Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Wielka liga czytelników

  1. #1
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie Wielka liga czytelników

    Znacie ten konkurs czytelniczy? W skrócie chodzi o promowanie czytania, wspólnego, domowego. Dziecko ma za zadanie przeczytać 15 książek z listy (samodzielnie lub z rodzicami wspólnie) a potem wspólnie rozwiązuje się zadania do każdej książki.

    http://www.wielka-liga.pl/pages/wlc.php

    Mój syn się zapisał a ja cieszę się jak dziecko, wczoraj rozwiązywaliśmy pierwsze zadania, pytania dość szczegółowe ale zabawa świetna.

    Można jeszcze się zapisać gdyby ktoś miał ochotę, bo konkurs trwa chyba do marca

    Czytacie?

  2. #2
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,160

    Domyślnie

    A trzeba przez szkołę lub bibliotekę? Bo nie widzę opcji indywidualnej.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lila4 Zobacz posta
    A trzeba przez szkołę lub bibliotekę? Bo nie widzę opcji indywidualnej.
    t

    tak, bo te zadania się dostaje w formie papierowej, potem koordynator je sprawdza, a drugi jakkby etap to rozwiązywanie zadań samodzielnie w szkole lub bibliotece

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Bibliotekarka mnie namawiała ostatnio, ale mówiła o 10 książkach. Na www nie zdążyłam jeszcze zajrzeć. Młody się jara

  5. #5
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pentla Zobacz posta
    Bibliotekarka mnie namawiała ostatnio, ale mówiła o 10 książkach. Na www nie zdążyłam jeszcze zajrzeć. Młody się jara
    być może wybór książek nie jest sztywny, na naszej liście sa raczej krótsze więc być może dlatego jest więcej, bo z proponowanych na stronie tych dłuższych lektur u nas nie ma, Pentlo warto się zapisać, mój syn mocno podekscytowany, dziś czekał na mnie żebyśmy tylko mogli zacząć wypełniać test na razie przeczytał Szewczyka Dratewkę, Anaruka - kupiłam mu specjalnie na kindla, ale jakoś szału nie było (edit: szału na kindla, bo książka mu się podobała), no i Dżoka - książka genialna, właśnie dziś skończył czytać i do tego co wieczór słucha sobie do spania na audiobooku

    edit 2. Pentlo, popatrzyłam skąd jesteś - to tym bardziej warto, bo jakby się młody dalej zakwalifikował to chociaż podróże Wam odpadają

  6. #6
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    u nas też 10 książek, ale młody nie chce a ja go nie namawiam
    Cytat Zamieszczone przez Pentla Zobacz posta
    Bibliotekarka mnie namawiała ostatnio, ale mówiła o 10 książkach. Na www nie zdążyłam jeszcze zajrzeć. Młody się jara
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #7
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,287

    Domyślnie

    nie znałam tego, podoba mi się, dzięki! Janka czyta bardzo dużo, podrzucę jej pomysł.
    edit. naszej szkoły nie ma na liście uczestników, chyba wreszcie zapoznam się z p. bibliotekarką
    2007, 2009, 2016

  8. #8
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    u nas też 10 książek, ale młody nie chce a ja go nie namawiam
    to może ja coś pokręciłam, ale wydaje mi się że u nas 15, muszę to sprawdzić jeszcze

    ale wiesz, że dziecko samo nie musi przeczytać tych książek, chodzi o wspólne czytanie, czyli może też rodzic czytać głośno trochę a trochę dziecko


    Cytat Zamieszczone przez ane Zobacz posta
    nie znałam tego, podoba mi się, dzięki! Janka czyta bardzo dużo, podrzucę jej pomysł.
    edit. naszej szkoły nie ma na liście uczestników, chyba wreszcie zapoznam się z p. bibliotekarką
    a nuż okaże się że macie super bibliotekę

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta

    edit 2. Pentlo, popatrzyłam skąd jesteś - to tym bardziej warto, bo jakby się młody dalej zakwalifikował to chociaż podróże Wam odpadają
    No proszę, nawet nie wiedziałam, że to moja rodzima inicjatywa

    Aż zerknęłam na regulamin. Biblio wybiera od 12 do 20 książek. Te testy na pierwszym etapie trzeba napisać do 10 lutego. Za każdy test można zdobyć do 100 pktów Już czytając się zestresowałam Boję się , czy młody się nie zrazi, ale cóż, spróbujemy chyba.

    Jeżeli się zakwalifikujecie do finału, zapraszam na nocleg

  10. #10
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    szkoda, że nie można zgłaszać przedszkolaków. To przykre, że pomija się ten okres. Fakt, że dziecko nie potrafi samodzielnie czytać, nie przeszkadza mu być czytelnikiem.
    Moja córka, nie ma jeszcze 6 lat, a ponad 15 tytułów z listy dla klas 1-3 już zna.
    Ostatnio zafascynowała się "Karolcią". Kupiłam jej nawet grę planszową "Karolcia" z pytaniami o treść i okazało się, że bardzo dużo pamięta. Na pojedyncze pytania nie zna odpowiedzi.
    Pola 2011

  11. #11
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IwonaKM Zobacz posta
    szkoda, że nie można zgłaszać przedszkolaków. To przykre, że pomija się ten okres. Fakt, że dziecko nie potrafi samodzielnie czytać, nie przeszkadza mu być czytelnikiem.
    Moja córka, nie ma jeszcze 6 lat, a ponad 15 tytułów z listy dla klas 1-3 już zna.
    Ostatnio zafascynowała się "Karolcią". Kupiłam jej nawet grę planszową "Karolcia" z pytaniami o treść i okazało się, że bardzo dużo pamięta. Na pojedyncze pytania nie zna odpowiedzi.
    mam to samo, mój 6 latek byłby wniebowzięty, zgłasza się do wszystkich możliwych konkursów, czyta dzieciom w przedszkolu podczas leżakowania, więc miałby ogromną frajdę
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    przyszłam się pochwalić, że moje dziecko zakwalifikowało się do półfinału wojewódzkiego, ma teraz za zadanie przeczytać tę książkę

    https://wolnelektury.pl/katalog/lekt...ohaterski-mis/

    ostatnią książką jaką musiał przeczytać do samodzielnych odpowiedzi był Rogaś z doliny roztoki, pamiętam ją niby z dzieciństwa, ale jak zaczęliśmy czytać to byłam w szoku jakim trudnym językiem ona jest napisana, więc tym bardziej jestem dumna z mojego syna że dał radę coś z niej zapamiętać, trzymajcie kciuki

  13. #13
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    magnolia - ogromne gratulacje! I życzę powodzenia, kciuki mocno zaciśnięte
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    brawa dla Franka

  15. #15
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    brawo dla syna
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Podobne wątki

  1. Wielka pupa:(
    Przez emma w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-09-2009, 22:09
  2. Kasina Wielka
    Przez ZuZaZo w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •