Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Nosidło z regulowanym panelem - pytanie techniczne

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    36

    Domyślnie Nosidło z regulowanym panelem - pytanie techniczne

    W ofercie paru firm można znaleźć nosidła z regulowanym panelem, zarówno na wysokość jak i na długość. Chciałam zapytać doświadczone mamy lub doradców chustowych jak to jest - bo na mój rozum jeśli pościągam panel troczkami bo bokach, żeby go skrócić, a potem dołem i górą, żeby zwęzić, to na środku panela i tak pozostanie nadmiar tkaniny w która wpadnie maluszek i która nie będzie właściwie otulać plecek, bo zasadniczo będzie za luźna (będzie jej za dużo). Jeśli się mylę, to bardzo proszę o oświecenie i wyprowadzenie z błędu

  2. #2
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    nie wiem czy ja mogę, bo z jednej strony jestem mamą aktywnie noszącą od dziewięciu lat, z drugiej jestem producentem. mam podobne odczucia i źle mi się nosiło w takim panelu regulowanym na szerokość i wysokość, dlatego nie wprowadziłam nosideł regulowanych do oferty. ok. 3 lata temu próbowałam pierwszy raz. myślałam, że może Buś jakoś tak byle jak siedzi w nim, ale teraz z Misiem powtórzyłam próbę i już wiem, że nam się takie rozwiązanie nie sprawdza.
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  3. #3
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja mam doświdczenie z kibi i nie zauważyłam żadnych nadmiarów w które by wpadało mniejsze dziecko. I kibi każdemu polecam


  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    36

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź! W nosidle Kibi faktycznie jest inaczej. Zmniejszeniu ulega jedynie górna część panela ( w pionie) i skrajne boczne przy zagięciach kolanek. Cała część na pleckach jest niepomarszczona i stabilnie podtrzymuje plecki i pupę. Czesi dobrze to wymyślili! Ja myślałam o nosidłach ja Fidella, Storchenwiege czy Hop-tye, gdzie marszczenia przebiegają pod całą pupą, w okolicach szyjki oraz po obu bokach. Wtedy na środku jest za dużo tkaniny.
    Bardzo dziękuję Mamie_pięciu za odpowiedź - nie ma to jak potwierdzenie przypuszczeń przez profesjonalistę!

  5. #5
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    mary, ale ja nie miałam w rękach wszystkich nosideł regulowanych, także wiesz... nie traktuj mojego zdania jak wyrocznię to bardziej moje matczyne odczucia nosicielskie
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    36

    Domyślnie

    A moje odczucie inżynierskie - dodatkowo przedyskutowane z mężem no chyba że mi ktoś wytłumaczy, gdzie się podziewa ten nadmiar pomarszczonej tkaniny?

  7. #7
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Ja za to uwielbiam nosidla regulowane my owl town.
    Bardzo wygodnie mi sie nosi.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    36

    Domyślnie

    Z my owl town jest regulowane tylko dołem, czy z każdej strony? jeśli można dopytać?
    A może jakiś doradca chustowy się wypowie odnośnie moich wątpliwości, bo u mnie wśród znajomych nosząca jestem ( byłam) tylko ja, i potem, jak się pytają, to najpierw mnie. A głównym argumentem przy regulowanym jest to, że kupią jedno nosidełko, i będą mieli na całe noszenie.... i co ja mam odpowiedzieć?

  9. #9
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Na wysokośc też jest regulowane.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  10. #10
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Mam dużą styczność z nosidłami regulowanymi i bardzo je lubię. Jest jeden warunek - również nosidła regulowane powinny być dobierane wielkością! Nie ma nosidła jednego uniwersalnego dla wszystkich.

    Jeśli zadbamy o to, żeby nosidło nie było za wielkie, to przy jego zmniejszaniu ten nadmiar tkaniny, o którym piszecie, wcale nie będzie przeszkadzał.

    Storchenwiege ma jeden rozmiar regulowany (rośnie do rozmiaru standard tradycyjnych nosideł). Fidella ma dwa rozmiary (jeden rośnie do rozmiaru standard, a drugi rośnie od standard do toddler). Niedawno sprowadziłam też do Polski Isarę - również z dwoma rozmiarami.

    Z mojej perspektywy problem jest wtedy, jeśli chcemy włożyć jakąś drobinkę do zmniejszonego rozmiaru toddler. To jest trochę jak z pieluchami OS. Można kupić OS dla noworodka i robić "odwłok", a można kupować rozmiarowe, które i tak często mają jakąś regulację (choćby dodatkowe napy w pasie) i chwała im za to.

  11. #11
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Pat, dzięki <3 tak też czułam po kościach, że to niemożliwe, ale najczęściej dostaję zapytania o jedno nosidło od 6. m-ca ż. do 2,5-3. lat no nie widzę tego. tak czy siak trzeba się liczyć z dwoma nosidłami z regulacją lub bez. jeśli pozwolisz, powołam się na Ciebie
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    36

    Domyślnie

    Fajnie, że się jeszcze ktoś odezwał! Faktycznie, jakby robić standard regulowany i todlera regulowanego, to dzięki temu można fajnie dopasować nosidło do dzieciaczka, ale w granicach rozsądku.
    Ja się jeszcze zastanawiałam nad taką opcją, że ta regulacja pozwala na ściągnięcie ( zwężenie) panela tylko po zewnętrznej, tzn, w okolicach ud, a cała część pod pupą, która przenosi główny ciężar, jest nieregulowana. To samo z regulacją na wysokość - Kibi chyba tak ma, że głównej części panela w okolicach pupy i powyżej nie da się pomarszczyć, dopiero jak dzieciaczek podrośnie to możemy podwyższyć górną część pomarszczonego panela. Nie wiem do końca - nie jestem ekspertem, ale wydaje mi sie, ze to dość sensowne rozwiązanie- stabilny panel na głównej części plecek i pupie, a regulacja jedynie tam gdzie są "przyrosty"

  13. #13
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Tu jest pokazane, jak się zwęża Isarę. System jest podobny do tego u Oli z My Owl Town. Dobrze to działa:


  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2016
    Miejscowość
    Bruksela
    Posty
    13

    Domyślnie

    O, ciekawa opcja.
    Też rozglądam się za nosidłem z regulowanym panelem.
    Madame GooGoo zaczyna szyć takie. Ciekawa jestem, jakie będą opinie.
    Na razie chyba jeszcze nikt takiego regulowanego nie ma.

Podobne wątki

  1. pytanie techniczne o spłukiwanie kup ;)
    Przez Agakakaka w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 17:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •