Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: odciski od otulaczy Close - pomocy

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    3

    Domyślnie odciski od otulaczy Close - pomocy

    Cześć,

    niedawno kupiliśmy pakiet startowy Close one size (5 otulaczy z wkładami bambusowymi). Nasz synek ma 9 miesięcy i jest dosyć spory jak na swój wiek dlatego pieluszki zapinam mu na ostatnie napy a rzepy tez muszę przyklejać na samych końcach. Generalnie wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że wewnętrzne gumki, które są w pachwinach robią mu straszne czerwone odciski. Dodatkowo na nóżkach ma tez zaczerwienioną skórę tak jakby pieluszka obcierała go na udach.
    To oczywiście schodzi po jakimś czasie od ściągnięcia pieluszki, ale myślę, że w trakcie jej noszenia to nie jest nic przyjemnego i może nawet boleć. Ponadto nie wiem czy te otarcia zaraz nie przerodzą się w coś gorszego typu odparzenie -> pieluszkowe zapalenie skóry itd.
    Syn jest bardzo wrażliwy w tym miejscu i z powodów alergicznych właśnie przeszliśmy na wielo.
    Czy macie może jakieś rady na te odciski? Pieluszki sporo kosztowały i wolałabym się ich nie pozbywać, jeśli jest jakiś patent na te gumki...
    Z góry dzięki za sugestie!

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    mój syn tez miał odciski tak jak twój.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wiewiórka, a rozwiązałas jakoś ten problem?
    Ja dzisiaj założyłam synkowi kieszonki bambams i niestety też są odciski...mój synek chgba jest po prostu tlusciutki ale no nic, czekam, może ktoś ma jakieś cudowne rozwiazanie i sie nim podzieli.

  4. #4
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    moj ma odciski po skarpetkach po pieluchach czasem tez, wychodze z zalozenia, ze taka juz jego uroda. ale ja w ogole dosc lajtowo podchodze do roznych dzieciecyh przypadlosci, wiec moze ktos mniej lajtowy bedzie mial jakis sensowny pomysl...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    3

    Domyślnie

    U nas te były odciski po skarpetkach wszystkich. Problem rozwiązały skarpety z Lidla. Dobrze się trzymają na nóżkach a gumki w ogóle nie uciskają. Innych skarpet już moje dziecko nie nosi
    Co do pieluszek to dopiero zaczęliśmy używać wielo i po prostu nie wiem co może wyniknąć z tych odcisków w tak delikatnym obszarze. A ponieważ przeszliśmy gehenne na pieluszkach jednorazowych (kuracje sterydowe, ciągle nawroty, latanie po lekarzach), to boję się już wszystkiego co odbiega od normy w tamtych miejscach...

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,287

    Domyślnie

    CP są specyficzne pod tym względem - moje dzieci też nie mogły ich używać a nie są jakieś mega wrażliwe. Ja tam bym kupiła inne a te sprzedała (zostawiła na później bo jak zmieni się budowa to mogą być ok). Przy niemal nowych nie wiem czy bym się zdecydowała na krawieckie eksperymenty. No ale ja mam lewe ręce do szycia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •