Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: pieluchy wielorazowe a wiercioch

  1. #1
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie pieluchy wielorazowe a wiercioch

    Czy któraś z was ma patent jak szybko i sprawnie założyć pieluchę wielorazową małemu człowieczkowi, który robi wszystko, żeby tylko uciec... ? No ja już po prostu czasami sił nie mam. Jak tylko chcę mu nową pieluchę nałożyć to albo od razu się pręży i nie da się go położyć, albo ucieka jak tylko mu wsunę pieluchę pod pupę.
    Ze starszą córką używałam jednorazówek - i tu było prosto, bo zaczęłam jej zakładać pieluchomajtki. Może są takie pieluchomajtki wielorazowe a ja o tym po prostu nie wiem?
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    Sa kieszonki zapinane na bioderkach ktore mozna wkladac jak majtki. Na hm zerknij dziewczyny szyja.
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  3. #3
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Dobry pomysł, dzięki Trzeba spróbować
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Albo gatki wełniane. Ja ostatnio prefolda na stojąco w układzie gazetowym zakładam pod gatki nawet, bo takie córa ma parcie na stanie
    01.2014 G., 03.2016 L.

  5. #5
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Gatki PUL SIO od ekomajty. Wiem, że gatki już gotowe i mają napki na wpięcie wkładu, ale chyba nie ma jeszcze dedykowanych wkładów, niestety Jak już będą,to wpinasz wkład i nakładasz jak majtki


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  6. #6
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inwyt Zobacz posta
    Albo gatki wełniane. Ja ostatnio prefolda na stojąco w układzie gazetowym zakładam pod gatki nawet, bo takie córa ma parcie na stanie
    A stoi spokojnie? Prefoldów nie mam, ale mam tetrę -nadałaby się? Do tej pory to składałam ją w prostokąt jako wkład do kieszonki. Spinasz to snappi?
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Na razie na stojąco nie umie uciekać Ale jeszcze 10 mcy nie skończyła, to jeszcze ze dwa mce mam zanim zacznie uciekać na stojąco
    Na razie spinam snappi, ale jak zacznie dawać nogę na stojaka, to pewnie zacznę wkładać gatki z utkanym już w środku prostokątem pieluchy. Tetra się nada jak najbardziej
    01.2014 G., 03.2016 L.

  8. #8
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    u nas da rade tylko kieszonki albo formowanki. Tez jest uciekanie i prezenie. Zmeiniamy na stojaco i w biegu juz od roku. O tetrze juz dawno zapomnialam

  9. #9
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    No właśnie strasznie trudno mi założyć mu kieszonkę -może brak mi zdolności manualnych
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  10. #10
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewulinek Zobacz posta
    No właśnie strasznie trudno mi założyć mu kieszonkę -może brak mi zdolności manualnych
    ale na lezaco zakladasz czy na stojaco? W sumie kieszonki tak czy siak zaklada sie najlatwiej, szczegolnie te na rzepy, chociaz ja mam na napy i jest ok. Na stojaco przy kanapie i zeby cos bylo w raczce do zabawy

  11. #11
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Zakładam na leżąco, na stojąco nie daję rady... ale może to kwestia wprawy. Z tą zabawką w rączce też nie zawsze działa, raz za nic nie chciał sobie założyć pieluchy, ani na leżąco ani na stojąco, a w biegu nie potrafię W końcu wstawiłam go do łóżeczka na chwilę, odwróciłam się a on mi wtedy spektakularny sik na pół łóżeczka i podłogę zafundował... potem już się grzecznie położył i dał sobie pieluchę założyć... ehhh
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  12. #12
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    to i tak masz dobrze, ze chce lezec Moj odkad nauczyl sie siadac juz nie polezal na przewijaku ani sekundy i skonczylo sie przewijanie na lezaco

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    na stojąco to tylko kwestia wprawy, zapewniam Cię.
    Na leżąco na plecach to udawało mi się tak do 3? 4 miesiąca ? Potem dziecko przekręcało się na brzuch to zakładałam od tylu, na brzuchu zawsze więcej dziecko widzi. a odkąd dziecko zaczyna stawać zakładałam na stojąco, oparte o cokolwiek, często z książką przed nosem.
    Tutaj rodzaj pieluchy nie ma większego znaczenia, jeśli na rzepy to na szybko zapinałam 1, potem dokładnie 2gi i poprawiałam ten 1szy. Napy podobny schemat.

    doliczyłam ze Twój już rok skończył, no to normalne ze się wierci. Takiego to dawałam pod kran czy bidet a potem w pieluchę na stojąco opartego o brzeg wanny, przewijak służył mi tylko jako składzik towaru
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  14. #14
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    my mielismy wszystko na rzepy lub wsuwane jak majtki bo inaczej nie dawałam rady
    nie wiem jak dziewczyny zapinaja napy przy ruchliwych dzieciach, mnie to przerastało

  15. #15
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Da sie da na napy wlasnie na stojaco i jak dziecko sie czyms zajmuje Najlepiej oparte o kanape i jakas ksiazeczka przed nim albo samochodzik. Wtedy jest te pare sekund na zapiecie nap

  16. #16
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Ja staram się przewijać na leżąco bo mi tak najwygodniej tylko nie na przewijaku a na grubaśnym kocu na podłodze. I póki synus nie chodził to było ok- dawał się zabawić i nie było problemu. Ale odkąd odkrył jakie fajne jest poruszanie się na dwóch nóżkach to postanowił mamie życie utrudnić. Ja mam pieluchy tylko na napy i nie wychodzi mi to zakładanie na stojąco - ale pewnie muszę po prostu poćwiczyć
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

Podobne wątki

  1. Warszawa - pieluchy wielorazowe
    Przez MalaMi w dziale Pomocne Chustomamy!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 17:22
  2. pieluchy wielorazowe
    Przez AnulaBus w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •