Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Witam ChustoMamy:)

  1. #1

    Domyślnie Witam ChustoMamy:)

    Jestem mamą dwójki dzieci.5 letniego Filipa i 2 miesięcznego Olusia. Interesuje mnie chustowanie młodszego brzdaca ale nie wiem od czego zacząć. Jaka chusta będzie dobra dla 6 kg dziecka. Dodam,że mały jest strasznym wierciochem,który uwielbia noszenie na rękach i używanie mamy jako materac do spania. Zaczyna mnie to męczyć bo ile mozna, a w chuście wygląda to bardzo przyjemnie. Boje sie,ze nie poradze sobie z motaniem i uszkodze mojego malego krola. Mieszkam w malej miejscowosci gdzie trudno o doradce do chustowaniaz,a zalezy mi na motaniu. Ze starszym nawet nie wiedzialam o chustach.Z góry dziękuję za informację

  2. #2
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,984

    Domyślnie

    Cześć!
    Chusta na początek jakakolwiek bawełniana skosnokrzyżowa, używana, dl 5 lub 6 ew 7 (czyli od 4.2 do 5 m) zależy jaki rozmiar nosisz. Wiązanie kieszonka lub kangurek, poszukaj tutoriali w necie, na forum w dziale chustonoszenie. A chusty poszukaj tu na bazarku lub na Olx, jak masz wątpliwości czy ok wybrałaś wklej link, doradzimy.


  3. #3
    Chustonówka Awatar Ditta
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    26

    Domyślnie

    Hej! Ja też niedawno rozpoczęłam przygodę z chustą wiązaną, wcześniej przy trzech poprzednich brzdącach używałam tylko kółkowej. I muszę przyznać, że wiązana jest DUŻO lepsza! Kółkowa - na szybko, do noszenia- motana. Natomiast jako pierwszą polecałabym długość 3,6 - do kangurka i plecaka prostego, a to najlepsze wiązania dla maluszka. Jako pierwszą miałam 4,6 i strasznie plątały mi się ogony przy motaniu kangurka- z krótszą łatwiej, ale kieszonki nie zrobisz. Ja wolę kangurka. I ważne sà różne krawędzie na początek!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cześć
    Czuj się tutaj jak najlepiej

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki za miłe powitanie i informacje dotyczące chustonoszenia. Jak będę miała więcej czasu to wkleje linka z chusta jaką upatrzylam. Właśnie nie wiedziałam,że chustę dobiera się pod rozmiar jaki się nosi. Jestem nie wysoka bo zaledwie 1,6 m,a noszę teraz xl pomyslalam,więc że może krótsza będzie lepsza,a tu guzik.

  6. #6

    Domyślnie

    O co chodzi z tymi różnymi krawędziami bo nie wiem...

  7. #7
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,984

    Domyślnie

    Jak masz chustę w pasy najczęściej kolor na przeciwleglych krawędziach wypada różny np niebieski/zielony żeby przy wiązaniach było łatwiej zobaczyć którą część dociągać, czy chusta się nie skręciła itp W monochromatycznych chustach krawędzie są często przeszyte innym kolorem nitki.


  8. #8

    Domyślnie

    Teraz rozumiem o co chodzi. Mam na oku chustę Lenny Lamb Głębia Oceanu 4,2 m. Będzie dobra jak na pierwsze motania i czy długość jest wystarczająca?? Dzięki za informacje Zulam

  9. #9
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    witam!
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    0

    Domyślnie

    Cześć wszystkim

Podobne wątki

  1. Witam...
    Przez dorothy w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 00:40
  2. Witam :o)
    Przez kamilam w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 20:55
  3. Witam wszystkie ChustoMamy :)
    Przez Milva w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 22:05
  4. Witamy ChustoMamy !
    Przez Negrita w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •