Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nosidło czy chusta

  1. #1

    Domyślnie Nosidło czy chusta

    Chustuję swoje 4 miesięczne dziecko w elastycznej wiem ze juz niebawem będę musiała wymienić chustę na cos innego mam zamiar kupić kółkową gdyż potrzebuje czegoś prostego i szybkiego w wiązaniu na sytuacje w których cos trzeba zrobic w 15 min i chce mieć przy sobie maleństwo jednak na dłuższe wyprawy myślałam zakupić tula czy ktos moze poradzić w tym temacie jak sie ma nosidło do chusty? Z gory dzięki mama chustujaca początkująca

  2. #2
    mru
    Guest

    Domyślnie

    Nosidło jest dla dziecka samodzielnie siedzącego. 4 miesiące to zdecydowanie za mało na wsadzanie dziecka w ergonomika.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak wiem myślałam juz o starszym dzieciątku jednak proszę jeszcze o inf czy w przypadku starszego dziecka jest jakaś zasadnicza różnica dla dziecka pomiędzy nosidłem a chusta

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Jest spora różnica głównie jeśli chodzi o komfort dziecka i rodzica. Ja noszę dwu i półlatka czasem w mei tai a czasem w chuście i w chuście jest zdecydowanie wygodniej nam obojgu. Wynika to z tego, że zwykle nosidlo ma zdeterminowany rozmiar i przez bardzo krotki okres czasu jest dla dziecka w sam raz. Oczywiscie są nosidła regulowane, ale one nie są takie szybkie, bo trzeba je co rusz wyregulować


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Myślę też, że kwestia komfortu i poczucia wygody jest sprawą mocno indywidualną. Nawet nosidło nosidłu nierówne (w chuście też bywa różnie - jedni wolą plecak prosty, inni z koszulką, a jeszcze komuś innemu będzie wygodnie w innym wiązaniu; do tego jedni dla starszaka wolą chusty z domieszką np konopii czy lnu, innym wystarczy porządna gruba bawełna). Jeśli potrzebujesz czegoś na szybkie akcje, rozważ na ten moment kółkową. A w swoim czasie - może będzie okazja żeby poprzymierzac różne nosidła? Skąd jesteś?
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  6. #6

    Domyślnie

    Pszczyna woj śląskie przegladajac to forum zrozumiałam jak wiele jest możliwości oraz rodzaji chust kupując moja pierwsza elastyczna zasugerowałam sie opinia jednej jedynej chustujacej koleżanki która miała problem z tkana (wiązaniem) zatem zrezygnowałam i kupiłam łatwiejsza do wiązana chuste elastyczna a teraz szukam czegoś na zastępstwo gdyż maluszek juz dobija do 8 kg

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Zapraszam cię do lokalnego forum Śląsk - znajdziesz tam informacje o spotkaniach chustowych i o mamach w twojej okolicy. Może wpadniesz też na spotkanie klub Kangura Katowice - to fajna okazja do poznania mam noszących w chustach, porozmawiania z doradcami, pomacania chust i nosideł
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  8. #8
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    z własnego doświadczenia wiem ze nie ma jak poprzymierzać i pomacać, zawiązać dziecko w chustę i wsadzić w nosidło i zobaczyć. na razie jak dziewczyny piszą zacznij od kółkowej, ale tu tez radzę przymierzyć bo dla jednych lepsze ramię proste dla innych zakładkowe, a niektórym w ogóle kółkowa nie odpowiada. biorąc pod uwagę że chusta czy nosidło to jednak nie taki mały wydatek, jesli masz mozliwość to wybierz się już w we wrześniu na spotkanie klubu kangura lub jakieś inne chustowe lokalne i sama sprawdź w czym wam wygodnie.
    a tak najogólniej: chusta lepiej otula dziecko daje więcej możliwości wiązań i w razie potzreby jest tez kocykiem, hamakiem, hustawką. ale bez pewnej wprawy wiązanie trochę czasu zajmuje, w miejscu publicznycm tzreba "zamiatać" podłogę lub się trochę nagimnastykować żeby nie.
    nosidło jest szybsze, czasem są dzieci które mocno niecierpliwią się w czasie wiązania i dociągania i to stresuje wiążącego. ale nosidło musi byc dobrze dopasowane i do dziecka i do rodzica -zwłaszcza jak się jest nietypowej postury - na moim męzu dość postawnym i grubszym całkiem inaczej się nosidła układają a dzieci miały całkiem inną pozycję mimo regulacji nosidła niż na mnie. jemu było wygodnie w innych niż mi. ja z kolei byłam bardzo szczuplutka gdy nosiłam Maćka i najwygodniej mi było w manduce (tak do ok 2 lat, bo później już mniej) z kolei przy Tomku zaczynałam od bondolino i kibi (wygodniejsze było bondolino) a manducę wolał mój mąż. więc dużo kwestii indywidualnych. są jeszcze chusto MT i je łatwiej dopasować do noszącego ale nie maja wypełnionych pasów naramiennych
    Ostatnio edytowane przez panthera ; 16-08-2016 o 21:03
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie zamówiłam kółkowa LF bawełna 240 g o nosidle tez juz myśle bo cieżko mi przekonać tatę do chusty (wedlugo którego dziecku u niego w chuście jest zbyt ciasno
    Ostatnio edytowane przez Bondziola ; 24-08-2016 o 23:34

  10. #10
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    U nas Tata nosi w chuscie (niezmiennie w kieszonce), Manduca tez czasem sie zdarzy, ale jednak oboje wolimy chusty.

    Mam wrazenie, ze u mezczyzn wazna jest motywacja, potrafia szybko sie zrazic, zniechecic.
    Fajna bylaby mozliwosc kontaktu z innymi noszacyni tatusiami, taka motywacja jest nieoceniona!

    No i jesli probowanie z chustami tkanymi to takimi miekkimi i cienszymi, zeby tacie latwo bylo dociagnac (u nas sprawdza sie bawelniany LF i welniany didek).

    mozna nawet zaproponowac, zeby jedna chusta byla specjalnie dla taty

    Powodzenia w wyborze!
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

Podobne wątki

  1. Nosidło i chusta dla dużego tatusia.
    Przez Aksamitka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 14:21
  2. Nosidło czy chusta w ciąży?
    Przez Olapio w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 17:05
  3. Nosidło górskie a chusta
    Przez Vivid w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 14:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •