Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: kieszonki bobolider przeciekają bokami :/

  1. #1
    Chustomanka Awatar too
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    667

    Domyślnie kieszonki bobolider przeciekają bokami :/

    Heh przyszło w końcu i na mnie - zaczęłam wielopieluchowac dziewieciomiesieczniaka. Kupiłam pake używanych kieszonek bobolider z wkladami z mikrofibry. Niestety kazda pielucha przecieka mi bokami, bo wklad w kieszonce jakby się zwija. Mokry bodziak, spodenki nawet po jednym siku. Przed założeniem rozprostowuję ten wklad, wygladzam, zapinam dokladnie a po pól godzinie to samo - wklad zwinięty, siki uciekają bokami :/ jakies sugestie?

  2. #2
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    A dobrze pieluszka do nozek przylega? Jak jest duza, to nic nie pomoze. Po drugie, u nas mirofibra w ogole sie nie sprawdzila, nic nie chlonela i ciekla okrutnie.

  3. #3
    Chustofanka Awatar beati_becia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    474

    Domyślnie

    może odtłuścić trzeba otulacze.
    1% dla Michała: http://www.1000dzieci.pl/lista/szukaj/typek
    Michaś - brykacz nad brykacze październik 2010, Hania - nie dotykaj mnieczerwiec 2013 i Dominik Aniołek (*) 12 styczeń 2017

  4. #4
    Chustomanka Awatar too
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    667

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Liskova Zobacz posta
    A dobrze pieluszka do nozek przylega? Jak jest duza, to nic nie pomoze. Po drugie, u nas mirofibra w ogole sie nie sprawdzila, nic nie chlonela i ciekla okrutnie.
    Czy ja wiem czy dobrze... Ale koleżanki te pieluchy stosowaly od urodzenia, a ja mam juz dużego bobasa! Więc nie wiem. Z tą mikro fibrą ciekawe- bardziej polecasz bambus?

    Odtłuszczenie nieee ewidentnie wklad sie zwija. Hm

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    No to jak sie zwija, to widocznie za szeroki wklad.

    Ja polecam albo bambus albo bambusowo-weglowe z Pupusa, nam sie sprawdzaja.

  6. #6
    Chustomanka Awatar too
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    667

    Domyślnie

    ok chyba zaczaiłam - duzo lepiej jak zapne nizsze napy - ta pielucha jak jest taka obcisła... wczesniej przyzwyczajona jednorazowkami zapinałam luźniej. już powinno być ok. a inne wkłady wypróbuję, ale jak widać ile ludzi tyle opinii bo koleżanka znowu bardzo polecała mikrofibrę i mówiła, że bambus jej się nie sprawdził dzięki za pomoc!

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    na suchą pieluszkę, na polarek nalej pod kranem letnią wodę delikatnym strumieniem. Jeśli woda sperli się, a nie wchłonie, to znaczy że polarek jest zatłuszczony i trzeba go odtłuścić. Jeśli woda się wchłonie to być może wkłady są mało chłonne. Mikrofibra Bobolidera nie należy do chłonnych. Na wkładzie z mikrofibry połóż jeszcze dodatkowy wkład bambusowy ale niezbyt gruby, bo zrobi Ci się szpara między nóżką a pieluszką i będą przecieki. Najlepiej jest łączyć L z S (bambusową) i M z S (bambusową). Wkłady nie mogą być za szerokie, bo dziecku będzie niewygodnie. Najlepiej jak wkład w kieszonce ma około 0,5cm - 1cm luzu przy szyciach.

  8. #8
    Chustomanka Awatar too
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    667

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    na suchą pieluszkę, na polarek nalej pod kranem letnią wodę delikatnym strumieniem. Jeśli woda sperli się, a nie wchłonie, to znaczy że polarek jest zatłuszczony i trzeba go odtłuścić. Jeśli woda się wchłonie to być może wkłady są mało chłonne. Mikrofibra Bobolidera nie należy do chłonnych. Na wkładzie z mikrofibry połóż jeszcze dodatkowy wkład bambusowy ale niezbyt gruby, bo zrobi Ci się szpara między nóżką a pieluszką i będą przecieki. Najlepiej jest łączyć L z S (bambusową) i M z S (bambusową). Wkłady nie mogą być za szerokie, bo dziecku będzie niewygodnie. Najlepiej jak wkład w kieszonce ma około 0,5cm - 1cm luzu przy szyciach.
    Dzięki za pomoc.moim zdaniem problem polega na tym że wklad się zwija. Jest o 0,5cm luzu w kieszonce a i tak mokrooo. Muszę to rozkminic do jesieni bo w lato przeciekająca pielucha to nic aż takiego tragicznego.
    Zaczęłam zapinać na niższe napy ale i tak przecieka a czasem się rozpina...
    Ja nie wiem czy to normalne czy ze mną jest cos nie tak :/

  9. #9
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Wielu osobom bobolidery przeciekają. Ten ich polar w kiszonkach jest raczej kiepskiej jakości i słabo przepuszcza wilgoć. Jak porównasz sobie mikropolar np. w kieszonce kokosi czy innej "porządniejszej" to zobaczysz różnicę. Ja miałam dwie kieszonki bobolidera i szybko się ich pozbyłam. Za to otulacze mają bardzo fajne


  10. #10

    Domyślnie

    Tanie wkłady mikrofibrowe rzadko są dobre.
    Ostatnio edytowane przez ania_przyszłamama ; 21-11-2016 o 16:26 Powód: błąd

Podobne wątki

  1. przeciekają kieszonki, ale nie bokiem
    Przez Iga w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 16:28
  2. Czemu kieszonki mi przeciekają???
    Przez Mayka w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 01:02
  3. przeciekają kieszonki.....
    Przez mamaUlki w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 12:35
  4. kiedy kieszonki przeciekają
    Przez mał-gosia w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •