Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: maluch wierzga - jak przyzwyczaic?

  1. #1
    Chustofanka Awatar Kicia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Wawa - Wola
    Posty
    444

    Domyślnie maluch wierzga - jak przyzwyczaic?

    Starszego nosilismy odkad mial jakies 6tygodni i chyba 2 albo 3 razy nie byl zachwycony, potem na widok chusty zamierał i dawał ze sobą zrobić wszystko... tak to przynajmniej pamietam. Nosilismy sie tylko w tkanej, potem w nosidłach czasem.

    Teraz mam miesięcznego syna, ktorego od 2 tygdoni staram sie chustowac, ale to walka taka, ze sie nie spodziewalam... wierzga koszmarnie, jak probuje wkladac zeby go uspokoic to jest masakra, probuje jak jest spokojny i budze w nim diabła Nie wiem o co chodzi, ale wiem, że jak on się zaczyna denerwować to ja też i potem się juz nakrecamy wspolnie. Wiąże w kieszonke i w tym się czuję pewnie, próbuję w kangura czasem, ale na razie raz nam wyszedł, a ja i tak chodziłam tak spięta, bo jakos nie przemawia do mnie to wiazanie, ze plecy mi potem dawaly mocno o sobie znac. Czasem sie udaje uspokoic go jak juz troche w tej chuscie jest, ale powiedzialabym, ze czesciej sie poddaje jednak i go wyjmuje po kilkunastu minutach, ktore i tak wydaja sie wiecznoscia. I jak tak wierzga to mam wrażenie, że zaraz wyskoczy.
    Macie pomysł jak to rozwiązać? Nie przejmować się i dalej codziennie walczyc, bo w koncu mu minie? Sprobowac kółkową albo elastyczną? Teraz mamy 4kg na liczniku. Kółkowa wydaje się szybkim rozwiazaniem, ale nigdy nie probowalam i mam wątpliwosci co do noszenia w pozycji lezacej, bo to asymetryczne jest. Ale moze niepotrzebnie sie przejmuje? Poradzcie prosze.
    Wciąż jedyna księżniczka w męskim domu

    Mąż, Igi 22/02/2011, Patryk 6/11/2016 i dwa kocury

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    W kółkowej, ale nie na leżąco tylko dokładnie w pozycji jak z kieszonki Z elastykiem to chyba bez sensu, chyba żebyś mogła bez kupowania popróbować. A na wiązanie długiej mam tylko takie sugestie- staraj się na starcie zostawiać małą kieszeń żeby później za wiele nie musieć ciągać materiału. Ja na początku dociągałam "jako tako", chodziłam, uspokajałam dziecko i dopiero na wyciszonym czy nawet śpiącym poprawiałam.
    Powodzenia!
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  3. #3
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    zawiaz i wyjdz na spacer. mialam taki egzemplarz - on nie chcial do szmaty, bo chcial ssac non-stop, wiec wiazalam i wio w trase potem juz wiedzial, ze jak wrocimy to possie, wiec jakos poszlo. wiem, ze teraz zimno, ale jak sie bedzie dalo to podociagac porzadnie mozesz i na zewnatrz. moze pomoze...

    a druga rzecz mi przyszla do glowy- moze mu za cieplo? moi wszyscy tak mieli (najmlodszy ma do tej pory) - goraco = ryk i wierzg. i jesli wiazesz w pajacu to sprobuj cos bez stopek - moze mu niewygodnie jest po prostu? a jak nie podziala to pisz, bedziemy myslec dalej...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #4
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,981

    Domyślnie

    Za gorąco może być, może coś nie halo z samym wiązaniem, wkleisz fotkę? Piszesz że po kangurku bola Cię plecy, a to jest lepiej niż kieszonka odciążające wiązanie (prawidłowo zawiązane).


Podobne wątki

  1. dziecko mi wierzga na plecach
    Przez saskia w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 10:43
  2. MT - czy nie za nisko maluch siedzi?
    Przez eli81 w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 11:34
  3. chory maluch... bez MT ani rusz!
    Przez Linda w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 15:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •