Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Książki dla dzieci wyjątkowo wrażliwych polecicie?

  1. #1
    Chustomanka Awatar moli1978
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,274

    Domyślnie Książki dla dzieci wyjątkowo wrażliwych polecicie?

    Potrzebuję wsparcia
    Dziecko nr 1
    Ma lat 10, ogromny talent humanistyczny i wrażliwa dusza artysty. NIe jest w stanie czytać większości książek, przerastają go filmy dla dzieci. Jeśli tylko ktoś w książce/bajce się boi, jest nieszczęśliwy, coś mu zagraża, cierpi itp - odpada.
    Mamy cały dom książek nietrafionych. Nie mogę znaleźć takiej, która będzie interesująca na tyle aby syna wciągnęła i jednocześnie żeby się nie bał jej czytać.
    Obecnie czyta Opowieści z NArnii...... Bo to lektura. I to jest jakaś trauma. Już chyba nigdy nie sięgnie po książkę.....
    Pani od polskiego poleciła nam Spotkanie nad morzem Korczakowskiej. No nie wiem czy to dobra lektura dla chłopca..... Jego wciągnęły mocno książki o piłkarzach Mesii, Ronaldi itp. Przeczytał każdą a w zasadzie pochłonął po 3 razy. Ale ile można w kółko czytać tą samą książkę....
    Polecicie coś? Dla 10-letniego chłopca?

    Dziecko nr 2
    NIe potrafi słuchać. Ma milion książek - wszystkie do oglądania. Typu Mamoko. Ma lat 6 i chodzi do pierwszej klasy. Czyta już bardzo dobrze. Ale także nie chce czytać, bo ona lubi oglądać. MIała w szkole badania takie przesiewowe i wyszło zgodnie z obserwacjami - że ona odbiera bodźce wyłącznie wzrokiem - aż 50%, 40% to emocje a coś koło 6% to słuch. No więc nie lubi czytania, bo nie jest w stanie się skupić. Ale czas zacząć czytać samodzielnie.
    I wiecie co, ona jest taka sama! Ja nie wiem po kim, mają tę wrażliwość. Jak tylko coś komuś nie za bardzo, ucieka i koniec. Bajki, książki, opowieści.
    Tak więc i dla 6 - cio latki, coś krótszego ale wciągającego, gdzie nic nikomu złego się nie dzieje, czas płynie spokojnie, słonko świeci, kwiatki rosną, zwierzątka są szczęśliwe......
    syn 2007, córka 2010, syn 2016 Mamine na fb PituPitu

  2. #2
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    moli mam podobny problem z F - napisze cos wiekcej ksiazkowo po weekendzie, dobrze?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Piaskowy wilk mi tu pasuje.. ale ja niewiele się znam.

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,083

    Domyślnie

    Dzieci z Bullerbyn? I w ogóle twórczość Lindgren? Spotkanie nad morzem jest strasznie archaiczne, raczej tego nie widzę... i język, i realia mocno nie z tej epoki.

    Wysłane z mojego HUAWEI TIT-L01 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Polecam Lindgren. Tam raczej nic nikomu się nie dzieje, akcja jest wartka Dla córki może na początek książki z małą ilością tekstu i dużymi obrazkami, można zachęcić żeby sama coś doopowiadała na podstawie obrazków. My czytamy Basię teraz. Córka ma 3,5 roku lubi, ale nie może się skupić bo to jednak dłuższe książeczki. Są spokojne, bardzo życiowe, o dziewczynce w przedszkolu. Nic tam się nie dzieje, co może w jakikolwiek sposób oddziaływać na dziecko martwieniem się czy strachem. Mamy też z tych mniej popularnych: Czary (uwielbiana ), Zlatanka i ukochany wujek, Różowe życie. Wszystkie obyczajowe niedługie. Takich bym szukała. Też może jakiś książek starszych...? Ja np dobrze wspominam opowiadanie Czupiradło D. Wawiłow (chyba ), Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami (długa książka).
    Dla chłopca nie pomogę nie czytałam typowo chłopięcych książek Ale może Pożyczalscy by się nadali, doktor dollitle, Miś Paddington (nie wiem czy nie za stary jest). A tak celowałabym też w jakieś książki typu Oto jeest Kasia, życiowe Przypomniałam sobie jeszcze o książce Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek Powinno się spodobać.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Wlasnie czytalam niedawno Cukiernie pod pierozkiem i w sumie dramy sa, bo i tata wyjechal, placz, po nocy. Nie mniej ogolnie bardzo ciepla i przyjemna lektura.

    Edit. Pozyczalscy to przeciez caly czas zyja w strachu przed ludzmi, tez raczej nie.
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 13-11-2016 o 19:23

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    W niektórych Basiach też są kłótnie, trzaskanie drzwiami i takie tam, jak w codziennym życiu
    Dla 6latki może lepiej Zuzie bo są lukrowane, tak samo Kicia kocia

    A Kubuś Puchatek?
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  8. #8
    Chustomanka Awatar moli1978
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,274

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie propozycje. Szukam teraz i szperam po księgarniach.
    syn 2007, córka 2010, syn 2016 Mamine na fb PituPitu

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    A martynki lub martusie? Tam chyba też nic się nie działo strasznego. Seria o Hipopotamie maksie, może coś z Mądrej Myszy o zawodach, albo Zuzi? U nas bardzo dobrze się czytało "Ciocia Jadzia w Rzymie", Opowiadania o misiach, ksiażki o zwierzakach, Nela i muminki.

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Dziewczyna i chlopak to tez strachy niestety (pamietacie jak kuzyni na wakacjach Tosie straszyli?).
    Muminki? Choc tez ryzykowne...
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  11. #11
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Mminki to buka .

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2014, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •