Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: prośba o pomoc w wyborze nosidła

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    6

    Domyślnie prośba o pomoc w wyborze nosidła

    Bardzo proszę o radę jakie nosidło wybrać. Próbuję nosić Malucha w chuście, niestety z małym powodzeniem, trafił mi się kolkowo-nieodkładalny wcześniak ze wzmożonym napięciem mięśniowym, teraz 5cio miesięczny i 7 kilowy, czekam aż usiądzie żeby przesiąść się w nosidło.
    Byłam już pewna zakupu TULI ale wpadłam na kilka negatywnych opinii i sama już nie wiem.. Może lepiej kupić mot, lunari lub zamówić u Pathi? Lepiej klamrowe czy hybrydę?
    Bardzo proszę o radę, jestem całkiem zielona w temacie i mam już mętlik w głowie..
    Dziękuję i pozdrawiam gorąco!

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Wypowiem się za siebie Ja mam nosidło po to, żeby nic nie wiązać - ma być szybko. Poza tym mój mąż raczej nie poradziłby sobie z hybrydą, nie mówiąc o mt.
    Szukając nosidła przymierzyłam Tulę i Manducę. U mnie Manduca wygrywa w cuglach. W Tuli jest mi niewygodnie choćby dlatego, że jestem chuda, a ona ma za długie pasy naramienne i w efekcie dziecko odchylało mi się do tyłu przez co bardzo czułam jego ciężar. Poza tym Manduca ma inny krój i dawała lepszą pozycję u synka - jego pupka nie była tak przyklejona, a nóżki były "na żabkę", a nie na rozjechaną żabę, jak w Tuli. Manducę uwielbiam, wynosiła mi średniaka, teraz nosi najmłodszą córeczkę, ale, gdybym jeszcze raz miała wybierać, pewnie kupiłabym nosidło regulowane.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Polu - koniecznie przymierzcie kilka nosideł. Nie ma jednego dobrego - jest wiele opcji, część się u was sprawdzi, część nie. I chodzi tu zarówno o dopasowanie do waszego dziecka, jak i komfort noszącego rodzica. Skąd jesteś? Jeśli ze Śląska to daj znać, możemy się umówić.
    MOT, Lunari, Pathi - będziesz miała nosidło szyte na miarę twojego dziecka. Jest też opcja nosidła regulowanego - np. klamrowa fidella, hybryda Storchenwiege, z wiązanych Fly Tai fidelli. Z klamrowych nieregulowanych warto przyjrzeć się nie tylko tuli czy manduce ale też lenny ergo. A moze emeibaby? To tylko kilka opcji.
    Co do wyboru - klamrowe, hybryda czy MT - nie uważam tych dwóch ostatnich za trudniejsze w obsłudze. Wiem, nie jestem obiektywna ale nawet mój tulomaniakowy mąż nosił i w hybrydzie i w mt bez najmniejszych problemów. Warto popróbować
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  4. #4
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,329

    Domyślnie

    Po własnych doświadczeniach widzę że mierzenie to podstawa... i w dodatku nie tylko założyć, ale jeszcze się przespacerować. Przeczytalam tyle pozytywnych opinii o MOT że zamówiłam w ciemno i przez myśl mi nie przeszło że coś może być nie tak. Akurat w moim przypadku ułożenie pasów naramiennych jest niewygodne, wpijają mi się pod pachami. Mierzyłam hybrydę i było już duuużo lepiej, szkoda że wcześniej nie wpadłam na ten pomysł.... (poza tym MOT to bardzo fajne nosidło, przez fakt że szyte z chusty, ma tez solidny pas biodrowy). Skonczyło się więc na tuli, też nie jest ideałem - pas biodrowy mógłby być wygodniejszy ciut, ale poza tym dla mnie w tej chwili raczej komfortowo.
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziewczyny bardzo dziękuję za odpowiedź .
    Dzisiaj miałam okazję przymierzyć tulę ale synka nawet nie zapięłam, może lepiej bo widać było że bardzo mu niewygodnie, panel jest na niego jeszcze zbyt szeroki. Nie umiem więc stwierdzić czy jest mi w tuli wygodnie czy nie .
    Alassea - jestem z podkarpacia, będę szukać w pomocowym wątku mamy która mogłaby udostępnić mi nosidło do przymierzenia,szczególnie zależy mi na manduce i MOT.. Ostatecznie jeśli nikogo nie znajdę zastanawiam się czy nie zamówić po prostu w ciemno regulowanej hybrydy MOT.. Zobaczymy.
    Zastanawiałam się nad mt ale po przebojach z chustą zupełnie tracę wiarę w moje umiejętności prawidłowego wiązania, hybryda to i tak wyraz heroizmu z mojej strony .

  6. #6
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    u mnie też Manduca bije na głowę Tulę, moje dzieci z Tuli bardzo szybko powyrastały, a Manduca robi się za mała tylko na szerokosć Noszę teraz w Kibi i też jest bardzo przyjemne, ale nie mam porównania, bo kupiłam dopiero dla 19 miesięcznego 13 kilowego dziecka.

    Teraz ma być chustowa Manduca Duo, trochę podobna do Emei baby, bardzo jestem jej ciekawa

    Nosidła z chusty są mieciutkie, to duża zaleta tych szytych na miarę, chociaż spotkałam się z opinią, że regulowane chustowe (np z MOT) są jednak mniej wygodne niż te ebz regulacji
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Isolt, a nie wypuszcza Manduca czasem toddlera?

    pola92, a skąd jesteś? Jeśli pasuje Ci Krosno, to będę w okolicach 11 listopada u rodziców, mogę pokazać Ci manducę
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  8. #8
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    chyba nie, nad czym bardzo ubolewam ale na pcoieszenie dodam, ze żesmy w wakacje trzylatka nosili i było bardzo wygodnie nogi mu się majtały bardzo (rozm. 104 nosi!), ale wisiadła nie było
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Mój 2,5-latek pomału przechodzi na 104 i w manduce wygląda jak w wisiadełku

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ola D. jestem z okolic Rzeszowa, pogadam jeszcze z M może da się namówić na małą wycieczkę. Dziękuję Ci, odezwę się jeszcze

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Isolt, widziałam foty tej Mancuci, jedyne czego się obawiam w jej przypadku to cena - jeśli będzie zbliżona do cen emei to raczej nie podbije rynku w PL
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  12. #12
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Odnosze wrazenie, ze ceny Emei nie odbiegają zbytnio od innych chustowych nosideł A co do Manduci, to sama jestem ciekawa, jak to wyjdzie.

    Ola D. naprawdę? U nas wiadomo, od dawna nie jest od kolanka do kolanka, ale wisiadłem to bym tego nie nazwała
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    U nas wszystkie dzieci długonogie. Nawet u Marty nie jest już od kolanka do kolanka, a ma dopiero 13miesięcy
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    Odnosze wrazenie, ze ceny Emei nie odbiegają zbytnio od innych chustowych nosideł A co do Manduci, to sama jestem ciekawa, jak to wyjdzie.
    W sumie chyba nie ma co porównywać -to jednak inna konstrukcja, z chusty tylko panel, a i chusta chuście nierówna. Chociaż widziałam modele, które nie były chyba z girasoli szyte a też ponad 6 stów kosztowały. Ciekawa jestem, oj ciekawa
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  15. #15
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pola92 Zobacz posta
    Dziewczyny bardzo dziękuję za odpowiedź .
    Dzisiaj miałam okazję przymierzyć tulę ale synka nawet nie zapięłam, może lepiej bo widać było że bardzo mu niewygodnie, panel jest na niego jeszcze zbyt szeroki. Nie umiem więc stwierdzić czy jest mi w tuli wygodnie czy nie .
    Alassea - jestem z podkarpacia, będę szukać w pomocowym wątku mamy która mogłaby udostępnić mi nosidło do przymierzenia,szczególnie zależy mi na manduce i MOT.. Ostatecznie jeśli nikogo nie znajdę zastanawiam się czy nie zamówić po prostu w ciemno regulowanej hybrydy MOT.. Zobaczymy.
    Zastanawiałam się nad mt ale po przebojach z chustą zupełnie tracę wiarę w moje umiejętności prawidłowego wiązania, hybryda to i tak wyraz heroizmu z mojej strony .
    Z tym że to standardowe regulowane MOT to tak gdzieś od rozmiaru 86, moja panna mając rok jeszcze była za mała (za drobna?) na to nosidło (tzn dawało radę, na szerokość ok, ale przy maksymalnym skróceniu panela wciąż był ciut za wysoki).
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  16. #16
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Mój MOT szyty niby na wymiar też jest dość długi i dopiero teraz M. w nim dobrze. Wcześniej jeśli nosiłam w nosidle to w małym Beco (bo ma właśnie panel krótki, w sprzedażowym je mam). Fidella jest niezbyt duża.


  17. #17
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,858

    Domyślnie

    Ja szyłam u mot hybrydę regulowaną i poprosiłam o mniejszą niż standard i taką mam. Była dobra od rozmiaru 74. Mam ją do teraz (rozm. 86), już prawie rok, jeszcze jest ok, choć na szerokość już na styk.
    Kornelka 25.03.2015, Józio 16.09.2017

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    A ja dziś wzięłam moją M.w Manduce do sklepu i zwątpiłam. Panel na długość w sam raz po zsunięciu, po rozsunięciu do uszka, ale na szerokość 4 palce od kolanka z każdej strony. Rozsunęłam panel i posadziłam ją głębiej, dupkowpadka zrobiła się prawie jak w chuście ale liczyłam, że skoro M. jest drobna (rozm. body 80, spodni 86, niecałe 10kg), to starczy nam jednak na dłużej, a tu wygląda na to, że 3-4 miesiące jeszcze max. Czy są jakieś przedłużki pasujące do Manduki?
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  19. #19
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ola D. Zobacz posta
    A ja dziś wzięłam moją M.w Manduce do sklepu i zwątpiłam. Panel na długość w sam raz po zsunięciu, po rozsunięciu do uszka, ale na szerokość 4 palce od kolanka z każdej strony. Rozsunęłam panel i posadziłam ją głębiej, dupkowpadka zrobiła się prawie jak w chuście ale liczyłam, że skoro M. jest drobna (rozm. body 80, spodni 86, niecałe 10kg), to starczy nam jednak na dłużej, a tu wygląda na to, że 3-4 miesiące jeszcze max. Czy są jakieś przedłużki pasujące do Manduki?
    No właśnie, jakiś czas temu gościła u nas latająca manduca intro i mojej też nogi wystawały, ju noł łot aj min...ciężko mi sobie wyobrazić 104 w manduce
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Moje 98/104 w chuście jeździć uwielbia, a na Manducę nawet spojrzeć nie chce. Chyba mu już niewygodnie
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

Podobne wątki

  1. prosba o pomoc w wyborze :)
    Przez periri w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 23:11
  2. kolejna prośba o pomoc w wyborze
    Przez klusiecka w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 22:34
  3. Prośba o pomoc w wyborze
    Przez mammalka w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 23:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •