Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 180

Wątek: Punkty reputacji - wszystko, co wiemy, w poście #137 strona 7 (uzupełniane na bieżąco)

  1. #121
    Chustofanka Awatar mama_maleństwa
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    170

    Domyślnie

    a co się dzieje, jeśli wybierze się "nie zgadzam się" przyznając pkty reputacji?

    Ostatnio edytowane przez mama_maleństwa ; 07-05-2012 o 21:07 Powód: dodałam obrazek

  2. #122
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Dajesz ujemny punkt reputacji, co jest odpowiednio odnotowywane w Twoim profilu.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  3. #123
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    A jak się najedzie na prostokącik to są ciekawe komentarze np Meta będzie niedługo sławna (przecież już dawno jest)
    Z tego co zaobserwowałam to nie wszyscy z szarymi prostokątami są na minusie, bo kiedyś tego nie było, czyli starsi stażem użytkownicy są jakby poszkodowani (nowi dostają dychę na dzień dobry)

  4. #124
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sweetrose Zobacz posta
    a ja nadal nie mogę rozkminić o co chodzi i gdzie tego szukać
    Kwadracik reputacji:


    A ile punktów masz, możesz sprawdzić, klikając w Ustawienia i szukaj ich tam, gdzie zaznaczyłam na obrazku:



    BTW są na forum osoby z czerwonym kwadracikiem

  5. #125
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    kto się bawi w dodawanie mi punktów? Pół godziny temu było 25, a teraz jest 31

    edit: co oznacza czerwony kwadracik?
    2 + 7 (2005-2018)

  6. #126
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Czerwony kwadracik to punkty na minusie czyli poniżej zera

  7. #127
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    nie, jednak za tępa dziś jestem
    no kwadracik zielony widzę, ale reszty niet
    ale ciekawe to... szary i zielony kwadracik widziałam, czerwonego jeszcze nie...

    próbowałam też zobaczyć u innych jak to wygląda i klikam na kwadraciki i nic nie widzę ;/

    ciekawe czy komuś dodałam jakieś punkty nie wiedząc co robię mam nadzieję, ze nie odjęłam...
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  8. #128
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sweetrose Zobacz posta
    nie, jednak za tępa dziś jestem
    no kwadracik zielony widzę, ale reszty niet
    ale ciekawe to... szary i zielony kwadracik widziałam, czerwonego jeszcze nie...

    próbowałam też zobaczyć u innych jak to wygląda i klikam na kwadraciki i nic nie widzę ;/

    ciekawe czy komuś dodałam jakieś punkty nie wiedząc co robię mam nadzieję, ze nie odjęłam...
    ale jak chcesz dodać punkt to klikasz na taka gwiazdkę - jest z lewej strony, pod sygnatuką, obok napisu "dodaj na blog"

  9. #129
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    sweetrose, masz 10 punktów reputacji - czyli startową ilość.
    W takim wypadku nie wyświetla się nic w ustawieniach - bo tam widać ostatnio dodane punkty, a skoro Ty masz narzucone systemowo, to nie ma niczego do przeczytania

  10. #130
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    przypomniałyście mi, że miałam pytać: niektórym osobom mogę przyznawać punkty, a innym nie (wyskakuje wtedy komunikat: You must spread some Reputation around before giving it to ... again. - w miejscu kropek jest nick osoby)
    tzn. że wyczerpałam pulę punktów, które mogę przyznać tej osobie? Mogę jakoś zdzyskać zdolność przyznawania jej punktów, czy już nie? akurat chodzi o kogoś, z kim wyjątkowo często się zgadzam
    2 + 7 (2005-2018)

  11. #131
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Chodzi o to, że nie można dawać kilku punktów pod rząd tej samej osobie (ilu, nie wiem), takie zabezpieczenie przed kółkami wzajemnej adoracji i nabijaniem reputacji, jak sądzę. Najpierw musisz się zgodzić z kimś innym
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  12. #132
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Karusku, musisz sama najpierw dostać plusika (albo więcej, nie wiem dokładnie) i dopiero wtedy da się dać plusa jakiejś osobie po raz kolejny

  13. #133
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    Karusku, musisz sama najpierw dostać plusika (albo więcej, nie wiem dokładnie) i dopiero wtedy da się dać plusa jakiejś osobie po raz kolejny
    dostałam 7 doładowań od tamtego czasu, ale czekam cierpliwie i próbuję konsekwentnie
    2 + 7 (2005-2018)

  14. #134
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    A co oznacza kolor kwadracika na liście moich punktów reputacji w ustawieniach? Pokazuje mi za jaki post dostałam punkt a po lewej stronie mam zielony lub szary kwadracik. Czy szare to punkty ujemne? Ale jeśli tak, to mi to nie pasuje, bo przy jednym szarym mam dodatkowo komentarz "lubię to " a drugi szary jest do postu czysto informacyjnego, nie miałabym się tam czym narazić. Chyba
    A. 02.2010, T. 06.2012

  15. #135
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    wyciągnę na fali.

    generalnie po co są te punkty?
    żebym się podjarała, że się ktoś ze mną zgadza, i to anonimowo, albo nie zgadza, też anonimowo?
    jak to jest, ile trzeba mieć minusów, żeby się zaświecić na czerwono?
    a np. ile punktów potrzebujemy, żeby mieć dwie zielone kropy?
    co to są szare kropki w moich ustawieniach reptuacji (w ostatnio otrzymanych punktach)?

  16. #136
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    to ja pociągnę dalej

    dlaczego anonimowo?
    i czy można sprawdzić, ile ktoś inny ma punktów czy tylko swoje można sprawdzać?

  17. #137
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Napiszę, co mi się udało ustalić po konferowaniu z foremkami - uzupełniam w TYM poście na bieżąco wszelkie nowe informacje

    1) Punkty są po to, żeby się zgadzać lub nie, wyrażać swoje zdegustowanie czyimiś wypowiedziami, wyrażać zachwyt nad czyimiś wypowiedziami itd.

    2) Nikt używać ich nie każe, nie ma żadnych kar za czerwone ani nagród za dużo zielonych (na niektórych forach są wprowadzone kary za dużo czerwonych kwadracików i nagrody za zielone)

    3) Znacznik reputacji jest tu:

    Po najechaniu kursorem na znacznik można poczytać ciekawe komentarze Napisy zmieniają się w zależności od ilości punktów

    4) Liczbę punktów i komentarze można sprawdzić, klikając w Ustawienia:

    W Ustawieniach widać tylko 5 ostatnich przyznanych punktów
    Same punkty (bez komentarzy ) można sprawdzić, klikając reputacyjną gwiazdkę przy własnym poście.

    5) Przyznać komuś punkty można, klikając w gwiazdkę u dołu jego postu, w kolumnie pod avatarem:

    Pojawia się wtedy takie okienko:

    "Zgadzam się" PRZYZNAJE punkty i nie wymaga dodania komentarza (chociaż można)
    "Nie zgadzam się" ODEJMUJE punkty i wymaga dodania komentarza

    6) Każdy na starcie otrzymuje od systemu 10 punktów (wyjątkiem jest część kont, które przy przenosinach forum takich punktów nie otrzymały i mają 0 - jest to wina jakiegoś błędu, naprawić to można przyznając takiej osobie plusa/minusa). Osoby, które mają wyłącznie startowe 10 punktów, nie zobaczą niczego w Ustawieniach (jak w punkcie 4.) - oglądać można dopiero punkty przyznane przez forowiczów

    7) Kliknięcie komuś plusa/minusa NIE OZNACZA, że ta osoba dostała/straciła jeden punkt. Plus lub minus to kilka punktów - zależnych od tego, jaki staż na forum, ile postów i jak dużo punktów ma osoba przyznająca

    8) Zielony kwadracik świeci od 1 punkta, drugi kwadracik pokazuje się po 100. punkcie, trzeci po 200., czwarty po 300. itd.

    9) Czerwony kwadracik świeci od -1 punkta, więcej czerwonych prawdopodobnie tak samo, jak z zielonymi (nikt jeszcze nie sprawdził )

    10) Szary kwadracik oznacza 0 punktów. Osoba z 0 punktami może dawać plusy i minusy, ale nie mają one siły sprawczej, czyli w profilu ocenianego pojawia się komentarz, ale liczba punktów nie zmienia się - stąd niektórzy mają na liście otrzymanych punktów takie szare kwadraciki = opinię wyraziła osoba "zerówka". Z obserwacji otrzymanych przeze mnie punktów wnioskuję też, że osoby, które mają znacznie mniej punktów od obdarowywanego, także mają w stosunku do niego zerową siłę sprawczą

    11) Punkty przyznawane są anonimowo, bo takie są ustawienia forum - ale nic nie stoi na przeszkodzie, by podpisywać się w komentarzach

    12) Każdy może sprawdzić tylko swoje punkty i komentarze do nich. W cudze wgląd mają wyłącznie użytkownicy panelu administracyjnego



    I jeszcze yanettee odkryła ściągę na innym forum (testujemy, czy u nas jest identycznie - prawdopodobnie tak)

    Schemat punktowania

    Początkowa reputacja każdego użytkownika wynosi: 10.
    Domyślnie każdy użytkownik posiada siłę reputacji równą 0.
    Po osiągnięciu 10 pierwszych postów nasza siła reputacji jest zwiększona do poziomu 1.

    Za każde 365 dni od daty rejestracji siła reputacji użytkownika wzrasta +1.
    Za każde 300 napisanych postów siła reputacji użytkownika wzrasta +1.
    Za każde 100 wystawionych reputacji siła reputacji użytkownika wzrasta +1.

    W ciągu 24 godzin każdy użytkownik może przyznać reputację maksymalnie 10 postom innych użytkowników.
    Przynajmniej 10 różnych osób musi przyznać Ci reputację za dowolny post zanim będziesz mógł ponownie przyznać reputację użytkownikowi, któremu już przyznałeś wcześniej punkty reputacji
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 28-05-2012 o 09:32

  18. #138
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    A to ja mam jeszcze jedno pytanie: co oznacza numer, który sie pokazuje po najechaniu kawałeczek w lewo od ikonki reputacji?
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  19. #139
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reginleif Zobacz posta
    A to ja mam jeszcze jedno pytanie: co oznacza numer, który sie pokazuje po najechaniu kawałeczek w lewo od ikonki reputacji?
    Qe?
    A może jakiegoś screena wrzucisz? Bo nie kojarzę numerków

  20. #140
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    Voila!
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •