Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Mama i mały słonik

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie Mama i mały słonik

    Hej, my też jesteśmy nowi. Mój krasnal ma 4,5 miesiąca i wazy 9 kilo. Jest wątek o noszeniu słoników?

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    ÅšlÄ…sk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Hej
    Napewno znajdziesz coÅ› dla siebie


  3. #3
    Chustonoszka Awatar karolowa
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    58

    Domyślnie

    Hej hej
    Ja się nie natknęłam na taki wątek, ale też chętnie bym się przyłączyła. Mój 5-miesięczniak waży 8 kg i to zdecydowanie czuć.
    Karolowa i Karolasty Jaśkowski 25-04-2016
    Doradca noszenia Clau Wi®
    http://pani-tam-ma-dziecko.blogspot.com/

  4. #4
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Może stricte wątku o słonikach nie ma ale o chustach dla słoniątek już są to częsty problem


  5. #5
    Chustonoszka Awatar karolowa
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    58

    Domyślnie

    Czas się zorientować porządnie w temacie!
    Karolowa i Karolasty Jaśkowski 25-04-2016
    Doradca noszenia Clau Wi®
    http://pani-tam-ma-dziecko.blogspot.com/

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    HoliPoli, a możesz coś zlinkować? jakieś wątki znalazłam ale nic wyczerpującego...

  7. #7
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    A czego konkretnie szukasz jako mama dwóch sloniatek, chętnie doradze co i jak

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    IgnaÅ› 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  8. #8

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    dzięki Isolt. Najwazniejsze pytania to:

    1. W czym nosić
    2. Jak motać
    3. Jakieś specjalne informacje; np. może to inne nosidło trzeba jakbym kiedyś nosidło chciała.

    Wiem już, że są chusty mniej i bardziej nośne ale ciągle nie rozumiem na czym ta nośność polegam. Póki co mam jedną odziedziczoną bawełnianą lenny lamb. W kieszonce mi łatwiej niż w plecaku prostym, który mi się wpija w ramiona. szukam chusty z lnem, to chyba dobrze? Ale znajduje tez opnie, że jeśli chusta jest dobrze zamotana to bawełna wystarczy. jakby nie chodziło o te nośność to bym chciała girasola ale kluska już wielka a za chwilę to nie wiem co będzie
    • "Nikt dobrze nie wiedziaÅ‚ skÄ…d siÄ™ wziÄ™li, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i maÅ‚y jej synek zwany MaleÅ„stwem."
      ​



  10. #10
    Chustonoszka Awatar karolowa
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    58

    Domyślnie

    Ja też się podpinam pod pytania, zwłaszcza jeśli chodzi o podpowiedzi, w czym nosić. Zwykłe bawełniane pasiaki też mi się wpijają w ramiona, ale na przykład ostatnio nabyłam drogą kupna (przez forum ) pięknego ellevilla jade i to jest po prostu kosmos - cudnie się w tym nosi, plecak jest mega wygodny, mimo że to 100% bawełna. Może ktoś coś może podpowiedzieć, jakich chust szukać, żeby był taki efekt. Nie wiem, czy chodzi o rodzaj splotu czy o czepliwość, jak się w tym połapać.
    Karolowa i Karolasty Jaśkowski 25-04-2016
    Doradca noszenia Clau Wi®
    http://pani-tam-ma-dziecko.blogspot.com/

  11. #11
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,984

    Domyślnie

    O nośności chusty decydują i domieszki, i rodzaj splotu, i grubość chusty, i jej podatność na na pracę wzdłuż i po skosie. I o preferencje noszących Ja lubię grubasy, ale są takie forumki co ciężkie dzieci wiążą w cienkie konopne indio i jest ok. Najlepiej próbować różnych wiązań, różnych chust - jak tylko jest możliwość to pójść na jakieś chustospotkanie, macać i motać.
    Ostatnio edytowane przez zulam ; 28-09-2016 o 21:10


  12. #12
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Niestety chusta chuście nierówna, nawet pasiaki tej samej firmy. I wiązanie i jego jakość ma ogromne znaczenie również. Niestety chyba zostaje wamjedynie metoda prób


  13. #13
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    Plus legendy mi się np super nosi 12kg w plecaku w bawełnianej Grecji, w natkowych konopnych jaskółkach, to takie moje pewniaki które nie kosztują tysiąca zł.

    Lubie grubsze chusty, które się nie wpisaną się w ramiona i po półtorej godziny spaceru nic mnie nie boli to dla mnie nośność.
    Chociaż ostatnio nosilam w cienkim bardzo (220) shire slings i to był miodzio, jak druga skóra

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    IgnaÅ› 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    9kg spokojnie noszę w cienkim bawełnianym indiaczu, w pasiaku Storchenwiege też było ok. Ja z frakcji lubiących cieńsze chusty z domieszkami. 13 i 16kg noszę w OS mystic petrol z konopiami. Wolę zrobić warstwowe wiązanie, ale chustę mieć niegrubą. Choć i grubszą nie pogardzę - Grecję z wełną też uwielbiam.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Ja polecę LittleFrog Lniany Opal, noszę 16kg w nim i jest najwygodniejszy z moich chust do tej wagi (mam same do ok 300zł, więc bez szaleństw, wiele nie wypróbowałam), a jednocześnie cudownie miękki już po krótkim noszeniu. Dla 8kg i wełna LF mi pasuje Mężowi najbardziej pasuje Nona Palmae, niezłamana i sztywna jak kawał płotu rąbnięty po drodze przez wieś Twierdzi że sama mu się wiąże (ale to z dzieckiem ok 16kg, nie wiem czy z mniejszym będzie ten efekt).
    01.2014 G., 03.2016 L.

  16. #16
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny. Odkupuję Yaro le fleur bleu, 40% lnu. Podobno już łamana. Zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie ok i nie będę szukała czego innego. Dążę w życiu do minimalizacji potrzeb chociaż nie za bardzo mi to wychodzi
    • "Nikt dobrze nie wiedziaÅ‚ skÄ…d siÄ™ wziÄ™li, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i maÅ‚y jej synek zwany MaleÅ„stwem."
      ​



  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    no i nie wychodzi mi ta minimalizacja. Chyba, że uda mi się sprzedać Yaro...
    • "Nikt dobrze nie wiedziaÅ‚ skÄ…d siÄ™ wziÄ™li, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i maÅ‚y jej synek zwany MaleÅ„stwem."
      ​



  18. #18
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    No, rekordu na pewno nie bijecie, moj owczesny czteromiesieczniak mial dziesiec kilo
    Teraz, na dwa latka siedemnascie.

    Ale do rzeczy. Plecak prosty niestety bedzie sie wpijal, ale polecam plecak z koszulka czyli double hammock, instruktazowych filmikow do wyboru, do koloru, na yt, tu na forum watek Marciuli. Roznica kolosalna.
    Co do chust, z lnem sa nosne, konopie tez, mam jedna, ale rzadko uzywalam bo jakas taka gruba mi sie wydawala, znaczy nie mialam chyba motywacji porzadnie przecwiczyc.
    Oscha japanese knot chiisai fern - sama bawelna (czesana - cokolwiek to oznacza), bardzo niedoceniana chusta, wiaze jak zloto, trzyma na mur i w dodatku sliczna jest.
    Rany, ale mi sie zatesknilo....
    A jeszcze my bardzo lubimy z jedwabiem, ale to osobista preferencja moja.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    0

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    No, rekordu na pewno nie bijecie, moj owczesny czteromiesieczniak mial dziesiec kilo
    Teraz, na dwa latka siedemnascie.

    Ale do rzeczy. Plecak prosty niestety bedzie sie wpijal, ale polecam plecak z koszulka czyli double hammock, instruktazowych filmikow do wyboru, do koloru, na yt, tu na forum watek Marciuli. Roznica kolosalna.
    Co do chust, z lnem sa nosne, konopie tez, mam jedna, ale rzadko uzywalam bo jakas taka gruba mi sie wydawala, znaczy nie mialam chyba motywacji porzadnie przecwiczyc.
    Oscha japanese knot chiisai fern - sama bawelna (czesana - cokolwiek to oznacza), bardzo niedoceniana chusta, wiaze jak zloto, trzyma na mur i w dodatku sliczna jest.
    Rany, ale mi sie zatesknilo....
    A jeszcze my bardzo lubimy z jedwabiem, ale to osobista preferencja moja.


    Witam wszystkich!

    Ja jestem przyszłym tatusiem bobasa. Za 4 miesiące ma się na świecie pojawić Janek. Moja żona uparła się, że będziemy nosić go w chuście. Ja i ona. Ja jestem przeciwnikiem chust, boje się, że dziecko wypadnie, poza tym jak wygląda facet w chuście. Zalogowałem się tutaj, żeby się dowiedzieć o plusach i minusach chust.

    Pozdrawiam
    Czarek

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zadzior Zobacz posta
    (...)poza tym jak wygląda facet w chuście(...)
    no wygląda rewelacyjnie! a ile ochów i achów na ulicy wzbudza starsze panie się zakochują itp.

Podobne wÄ…tki

  1. mały format
    Przez kustafa w dziale Książki dla dzieci
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 02:19
  2. mały się wychyla
    Przez magnolia w dziale ChustowiÄ…zanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •