Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35

Wątek: ksiegarnie on-line i nie tylko

  1. #21
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowa Zobacz posta
    No właśnie pamiętam, że pisałaś o tych zniszczonych książkach, tym bardziej się zdziwiłam, że pan zadzwonił i dopytywał, czy na pewno może taki egzemplarz do mnie wysyłać. No nic, nie gdybam, dam znać jak przyjdą, na razie pokonały kilka miejscowości i leżakują w Lisim Ogonie (tak mi mówi strona do śledzenia przesyłek)
    Z tego samego zamówienia w stanie do dopracowania dostałam Gellner Wścibskich za mniej niż 6 zł, tylko z ponaklejanymi promocjami 3za2 itp. Mokre chusteczki poszły w ruch i stan jest idealny. Jakies inne trzy czy cztery tez zostawiłam, ale większość zamówienia poszła do zwrotu a koszt wysyłki książke, cięęęężkie, to nie opłacalny interes. Te które zostawiłam to okładki tez szorowałam mokrymi chusteczkami, bo brudne, oczywiście okładki twarde. Drugiego dnia przyszło do mnei zamówienie z nieprzeczytane i dobreksiążki i jak zobaczyłam lśniące nowe piękne okładki, to była większa radość i to było to. Coś się trafi w tanich , ale to zawsze kot w worku.

  2. #22
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    składnicę lubię odebrałam w ostatnim czasie 3 zamówienia, czwarte w drodze (i to dość duże, poza 3cim to po kilkanaście/kilkadziesiąt książek ) przy pierwszym i drugim gość dzwonił - pierwszym razem, że nie ma jakiejś książki i czy we coś sobie chcę dobrać, czy ma mi zrobić za nią zwrot, za drugim razem mówił, że jedna książka jest zalana i nie nadaje się do wysyłki; wtedy też dość długo pogadaliśmy co jeszcze będą wystawiać, kiedy, co mają na stanie itp. (podejrzewam, że za pierwszym razem to "nie ma" też mogło znaczyć "nie nadaje się", tylko skrót myślowy...); książki przyszły w większości bez zarzutu... w większości, bo kupiłam "księgę dźwięków" i niestety książka już była rozwarstwiona (wierzę, że można było tego nie zauważyć, bo to od środka, a przy przestawianiu i pakowaniu nie trzeba przecież otwierać książki - na zewnątrz nic nie widać) i jeszcze jedna książka (jakaś mała broszurówka) była właśnie trochę zalana; inne zauważone "uszkodzenia" to lekko obite rogi (tzn nie równiutkie, tylko jakby ktoś oparł książkę na tej części) - trzeba się przyjrzeć, żeby je widzieć, a np. jedna książka była w folii jeszcze nawet, ale miała wgniecenie na okładce (grubej) od mocnego spięcia taśmą do pakowania książek
    miałam w paczce jeszcze coś z czuczu, to pudełko było lekko zgniecione w jednym miejscu, środek bez zarzutu
    generalnie więc nie narzekam, wg mnie książki są w takim stanie, że spokojnie nawet na prezent mogą iść - wg mnie jak ktoś nie wie, że to książki "z odrzutu" i nie będzie się doszukiwał dlaczego są tańsze, to nawet nic nie zauważy
    /mam nadzieję, że po tym zamówieniu, które jeszcze nie jest u mnie, nie zmienię zdania...

  3. #23
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Przyszło. Jedna książka z tyłu porysowana czymś ostrym (ale nie jakoś dramatycznie), jedna ma naderwaną na 2 cm jedną stronę, plus ta wspomniana z naderwaną okładką. Reszta ma głównie obtłuczone rogi albo jakieś mini otarcia, niektóre nie wiem czemu zostały przecenione. Także ogólnie suuuuper

    No i mamy dwa pakiety kart (Korek i Mam oko na miasteczko) za grosze, ale się cieszę
    A. VI 2014

  4. #24
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Edit.
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 13-02-2017 o 22:50

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    przyszłam dopisać jedną uwagę o składnicy... nadal polecam, książki przyszły w super stanie (praktycznie nie widzę powodu obniżenia ceny, poza jednym naderwaniem okładki) - ale zwróćcie uwagę na puzzle (jeśli zdarzą się z ofercie)... kupiłam kilka kompletów czuczu, wyglądały super, jeden miał syn dostać na urodziny... wieczorem dzień przed przy pakowaniu postanowiłam sprawdzić zawartość (bo pudełko nie było "oryginalnie" zaklejone, widać było, że ktoś zaglądał) - no i niestety brakowało 1 szt... (na 60 elementów); szybko sprawdziłam pozostałe - czy widać, że ruszane, czy oryginalnie zamknięte... w zaklejonych taśmą klejącą puzzlach mapa świata zamiast 168 elementów było 162
    absolutnie nie winię za to składnicy - kto by sprawdzał takie rzeczy, jak dostaje zamknięte pudełko (?); zresztą zachowali się prawidłowo, już następnego dnia miałam zwrot na koncie (oczywiście nie było innego egzemplarza, żeby wymienić), ale mimo wszystko rozczarowanie było, więc warto wcześniej zapytać...

  6. #26
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Kaasia to ten adres? A na allegro?
    http://skladnicaksiegarska.pl/mobile/pl


  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    tak, ten http://skladnicaksiegarska.pl/
    na allegro jako bookinista_pl i chyba jeszcze coś, ale nie pamiętam (dziewczyny na pewno pomogą ) - miałam na naklejkach zabezpieczających paczkę

  8. #28
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    PRZESTRZEGAM!

    Skasował am poprzedni post o tezeusz.pl, na allegro mysza657. Odradzam, zakup z polowy grudnia, ksiazek nie bylo na stanie, pieniedzy brak do dzis. Glupia ja w toku oczekiwania, myslalam na rutynowy zwrot zrobilam jeszcze jedno zamowienie z ktorego rowniez brak na stanie... bujam sie tak z brakiem kasy, dodatkowo zwrocilam czesc ksiazek i pewnke tez bedzie problem. Na razie walcze z zmowieniem przez allegro, to jeszcze wsparcie pozakupowe jest, ale drugie zamowienie to bezposrednio z ich strony robilam i nie ma wsparcia. Rozwazam udanie sie na policje. Doczytalam negatywne komentarze i nieoddawanie kasy za braki na stanie to norma.

    Odchylenie od reguly, za zwrot jednej ksiazki otrzymalam pieniadze, po upomnieniu, ale otrzymalam. A dwa razy braki na stanie, w sumie 5 ksiazek i zwrocilam chyba z 7 ksiazek, to to wisi...

  9. #29
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    pierwszy i ostatni raz zamówiłam w księgarni dobre- książki, na 13 ksiażek 5 do zwrotu- uszkodzony grzbiet- folia się zdziera, takie poobdzierane rożki, porysowane okładki jakby cyrklem, marszczenie okładki Map Mizielińskich to już ewidentnie problem w drukarni, outlet powinien być jak nic, kontakt mailowy w sumie ok, zaproponowano mi wymianę, w środę dostałam paczkę z nowymi, stare/uszkodzone kurier zabrał do nich, rozpakowywuję i znowu porażka, na szczęście tylko jedna, ale znowu z uszkodzonym porządnie obdartym grzbietem, ja nie wiem kto tam pakował, ale jak już raz zareklamowałam to mogli się postarać i nie wysyłać mi szajsu, ponowna reklamacja plus zdjęcia uszkodzenia znowu poleciały mailem. Ktoś kupował u nich? bo jeśli to stacjonarna księgarnia to w sumie rozumiem, obdarcia mogą być od oglądania, ale płacę za idealną książkę, a nie uszkodzoną.
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  10. #30
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,545

    Domyślnie

    Oni nie mają stacjonarnej księgarni, choć można odebrać u nich.

    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  11. #31
    Chustomanka Awatar Jago
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    656

    Domyślnie

    Ja wręcz nałogowo kupuję na aros.pl. Szybka przesyłka, najtańsza za 2,99 (do kiosku). Mają bardzo dużo książek, na przemian z moim ojcem kupujemy już właściwie tylko tam.
    No chyba, że książka którą chcę ma akurat dobrą ofertę w Empiku (tak sobie ostatnio z karta mój empik kupiłam "Słowika" bo był z 30% taniej). Ale w sumie w Empiku książki oglądam a potem zamawiam w aros Ktoś porównywał może cenowo aros i bonito? Wychodzi na to samo?

  12. #32
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Ktoś porównywał może cenowo aros i bonito? Wychodzi na to samo?
    kiedyś porównywałam - aros nieznacznie tańszy, choć nie wiem czy to zawsze tak samo "działa"; tylko aros nie ma możliwości odbioru osobistego, więc bez przesyłki wolę odbierać z bonito, bo jak niewiele kupuję, to taniej bez tych dodatkowych 3 zł
    /aha, wiesz, że to ta sama firma, nie?

  13. #33
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Ktoś porównywał może cenowo aros i bonito? Wychodzi na to samo?
    Cenowo wychodzi lepiej ta która aktualnie ma promocję -35%
    A mają na zmianę co jakiś czas
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  14. #34
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    Sprawdzilam wlasnie.
    Teraz bonito ma -35%.
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  15. #35
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Pochwalę księgarnię poczytaj.pl
    Pierwszy raz zamawiałam u nich przed świętami BN w ub. roku, a teraz drugi.
    Książki bardzo dobrze zapakowane (za pierwszym razem były nawet wszystkie razem zgrzane w jedną folię).
    Stan książek idealny, żadna nie ma nawet ryski na okładce - jakby dopiero co z drukarni wyszły. Cena też ok, szczególnie jeśli przechodzi się przez Ceneo.

    Niko 2012, Zo 2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •