Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: dociąganie chusty o małej gramaturze - pomocy:)

  1. #1
    Lauren
    Guest

    Domyślnie dociąganie chusty o małej gramaturze - pomocy:)

    Nie przepadam za zakładaniem nowych wątków,ale przeszukałam forum i takiego nie znalazłam, a potrzebuję porady

    Mam problem z cienkimi chustami - generalnie lubię kocyki,grubaśne,otulające,ale mam też chusty o gramaturze 230g, bo przecież kocury nie zawsze i wszędzie się sprawdzają. ALE. obecnie jestem dość chuda- w sensie skóra i kość i wszystko co ma 230g wrzyna mi się niemiłosiernie przy moich 8kg słodkiego ciężaru. Np. wiążę kieszonkę na chuście o 280g firmy x i nie ma problemu,wiąże na chuście o 230g tej samej firmy x i problem jest, a dociągam tak samo,albo tak mi się przynajmniej wydaje. Chusta wrzyna mi się głównie przy szyi,masakra.
    Jak myślicie w czym jest problem? czy w jakości mojego dociągania,czy w w tym,że jestem za chuda,a może dziecko mam za ciężkie do takiej grmatury??
    Help

  2. #2
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    No coś Ty 230 to cienizna? Wiesz co, ja jestem tłuścioszkiem i czasem jak poszaleję z dociąganiem w kangurze to mi się wrzyna niezależnie od gramatury (choć cieńsze są ostrzejsze ). Pamiętam tez, że jak nosiłam syna klocka w poczciwej bawełnianej natce w pp to mi się wrzynała. Ale jak teraz go czasem motam w cienką bawełnę w coś warstwowego to mi się nie wrzyna a waży 18 kg także może to wypadkowa wszystkich czynników, które podałaś
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  3. #3
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    na moich kościach to zdecydowanie 230g to już cienizna najbardziej wrzyna mi się przy szyi,może poły chusty układam zbyt blisko szyi i mi morduje mięśnie szyjne.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    170cm/może 50kg. Teżskóra i kości. Najczęściej używana przeze mnie chusta ma gramaturę 220 i noszę w niej każde z mojej trójki, nawet 17kg pięciolatka. Spróbuj układać poły dalej od szyi i bardziej rozłożyć na ramionach.
    A może Twoja cienizna jest po prostu za mało nośna? Moja ma domieszkę konopną, nosi jak szatan i nic się nie wrzyna
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  5. #5
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    no ale 8 kg to przecież nie jest dużo,a wrzynają mi się i same bawełny i domieszki,choć bawełniane indio 230g jakby mniej :> Fakt,że chusty z lnem albo z konopiami to ja nie mam.
    Ale wiecie co mi przyszło do głowy? że może problem tkwi w zupełnie czymś innym,a konkretnie we mnie bo gdy docisnę lekko te mięśnie,które idą od szyi do ramion to czuję dość duży ból,na plecach to samo,generalnie mam chyba bardzo napięte mięśnie,podejrzewam,że ze stresu bo w ciąży go miałam w niewyobrażalnych ilościach no i teraz widzę jego efekty.
    Spróbuję odciągnąć chustę bardziej na zwenątrz- tą część na ramionah.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Lauren, ewentualnie idź w kangura - będziesz miała chustę na ramionach rozłożoną szeroko, i dalej od szyi.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  7. #7
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    spróbowałam odciągnąć chustę od szyi maksymalnie jak się da i bardzo zadbać o rozłożenie chusty na ramionach-jest lepiej,ale rozmasowanie moich twardych i obolałych mięśni też chyba dało efekt.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 11:02
  2. Potrzebuje pomocy w wyborze chusty
    Przez elizek w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 22:14
  3. dociąganie kangurka
    Przez shilo w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 18:17
  4. Kupno nowej chusty - pomocy :)
    Przez muszka12 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-10-2008, 20:02
  5. myk z nĂłżkami przy plecaczku i dociąganie chusty...
    Przez lee_a w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-03-2008, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •