Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34

Wątek: Nela Mała reporterka

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie Nela Mała reporterka

    Lubicie? Polecacie? Dzieciom się podoba?
    Moja starsza ma fazę geograficzną, więc szukam dla niej czegoś ciekawego. Obejrzałam kawałek programu Neli, przejrzałam książkę, w moim odbiorze bardzo irytująca, chociaż wartości edukacyjnej odmówić jej nie sposób.
    Jak się zapatrujecie na Nelę?

    A, no i w nowym kanonie lektur jest lekturą uzupełniającą dla klasy 8 .

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,038

    Domyślnie

    Córka mojej kuzynki szaleje na jej punkcie, co do popularności to można zobaczyc kolejki na targach i spotkaniach autorskich...
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



  3. #3
    Chustomanka Awatar pasquda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Mnie też irytuje, Córka dostała ale jakos nie zapałała miłością, może juz za stara jest
    Zakończyłyśmy cysianie w wieku okrągłych 4 lat
    M1 X 2007, M2 V 2016

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Moj syn uwielbia, ja mam mieszane uczucia bo niby program o charakterze naukowym dla dzieci, a dziewczynka nieustannie źle odmienia przez przypadki i źle akcentuje wyrazy jeszcze gdyby chodziło o to że sama z głowy na żywo opowiada tp bym darowała, ale w wiekszosci ona czyta te teksty nagrywane w studio i ktos je niewatpliwie dla niej pisze. To jeśli chodzi o filmy, syn prosi o książkę, w sumie nie miałm jeszcze w rękach, może tekst pisany będzie lepszy.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  5. #5
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,288

    Domyślnie

    moja 7latka uwielbia, one obie mają fazę geograficzną już chwilę i Nela w tej kwestii się sprawdza. filmów nie oglądałyśmy, książki językowo są ok - nic mnie nie ubodło.
    9-latka marudzi, że to dla maluchów, ale ona już przeszła na cięższe gatunkowo książki
    z niespełna pięciolatką bym próbowała, samuelo

    serio lektura dla 8. klasy? paranoja.
    2007, 2009, 2016

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Kurczę, murmle, masz rację, mój czteroletni syn ma lepszą dykcję "Ze samolotu przesiadam się...", "zwierzenta", "te ewo" blee
    Ostatnio edytowane przez Ola D. ; 01-12-2016 o 13:02
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  7. #7
    Chustofanka Awatar marta737
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Świątniki Górne
    Posty
    257

    Domyślnie

    Ja osobiście nie przepadam- irytuje mnie jej sposób mówienia- widziałam program TV, książki nie znam. Syn kiedys oglądał u dziadków i reakcja była podobna z geograficznych tematów wolimy np "Dzieciaki świata" M.Wojciechowskiej, to sie sprawdza przy 5-6latku, nie wiem jak pozniej


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Antek 20.11.2010 Alinka 16.05.2016

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Raz czy dwa oglądałam, bo akurat gdzieś u kogoś w tv leciała. No nie dałam rady, odczucia mam podobne do dziewczyn - tragiczny językowo ten program jest. Raczej bym nie chciała, żeby moja córka oglądała. Nie wiem jak książka, mam nadzieję że lepiej wypada.
    Marcysia '13 Janka '18

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,913

    Domyślnie

    My zaczęliśmy od książki i chłopcy baaaardzo polubili. Jakiś czas temu puściłam w necie, mi język nie przeszkadza, ona jest dzieckiem i to zdaje się dwujezycznym, ale macie rację, że jak coś nagrywa w studio to można było poprawić
    Alternatywnie mamy Szymona Radzimirskiego, to dla ciut starszych, macie jeszcze coś w podobnych klimatach na oku?
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Zastanowiło mnie, kto i dlaczego ją tak promuje. Wolę puścić dziecku "Zwierzęta Świata" czytane przez Czubównę niż to. Zresztą on te "Zwierzęta Świata naprawdę chętnie ogląda, choć niby nie dla dzieci. Jedyny minus to potem pytania: "Mamo, co to jest truchło?", "co to znaczy że kopulują?" etc.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    programu nie widziałam, książkę miałam tylko w ręce... wydawała mi się świetnym pomysłem, póki nie zobaczyłam Neli na słoniu... no i niestety, za propagowanie takich atrakcji książki nie kupię... :/
    (dobrze, że Młody jeszcze za młody)

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaasia Zobacz posta
    programu nie widziałam, książkę miałam tylko w ręce... wydawała mi się świetnym pomysłem, póki nie zobaczyłam Neli na słoniu... no i niestety, za propagowanie takich atrakcji książki nie kupię... :/
    (dobrze, że Młody jeszcze za młody)
    A co złego jest w tym że siedzi na słoniu?
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  13. #13
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    My zaczęliśmy od książki i chłopcy baaaardzo polubili. Jakiś czas temu puściłam w necie, mi język nie przeszkadza, ona jest dzieckiem i to zdaje się dwujezycznym, ale macie rację, że jak coś nagrywa w studio to można było poprawić
    Alternatywnie mamy Szymona Radzimirskiego, to dla ciut starszych, macie jeszcze coś w podobnych klimatach na oku?
    Podłączamy się pod pytanie

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Nam Nelka nie podpasowała, książka też u nas nie zagości, niby wizualnie ok, ale coś nie zaiskrzyło między nami
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #15
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,755

    Domyślnie

    moje dzieci lubią, czytują Nelę.

    matka czworga
    i psa


  16. #16
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,244

    Domyślnie

    Moje też czytają,rzadziej oglądają,bo nie ma na czym. Tak samo lubią Cejrowskiego Chrześniaczka natomiast uwielbia,ma wszystkie książki,interaktywną mapę i globus,śledzi podróże.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,955

    Domyślnie

    Lena Nelę czyta chętnie, programy tez ogląda. Dla mnie książka jest do przyjęcia, o wiele lepsza niż programy w tv. W książce irytują mnie jednak te bezpośrednie zwroty do czytelnika, takie to nachalne dla mnie. Ale być może dzieci odbierają to inaczej.

  18. #18
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    moja trójka czyta ją bardzo chętnie, 'zmusiły' mnie do zakupu całej kolekcji i zaciągneły nawet ostatnio na spotkanie autorskie - odstanie 4h w kolejce po zdjęcie i autograf dla mnie na chwile obecna było koszmarem, ale czego się nie robi dla błagających dzieci. O istnieniu programu nie miałam pojęcia - może dlatego że nie oglądamy tv. Książka mnie osobiście średnio się podoba, niestety moje dzieciaki mają inną opinie......

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

  20. #20
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Fajnie widać w wątku jak niechęć do Neli idzie razem ze znajomością programu Nie widziałam nigdy, książka dzieciom się bardzo podoba, a mnie nie drażni (jak na masówkę to dużo) - i starszej i średniemu, no szał zupełny, rzadko tak się cieszą z książek, albo się domagają, jak tych o Neli ("o, jaki słodki leniwiec!" - już prawie na pamięć znam ten rozdział o leniwcach). Stroną graficzną książek zajmuje się Maciej Szymanowicz, znany skądinąd ilustrator.

    W sumie jeszcze nie widziałam w sklepach koszulek czy innych gadżetów z Nelą (oprócz książeczek z zadaniami), więc może z promocją też nie jest tak źle a w sumie produkcja pewnie jest dość droga.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Podobne wątki

  1. Mała Mi
    Przez kokosanka w dziale Komentarze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 17:23
  2. Nela też nosi w chuście
    Przez Olik w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2009, 15:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •