Cytat Zamieszczone przez pola92 Zobacz posta
Chyba nie bardzo rozumiem, mogłabym prosić o jakieś zdjęcie/filmik?
To jest akurat plecak hanti, ale chodzi mi właśnie o takie rozłożenie https://www.youtube.com/watch?v=Pq3sg2ujoZ0

Cytat Zamieszczone przez pola92 Zobacz posta
Z noszeniem z przodu to chyba bardziej synek nie chce, ja nosiłabym go w każdej możliwej pozycji w której raczyłby wytrzymać dłużej niż kwadrans . Synek ma wzmożone napięcie, bardzo mocno odchyla się do tyłu i robi taką wiszącą do tył główkę, szczególnie to widać w chuście. Dlatego próbowałam z plecakiem, mniej się wtedy odchylał, nawet kiedy wydawało mi się że chusta nie jest super dociągnięta.

Nie wiem swoją drogą czy dzieci ze wzmożonym napięciem można chustować? Pytałam naszą fizjo na rehabilitacji ale odpowiedziała mi tylko że "chusty wymyślono dla kobiet w Afryce, polskich dzieci nie powinno się nosić bo jak PRZYZWYCZAJĄ SIĘ DO BLISKOŚCI to nie będą chciały robić postępów w rozwoju (zbierać się do raczków, siadać, itd). "
Tak tak, te afrykańskei dzieci to potem do czterdziestki u mamy na plecach siedzą

Można oczywiście nosić, kwestia znalezienia tego wspólnego pierwiastka żeby i Tobie i maluchowi było dobrze i wygodnie.

Najstarszy miał wzmożone napięcie, dla niego najlepszym rozwiązaniem było swojego czasu noszenie w elastyku a potem w 2X - ze względu na to że jak się wściekał i prężył to miał swobodę "wyrażania siebie" przy ejdnoczesnym nierozwalaniu mi całego wiązania a jak się uspokoił to sobie zasypiał a ja poprawiałam trzema ruchami co trzeba i tyle.

ALe to zależy od egzemplarza, od tego jak bardzo to napięcie jest w zmożone i w jakich obszarach, kiedy się objawia, czy bardzo z dzieckiem trzeba "walczyć", co je uspokaja... ogólnie trudno wyrokować, można szukać wiązania które nie będzie dziecka drażnić (nie jestem fanką wiązania "na chama") a jednocześnie będzie bezpieczne (stąd mój pomysł o rozkąłdaniu pasów) i komfortowe dla siebie...
Cytat Zamieszczone przez pola92 Zobacz posta
dlaczego, coś robi niepoprawnie czy właśnie przez tęczowość?
Głównie przez to, że trzyma chustę w zębach