Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Pierwsze wiązanie chusty elastycznej

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    10

    Domyślnie Pierwsze wiązanie chusty elastycznej

    Dostałam od Kuzynki chustę elastyczną, niestety nie mam chwilowo możliwości skonsultowania się z nikim na żywo w sprawie wiązania. Próbowałam tutaj wrzucić zdjęcia pierwszego wiązania, ale temat nie został opublikowany. W związku z tym mam pytanie czy może ktoś zechciałby je ocenić, gdybym wysłała do niego bezpośrednio fotki? Chodzi o niespełna trzytygodniowego noworodka, strach że zrobię krzywdę, a bardzo mi zależy żeby nosić. Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Sprobuj proszę wrzucić zdjęcia do tego wątku. Może poprzedni wątek umknął moderacji

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    10

    Domyślnie




  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ok, spróbowałam, znów pokazało mi się "Dziękujemy za wpis! Twój post pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora" i zobaczymy jak tym razem

  5. #5
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Juz zatwierdzilam

    A teraz do konkretow: generalnie pozycję w chuście dziecię ma dobrą, nóżki są ułożone odpowiednio, ale kilka rzeczy jest do poprawy:
    - chusta wygląda na ciut luźną, jakie odnosisz wrażenie w tym temacie?
    - wewnętrzne poły powinny być bardziej rozłożone, na płasko, by materiał nie rolowal się,
    - warstwa trzecia powinna zakrywac kark dziecka, ale nie może być na głowie, bo z powodu docisku, będzie prowadzić do przeprostow- maluszek będzie się odginal do tyłu

  6. #6
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Do uwag Sakahnet dopowiem: rzeczywiście chusta jest za luźno, z elastykiem jest tak, że jak wiążesz przed wlozeniem to powinnaś mieć wrażenie że nie wepchniesz tam dziecka Czyli nie staraj się zostawiać "kieszonki", ona się zrobi sama. Poły na plecach postaraj się skrzyzowac wyżej, w stronę karku dziecka, nie poniżej łopatek. Dołem materiał każdej poły powinien sięgać od kolanka do kolanka (trzeba go rozciągnąć) ale przy okazji pilnować żeby nie zbierał się nadmiar w dolach podkolanowych. Widać że u Ciebie materiał jest zrolowany na ramionach, wyprostuj/rozłoż tam materiał, bo jak to zrobisz raz ze będzie wygodniej a dwa iż zobaczysz ile luzu się zrobi jak rozlozysz marszczenia. W elastyku można za bardzo rozłożyć nóżki dziecka (zrobić zbyt rozkraczoną zabkę), u Ciebie jest nieźle, pilnuj żeby po rozłożeniu "x" z pół na dole przybliżyć kolanka w stronę swojego pępka (czyli po skosie do siebie i lekko w górę), i powtórzyć to po naciagnieciu zewnętrznej poły.
    Głowę możesz zakrywac tylko gdy dziecko śpi i nie poprzeczna warstwą tylko boczną, z tyłu główki, a najlepiej w ogóle nie.
    Nie jestem doradcą ale wydaje mi się że można zastosować też klasyczne wiązanie kieszonki jak na linku niżej (dziecko śpi więc ewentualnie może mieć częściowo przykryta głowę)
    https://m.youtube.com/watch?v=4CTjgUrqCZM


  7. #7
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Super jest to wiązanie zalinkowane przez zulam. Najlepsze dla takich okruszkow!


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki wielkie. Tak, zdecydowanie za luźno jest zawiązane, próbowałam drugi raz i dalej za luźna jest ta trzecia warstwa, właściwie wisi, zamiast podtrzymywać, chociaż z drugiej strony mam wrażenie, że trudno mi tam dziecko wcisnąć, ale pewnie tak ma być. Tylko co z tą główką, bo widzę, że zdania są podzielone? Przykrywać trzecią warstwą kark, czy tak jak zulam pisze? Wiązanie z linka wygląda super, ale chyba jest bardzo skomplikowane.

  9. #9
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Zdania nie są podzielone, kark do potylicy (czyli nie główkę) możesz przykryć poprzeczną warstwą
    Tu dwa linki, na pierwszym istotne jest to co się dzieje pomiędzy drugą a trzecią minutą (jak ma wyglądać chusta przed zawiązaniem, gdzie zostawiasz miejsce)
    https://www.youtube.com/watch?v=ZMxhFntRytg
    na drugim miejsce gdzie powinna przebiegać górna krawędż (2:25) Zwróć uwagę, że ta maluszek jest wiązany z nóżkami w środku, nie radzę jeśli ktoś nie ma doświadczenia jak nóżki powinny być ułożone. Wiązanie z poprzedniego mojego posta jest łatwe, spróbuj z małą poduszką/lalką/misiem zamiast dziecka
    https://www.youtube.com/watch?v=tLm0Nsjgpb0


  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ok, rozumiem Dziękuję bardzo, będę próbować dalej i zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    10

    Domyślnie

    Nie wiem czy jestem w stanie się tego nauczyć Za chwilę spróbuję wrzucić nowe zdjęcia do oceny, kolanka mam wrażenie że są zbyt nisko, nóżki zbyt proste, nie wiem jak to kontrolować. Trzecia warstwa jest luźna cały czas, a kiedy próbuję dociągać materiał na ramionach, to później mam problem, żeby włożyć bezpiecznie (czyli bez wyginania nóżek) dziecko. Poza tym mam wrażenie, że ona się tam dusi, ma zbyt ciasno i nie wie jak ułożyć głowę. Mała się denerwuje teraz w chuście, ewidentnie nie jest zadowolona, nie chcę też próbować tysiąc razy dziennie, żeby jej zupełnie nie zrazić.

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    10

    Domyślnie



  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Próbowałaś po umieszczeniu maluszka w chuście podciągnąć mu lekko kolanka do góry i do środka? Wtedy nieco bardziej podwinie się miednica i pozycja będzie lepsza

    Z doświadczenia podpowiem, że elastyk nieźle grzeje, więc warto do zachustowania ubrać dziecko lżej, niż zwykle. I lepiej sprawdzają się spodenki + skarpetki niż placyki/śpioszki ze stópkami, bo te naciągają się mocno w paluszkach i może być dziecku niewygodnie.

    Z kwestii dociągania chusty elastycznej - chustowałam tak pierworodnego przez pierwszych kilka m-cy i nigdy nie dociągałam elastyka, po prostu nie było takiej potrzeby.
    Jak się owijasz chustą (jeszcze bez dziecka), zrób to po prostu tak, żeby materiał ładnie przylegał do ciebie (bez zbędnych luzów, ale też żeby nie był zbyt naprężony). Takie maleństwo zmieścisz w powstałą kieszonkę.
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

Podobne wątki

  1. Pierwsze wiązanie elastyka
    Przez deneb3 w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 17:55
  2. Pierwsze wiązanie - kieszonka
    Przez Akse w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 17:57
  3. Nowe wiązanie elastycznej :-(
    Przez basik w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 09:36
  4. Po raz kolejny ... wiązanie w elastycznej
    Przez chanutka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 17:38
  5. Pierwsze wiązanie:)
    Przez ola@ w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •