "nowej" Nati, obecnej właśnie w sprzedaży. Didymosa mam porządnie złamanego, jest jak flanelka, milusi i mięciusi, choć nie tak cieńki jak Nati.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  4. #4
    Chusteryczka Awatar buns
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Tarnowskie GĂłry
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    Ja zaczynałam od Hoppa, teraz mam jeszcze Storchenwiege (leo natur) i ta chusta jest mięciutka i delikatna Polecam. Nati nie nosiłam, w Didku Lisie tylko przez tydzień - też fajna
    Ania, mama Agusi (19.02.2007) aka dr buns

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,270

    Domyślnie

    Nowe Nati szybko robią się miękkie i miłe w dotyku, poza tym świetnie ponoszą i małe i większe dziecko. Storch pasiasty jest bardziej sztywny.
    Pomóżmy Teosiowi! www.naturscy.pl/teo

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    We wszystkich wymienionych przez ciebi nosialam i dla malenstwa moze byc nowa Nati, BB, ale njlepsiejszy oczywiscie bedzie didek Indio, ale pewnie na cos innego sie skusisz, bo Indio nieciekawe kolorki maja, trzeba troche sie przesycic kolorami innych chust, zeby Indio docenic.

    Paskowe Didki i Storcze jak nowe to twarde (storcz nawet bardziej). Leo duzo bardziej miekkie i ciensze

  7. #7
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    No to jeszcze Ci zamieszam i podpowiem, ze Girasole (od Oli) maja cuuuudne kolory
    I podobno (nie macalam sama) sa mieciutkie.




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polaquinha
    jeszcze Ci zamieszam
    Juz i tak , jeszcze bez chusty, jestem niezle... zamotana
    Kolorki lubie stonowane, brazy, beze, pastele wzglednie pomarancze i deliktnie cieple kolory ... a i pasy srednio mi leza (wiekszosc jest dla mnie zbyt "krzykliwa") ...

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    24

    Domyślnie

    ja wlasnie przez ostatnie pare wieczorow dokonywalam takiego wyboru.. powiem Ci szczerze - kupuj od razu bo im dluzej zaczniesz sie zastanawiac tym gorzej.
    U mnie wybor padl na Storcha - Leo Natur. Z prostej przyczyny. Pisaly dziewczyny ze od nowosci jest stosunkowo miekki a ja nie zamierzam go az tak mocno meczyc wiec to dla mnie isttotne. Poza tym nadaje sie do ciezkiego dziecka a ja mam wlasnie malego klocuszka. Skoro lubisz beze to bierz.. mnie sie tam ten kolor nie podoba ale i tak kupilam

  10. #10
    Chustomanka Awatar alina
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    680

    Domyślnie

    Ostatnio nosiłam cały czas w didku indio, a dziś zamotałam się w Babylonię i poczułam, jakby ona była wręcz elastyczna, nie wiem, czy to moje subiektywne wrażenie, czy ktoś też tak czuł?
    Hania 15.06.2005; Zuzia 12.11.2007; Julcia 15.11.2010

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    ÂŁĂłdÂź
    Posty
    89

    Domyślnie

    Jak bym słyszała samą siebie kilka tygodni temu...też miałam podobne dylematy.
    Poszłam za radą doświadczonych dziewczyn i wybrałam to co podobało mi się najbardziej kolorystycznie (wtedy - bo teraz kuszą mnie już inne chusty). Ze swojego wyboru, jeśli chodzi o miękkość chusty, jestem zadowolona, a mam lilibulle Simona.
    Daj znać na co się zdecydujesz.
    Pozdrawiam

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    120

    Domyślnie

    Wybor juz mocno zawezony do didka natural - ostatecznie ktory podejme dycyzje jak juz becikowe przyjdzie Na szczescie mezowi tez te kolory leza najbardziej i nie trzba bylo sie klocic (lub niestety namawiac na kupno 2 )

    Jak noszenie mi i malej podpasuje to pewnie na pozna wiosne czy lato bedzie cos kolejnego, pewnie nati lub babylonia

  13. #13
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Witam Jestem tu nowa i całkiem zielona. Siedzę przed kompem już którąś tam godzinę i czytam Wasze forum. No i zzieleniałam do reszty, bynajmniej nie z zazdrości tylko z niewiedzy No, z zazdrości może też trochę bo Wy tyle już wiecie o tych chustach a ja mam mętlik.


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  14. #14
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Jeśli nie chcesz, żeby Cię cena powaliła to zdecydowanie polecam Nati. To bardzo dobra chusta. A jeśli chodzi o nosidło dla męża to MT od Oppamamy (na zamówienie) lub od Vegi. To jest opcja najtańsza, ale jakościowo bardzo dobra. Sama przerabiałam (no może poza MT od Vegi) i byłam bardzo zadowolona. Tylko w MT to nosiłabym raczej dziecko stabilnie trzymające pion na siedząco.
    Co do Babybjorna mogę rzec tylko jedno - jak w każdym sztywnym nosidle dziecko "wisi" w nim na kroczu. I ma nieprawidłowo podparty kręgosłup.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  15. #15
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Kajkasz dzięki wielkie za odpowiedź a jeszcze mam pytanko odnośnie nosidełek. Wszystkie usztywnione odpadają, tak? Rozumiem, że w MT dziecko siedzi jakos inaczej?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  16. #16
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    lemonka w mei tai dziecko siedzi w fizjologcznej pozycji - porownaj ulozenie nozek na zdjeciach dziecka w MT i zwyklych nosidlach.
    podobne fizjologiczne ulozenie oferuja tzw. nosidla ergonomiczne jak bondolino, ergo.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  17. #17
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie

    lemonka ergo chyba najbardziej przypadnie do gustu tatusiowi. Lizzy ostatnio pisała o takowym w wątku NG Ergo: miekkie nosidlo ergonomiczne A wygląd ma sportowy. Zajrzyj i myślę że się spodoba.

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  18. #18
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Ithilhin faktycznie jest różnica. Obejrzałam zdjęcia.

    mayetschka jestem pewna, że mu sie spodoba. Dzieki Tylko problem gdzie to kupic i za ile. Juz wpisałam sie do odpowiedniego wątku.


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  19. #19
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    w lato synek będzie siedział stabilnie
    co do nosidła, jak małż głupi to nie poleci na MT od Vegi.
    mój był mądry, miętek czarny z panelem w płomienie, bo małż motocyklista. chłop teraz piszczy do lata, żeby dziecię nosić
    panel i pasy usztywniane, porządna robota, zero niepotrzebnych dodatków, robiony pod wymiar, very, very szybko, NAPRAWDĘ very.
    chciałam typowo męski, i taki dostałam. wiązanie bardzo proste, po jednym razie już się nauczył, he, he.jak chce to umie.

  20. #20
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Już prawie na sto procent jestem zdecydowana na MT dla siebie. Zamiast chusty. Może chuste kupię za jakiś czas. Tylko od jakiego wieku można nosic maluchy w MT?
    A co do męża - zobaczymy czy spodoba mu się MT jak kupię. Najwyżej dla niego kupię Bondolino. Podobaja mi się Ergo albo Beco, ale trudno je dostac jak się zdążyłam zorientować. No i Beco są podobno bardzo drogie.


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •