Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wielka prośba o pomoc - wybór nosidła

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    2

    Domyślnie Wielka prośba o pomoc - wybór nosidła

    Witam

    Prosiłbym doświadczone osoby o pomoc w wyborze.

    Mamy synka 7 miesięcy. Maluch jest nieodkładalny, a do tego nie cierpi wózka, robi histerię po 10 minutach i jedyne co go uspokaja to wzięcie na ręce. Oczywiście prawie 9 kilo to nie przelewki, na rękach długo się nie ponosi, więc od jakiegoś czasu wózek się kurzy, a chodzimy z nim z żoną w chuście, głównie dla mnie to żaden problem, bo jak się dobrze dociągnie to praktycznie nie czuć ciężaru. A on sam chustę uwielbia, zasypia prawie od razu w niej i nie marudzi choćby i przez 3 godziny.

    Żonie bardzo podobają się nosidła, a i dla mnie w sumie wygląda to nieźle, czeka nas trochę ruchu, wyjazdów itp. i coś czego nie trzeba motać, dociągać itp. co chwilę byłoby fajne. W związku z tym myślałem, żeby zafundować nam coś takiego na mikołaja

    Co byłoby dobre:
    1. Coś żeby mogły bez problemu nosić osoby o bardzo różnym wzroście? Żona ma 160cm, a ja ponad 190cm.
    2. Coś niezbyt drogiego, powiedzmy w okolicach 300-400zł, bo z tego co widziałem to takie polecane są niestety dużo droższe, 500 i więcej
    3. Żeby dało się łatwo regulować i było "na przyszłość"
    4. Łatwość obsługi, żeby dało się szybko i bezstresowo zarzucić, a potem zdjąć.

    Dodam jeszcze, że z uwagi na to, że to ma być prezent, oraz że będę kupował przez internet, nie będziemy mieli możliwości przymierzenia różnych modeli.

    Czy ktoś może coś polecić?

  2. #2
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,914

    Domyślnie

    Manduca, Tula, Bondolino, Kibi? Poszukajcie dobrej promocji, albo nosidła z drugiej ręki, w tej cenie się zmieścicie Nosidło można sobie dopasowac do gabarytów na bieżąco
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  3. #3
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Z regulowanych świetne jest nosidło Storchenwiege. Kibi jest też rewelacyjne - to mozna chyba jeszcze kupić na fb w sklepie Gugu-gaga. Fajnie gdybyście mieli możliwość przymierzenia nosidla. Bo nosidla nie są tak uniwersalne jak chusty.
    Polecam jeszcze do poczytania http://www.szczesliva.pl/jak-wybrac-...e-dla-dziecka/

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Oprócz tych co wymieniły dziewczyny ja dodam od siebie że meitai od firmy Girasol czyli MySol super jest. Zdaje się, ze powinien w Waszym budżecie sie zmieścić, łatwo sie reguluje i wystarcza na długo


  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi

    A co myślicie o Fidella Fusion? Bo gdzieś mi się obiło o uszy, że niezłe, a można wyłapać poniżej 400zł gdzieniegdzie.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Nosidła zdecydowanie warto przymierzyć.
    Fidella fusion spełnia wszystkie wasze wymagania, ale warto pamiętać, że ma słabe wypełnienia pasów ramiennych i pasa biodrowego. Dla niektórych osób może być niekomfortowe noszenie ciężkiego dziecka, na dłuższe trasy (np góry) w tym nosidle. Może fly tyi?
    Storchenwiege nie spełnia warunku "wystarcza na długo" Niestety, zwłaszcza w wersji 2015, która jest ulepszona w stosunku do poprzedniego modelu, jest też nieco mniejsza (nie ma opcji przedłużenia panela).
    Tula, LL - komfortowe, ale jak dziecko wam wyrośnie to trzeba przerzucić się na rozmiar większe (toddler). Pytanie jeszcze jak długo będziecie nosić i jak duże dziecko będziecie mieć
    Fajną, ekonomiczną alternatywą jest almelle, szyty na wzór tuli, ale nieco większy wychodzi, więc znowu - kwestia przymiarki, tego jak duże dziecko.

    A skąd jesteście? Może gdzieś w waszej okolicy odbywają się chustowe spotkania, tam bardzo często jest okazja do pomacania
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


Podobne wątki

  1. prośba o pomoc w wyborze nosidła
    Przez pola92 w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 00:01
  2. prośba o pożyczenie nosidła
    Przez paolcia79 w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 10:00
  3. wybór nosidła ergonomicznego
    Przez mikulo w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 11:59
  4. wybór nosidła ????!!!!
    Przez Cobra w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •